راهنمای خرید گوشت کوب برقی

گوشت کوب برقی کمک می کند تا کارها به سرعت انجام شود و در صرف وقت و انرژی صرفه جویی شود. اغلب خانم ها فکر می کنند زمانی که همزن، مخلوط کن و دستگاه آسیاب دارند دیگر نیازی به گوشتکوب برقی ندارند. اغلب تازه عروس ها این وسیله را ندارند و فکر هم نمی کنند که نیازی به این وسیله داشته باشند ولی آن ها از کارایی های گوشت کوب برقی آگاه نیستند.

کار با گوشت کوب برقی بسیار راحت است. نیاز نیست برای درست کردن یک اسموتی در روزهای گرم مخلوط کن سنگین و جاگیر را بیرون آورید، زمانیکه برای کودکتان می خواهید سوپ و … را پوره کنید نیاز نیست کل مواد داغ را داخل مخلوط کن بریزید، برای آسیاب کردن و یا همزدن و… مواد در مقدار کم دیگر نیاز نیست از لوازم بزرگ و سنگینتان استفاده کنید.

گوشت کوب برقی به نام های همزن عمودی، میله ای و قلمی نیز شناخته شده است.این دستگاه سری های مختلفی می تواند داشته باشد مانند همزن، مخلوط کن، آسیاب و خردکن گوشت کوب برقی میتواند برای فرم دادن خامه، خرد کردن، ریز ریز کردن، اسلایس کردن، همزدن، پوره کردن و… مورد استفاده قرار بگیرد. از ویژگی های خوب این دستگاه بخصوص برای خانم های شاغل این است که به راحتی قطعات از هم جدا می شوند و قابل شستشو هستند و چون سایزش کوچک است و وزن کمی دارد این کار به سختی دستگاه های دیگر نیست.

گوشت-کوب-برقی

نکاتی که باید در زمان خرید گوشت کوب برقی به آن دقت کرد؟؟؟؟؟؟؟

  • توان موتور دستگاه

قدرت موتور دستگاه در لوازم برقی بسیار مهم است. شما برای خورد کردن موادغذایی سخت به قدرت 500 وات نیاز دارید ولی برای مواد نه چندان سخت ، پوره و مخملی کردن مواد قدرت 200تا250کفایت می کند، برای مخلوط کردن هم قدرت 100 کافی است.

  • سری ها

گوشکوب برقی متعلقات مختلفی میتواند داشته باشد با کارایی ها و قیمت های مختلف، اغلب گوشت کوب ها لیوان مندرجی را همراه دارند برای درست کردن سس و اسموتی های خنک تابستانی؛ مدل های پیشرفته تر به دلیل داشتن همزن، مخلوط کن، آسیاب و… از کارایی وسیع تری برخوردارند و قیمتشان هم بالاتر خواهد بود.

  • وزن و سایزدستگاه

شما باید با یک دست با این دستگاه کار کنید و با دست دیگر ظرف را نگه دارید و یا موادغذایی را اضافه کنید پس باید سبک باشد تا هنگام کار مچ دستتان اذیت نشود.

  • سرعت

گوشت کوب برقی های تک سرعته و 2 سرعته موجود است که کار را راه می اندازد بخصوص برای آنهایی که مخلوط کن و … هم دارند همین سرعت هاهم کارشان را راه می اندازد ولی  مدل های 4 و 6 سرعته هم در بازار هستند و کاراییشان فوق العاده است و از خریدشان هم هرگز پشیمان نمی شوید؛ فقط قیمتشان کمی بالاتر است که البته ارزشش را دارد.

  • طراحی

گوشکوب برقی باید خوش دست باشد؛ در بعضی از مدل ها باید برای کار کردن دستگاه دکمه را نگه دارید، در اکثر مدل ها دکمه در جایی قرار گرفته که به سادگی می توان آن را با یک دست نگه داشت. مدل آرگونومیک دکمه ی بسیار نرمی دارد و کار با آن کوچکترین زحمتی برایتان به وجود نخواهد آورد.

گوشت-کوب-برقی

  • جنس میله

میله یکی از اجزای بسیار مهم گوشت کوب برقی است که باید همیشه آن را تمیز نگه دارید تا عمر دستگاهتان بیشتر شود. جنس تیغه ها در تمام مدل های این دستگاه از جنس استیل ضد زنگ است اما جنس میله میتواند فلزی و یا پلاستیکی باشد. مدل پلاستیکی سخت تر تمیز می شود و بعد از مدتی رنگ موادغذایی مانند گوجه روی آن می ماند ولی سبک تر است؛ مدل فلزی بسیار راحت تمیز میشود ولی کمی سنگین تر است.

  • شارژی یا سیمی؟

پیشنهاد ما به شما گوشت کوب برقی مدل سیمی این دستگاه است ولی دقت کنید که سیم آن انعطاف پذیر باشد و طولش هم زیاد باشد تا مشکل برقی نداشته باشید. مدل شارژی قیمت بیشتری دارد ولی از کیفیت کم تری برخوردار است و از مدل سیمی سنگین تر است.

  • تیغه ها

بهتر است که به سراغ محصولی بروید که قسمت پایینی گوشت کوب برقی و دقیقا آن قسمتی که موتور به تیغه وصل می شود از جنس فلز باشد، چرا که این ویژگی کیفیت دستگاه را افزایش داده و باعث می شود که طول عمر بیشتری داشته باشد. تیغه گوشت کوب برقی نیز به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های این دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از هر چیز بهتر است که تیغه ها بلند بوده و به صورت پرسی به دستگاه اتصال پیدا کرده باشند، این یعنی توصیه ما این است که برای اتصال تیغه به دستگاه از هیچ گونه پیچ و مهره ای بهره گرفته نشده باشد.