تكنولوژي اينورتر دوگانه

دغدغه اصلي مردم و اكثر توليد كنندگان لوازم خانگي اين است كه راهي براي بهبود نحوه عملكرد اين محصولات بيابند و بتوانند تا حد ممكن ميزان مصرف انرژي كاهش دهند. توجه به اين موضوع از اهميت بالايي برخوردار است و بايد براي كاهش مصرف انرژي تلاش كرد. مخصوصا لوازم برقي پر مصرف مانند يخچال فريزر، ماشين هاي لباسشويي و كولر هاي برقي كه به دليل استفاده و روشن بودن زياد انرژي بيشتري هم مصرف مي كنند.

اين روزها علاوه بر اينكه با پيشرفت هاي جديد تكنولوژي رو به رو هستيم قابليت هاي جديدي هم براي كاهش مصرف انرژي به محصولات جديد اضافه شده كه موجب ارتقاء سطح كيفي اين لوازم برقي شده است. يكي از اين فناوري هاي جديد موتور اينور مي باشد كه با كاهش مصرف برق، باعث توليد انرژي بيشتري شده است و همچنين طول عمر دستگاه توسط اين تكنولوژي جديد بالاتر مي رود.  برند ال جي با حفظ تمام قابليت هاي قبلي، موتور هاي جديدي با تكنولوژي اينورتر دوگانه را وارد بازار كرده است.

ما در اين مقاله قصد داريم در مورد تكنولوژي Dul inverter در كمپرسور ها و نحوه عملكرد آن ها براي شما مطالبي ارائه دهيم.

تكنولوژي اينوتر در كولر هاي گازي

يكي از اجزاي كولر گازي كمپرسور است كه وظيفه آن فشرده كردن و تراكم گاز ها مي باشد. معمولا در كولر هاي گازي دو نوع گاز مهم تحت عنوان R22 و R410 استفاده مي شود. اين گاز ها به كمك كمپرسور فشرده شده و فورا از دماي آن كاسته مي شود و به مايع تبديل مي شوند. نهايتا اين گاز هايي كه متراكم شده اند باعث توليد سرما مي شوند.

تكنولوژي اينورتر دوگانه

كولر هاي گازي مجهز به دو مدل کمپرسور از نوع اینورتر و ثابت هستند كه در نوع ثابت، تنظيمات دما با روشن و خاموش شدن به صورت دستي انجام مي شود که البته اين روش به شبكه برقي شوك زیادی وارد مي كند. در مقابل، كولر هاي گازي مجهز به اينورتر، توسط تغيير دور كمپرسور از روشن خاموش شدن بيهوده موتور كولر و كمپرسور جلوگيري مي كنند كه نهايتا باعث صرفه جويي در مصرف برق نیز خواهد شد.

تكنولوژي كمپرسور اينورتر دوگانه چيست؟

تكنولوژي اينورتر دوگانه نوع پيشرفته فناوري اينورتر مي باشد كه توسط دو موتور در كمپرسور، با تغيير سرعت باعث ايجاد يك فركانس چرخشي گسترده مي شود. تكنولوژي اينورتر دوگانه با توليد و انتشار پر قدرت باد، موجب خنك شدن محيط مي شود. در مقابل كمپرسور به آهستگي حركت مي كند اين فرآيند موجب كاهش صداي زياد كمپرسور شده كه در نهايت سرعت خنك كنندگي را بالا مي برد.

اين تكنولوژي به طور مداوم باعث كاهش سرعت كمپرسور مي شود تا بتواند دماي محيط را در يك سطح دلخواهي نگه دارد كه اين عمل موجب صرفه جويي در مصرف انرژي خواهد شد. موتور هاي پيشرفته اينورتر دو گانه در كولر هاي گازي ال جي، تا حدودي موفق شده اند که مشكلاتي از قبيل صدا را در موتور هاي معمولي رفع كنند. همچنين توانسته اند تا هفتاد درصد از ميزان انرژي را صرفه جويي كنند.

