محافظ برق چیست؟

هر وسيله برقي  مهمي كه در خانه داريد و دائما در حال استفاده از آن هستيد نيازمند دقت و نگهداري بالايي است. ما در اينجا محافظ برق را به شما توصيه مي كنيم. اين دستگاه  در ورودی مسیر جریان برق قرار می گیرد و هنگامی که در میزان آمپر و نیروی مصرفی اختلال صورت گیرد، مسیر جریان برق را قطع می کند. بعد از گذشت چند لحظه، هنگامي كه شرايط به حالت استاندارد درآمد، بار ديگر ورودي مسير جريان برق را به ابزار هاي الكتريكي، متصل مي كند، تا از آسيب هاي احتمالي پيشگيري كند.

زماني كه نوسان برقي بيش از حد اتفاق بيافتد، دستگاه شما به طور كامل از كار افتاده و حتي ممكن است بسوزد، به همين دليل استفاده از از این دستگاه از اهميت بالايي برخوردار است. اندازه كارايي كه ولتاژ و آمپر دارند و زماني كه براي عبور جريان الكتريكي لازم است به لوازم برقي مربوط مي شود. به اين دليل كه مقدار مصرف برق هر دستگاه با هم فرق مي كند.

 

تفاوت محافظ برق و چند راهي

چند راهي همان طور كه مي دانيد فقط داراي يك تعداد مشخصي پريز است. بدون اينكه از وسيله برقي شما در برابر خطرات احتمالي و نوسانات برقي محافظت كند، فقط اين امكان را به شما مي دهد كه همزمان تعدادي كابل را به آن متصل كرده و از چند وسيله ي برقي استفاده كنيد.

اكثر اين چند راهي ها علاوه بر اين قابليت ها، داراي يك محافظ داخلي كه متشكل از يك فيوز و متعادل كننده ي جريان برق است. هرگاه شدت نوسان برق زياد نباشد، متعادل كننده وظيفه كنترل جريان نوسان را دارد كه جريان خروجي برق را ثابت مي كند. وظيفه ي فيوز هم زماني است كه نوسانات، بيشتر از حد تحمل متعادل كننده بالا مي رود كه در اين حالت، فيوز سوخته و جريان خروج برق را قطع مي كند و از آسيب به وسايل برقي كه به چند راهي متصل هستند، جلوگيري مي كند.

جنس بدنه محافظ برق، حتما بايد ضد آتش و سوختگي باشد كه در اصطلاح به آن ABS  مي گويند. همچنين اين دستگاه بايد دكمه  خاموش و  روشن و يا همان on و off داشته باشد. يك محافظ خوب و پيشرفته، بهتر است قسمت هايي براي اتصال  USB داشته باشد.

 

كاربرد محافظ برق و چند راهي

امروزه بنا به نياز مصرفي، افراد در منزل لوازم برقي زيادي دارند، كه براي استفاده هم زمان از آن به پريز برق نياز دارند، و بايد از چند راهي استفاده كنند، كاربرد این وسیله از يك چند راهي بسيار بيشتر است و باهم تفاوت دارند. چند راهي، فقط داراي چند پريز است كه فقط براي روشن كردن لوازم برقي خود مي توانيد از آن استفاده كنيد وكاربرد ديگري ندارد اما محافظ، علاوه بر اين در حفظ و ايمني وسايل برقي شما تاثير مهمي دارد. در حال حاضر چند راهي هايي كه داراي سيستم محافظ برق هستند، براي شما ساخته شده است كه با اطمينان كامل مي توانيد از لوازم برقي پر مصرف خود مانند: تلويزيون، يخچال، كامپيوتر و … دائما استفاده كنيد، و ديگر  نگران آسيب و سوختن آن ها  نباشيد.

محافظ برق

 

نكات مهمي كه هنگام خريد محافظ برق بايد به آن توجه كرد

 

  • اندازه تعداد محل اتصال هايي كه هم زمان به آن ها نياز داريم، حائز اهميت است. زمان خريد محافظ برق و چند راهي ها بايد دقت كنيد كه تعداد محل اتصالات آن به حد كافي باشد.

 

  • براي استفاده از چند راهي، اندازه طول سيمي كه به پريز برق متصل مي شود، مهم است. زمان خريد بايد دقت كنيد كه چند راهي را به كجا قرار است وصل كنيد، چقدر با وسيله ي برقي شما فاصله دارد. با توجه به اين استاندارد ها، اندازه ي طول سيم مورد نظر را انتخاب كنيد.

 

  • اندازه فضايي كه براي متصل شدن دوشاخه ها به برق لازم است مهم مي باشد، اكثر آداپتور ها اندازه هاي نسبتا بزرگي دارند و ممكن است به دليل كوچک بودن و فضاي كم چند راهي، شما نتوانيد همزمان چند دستگاه را به برق متصل كنيد كه بايد هنگام خريد به اين موضوع توجه كنيد.

 

  • مراقبت از لوازم برقي الكترونيكي در هنگام نوسان جريان برق بسيار مهم است. پس هميشه سعي كنيد در زمان خريد، چند راهي هايي را انتخاب كنيد كه يك محافظ داخلي در خود دارند تا در لحظه وقوع