تكنولوژي اينورتر دوگانه

كولر هاي مجهز به اينورتر، طوري طراحي شده اند كه هواي خنك را به طور يكسان به تمام محيط پخش مي كنند. كمپرسور هايي كه مجهز به تكنولوژي اينورتر دوگانه می باشند قادر هستند حتي در گرم ترين نقاط با دماي 65 درجه به خوبي عمل كنند و موجب خنك كردن محيط شوند.

فوايد وجود تكنولوژي اينورتر دوگانه در كمپرسور

در وهله اول كمپرسور هايي كه مجهز به تكنولوژي اينورتر دوگانه هستند از توان و قدرت بالايي برخوردارند. اين قدرت و توان بالا كمك بزرگي به جريان خنك سازي هوا مي كند. اينورتر دوگانه تا حد زيادي از آلودگي هاي صوتي كاسته و باعث مي شود كمپرسور با روند آهسته تري حركت كند، در نتيجه ديگر شاهد صدا هاي بلند و آزار دهنده نخواهيد بود.

تكنولوژي اينورتر دوگانه مجهز به wifi داخلي در سيستم هاي كولر گازي مي باشد که اين امكان را به شما مي دهد تا بتوانيد به راحتي به اينترنت متصل شويد. كمپرسور هاي مجهز به اينورتر ضد گرد و غبار نیز هستند. نهايتا وجود اينورتر دوگانه در كمپرسور ها به دليل كاهش بالاي مصرف انرژي، كمك بزرگي به كاهش هزينه هاي شما مي كند. در مطالب زير به طور جامعي در مورد مزاياي سيستم هاي تهويه اينورتر دار توضيح خواهيم داد.

فيلتر هاي ضد گرد و غبار در كمپرسور هاي اينور تر دو گانه

تكنولوژي اينور تر دوگانه داراي سيستم هاي تهويه دوگانه مي باشد كه گرد و غبار و آلودگي ها ي محيط را از بين برده و از بيماري هاي تنفسي و آلرژي جلوگيري مي كند.

تكنولوژي اينورتر دوگانه موجب جلوگيري از آسيب به اجزاي داخلي دستگاه ميشود

وجود اينور دوگانه از تجهيزات داخلي دستگاه در مقابل نواسانات برقي مراقبت مي كند. این عمل باعث بالا رفتن طول عمر دستگاه نیز مي شود.

تكنولوژي اينورتر دوگانه

قابليت Wifi در سيستم هاي اينورتر دوگانه

تكنولوژي اينورتر دوگانه در سيستم هاي تهويه مجهز به واي فاي است كه امكان كنترل از راه دور دستگاه را برای شما فراهم می کند و امكان كنترل سيستم تهويه توسط Google Asistant و Alexa را از طريق تلفن همراه براي شما فراهم مي كند.

كلام آخر

فناوري Dual inverter در اكثر سيستم هاي تهويه علاوه بر قدرت خنك كنندگي بالا، استفاده را براي افراد راحت تر كرده و در ميزان برق مصرفي صرفه جويي مي کند. وجود تكنولوژي اينورتر دوگانه در كولر هاي گازي برند ال جي كيفيت اين محصولات را چند برابر كرده است. در بازار محصولات خانگي انواع مختلفي از دستگاه هاي مجهز به اينور تر دوگانه وجود دارد.

فروشگاه اينترنتي نفيس 24، مرجع بزرگ فروش محصولات خانگي اين امكان را براي شما فراهم كرده است تا بتوانید تنها با چند كليك ساده از منزل يا محيط كار خود اقدام به خريد محصولات مورد نیاز خود كنيد. شما خريداران گرامي با مراجعه به فروشگاه نفيس 24 مي توانيد كالاي مورد نظر خود را با کالا های دیگر مقایسه كرده و پس از کسب اطلاعات لازم اقدام به ثبت سفارش کنید. اين مجوعه براي جلب رضايت مشتريان امكان پرداخت هزينه محصول درب منزل را فراهم كرده است. براي مشتريان شهر تهران نیز  هزینه ارسال محصولات رايگان مي باشد.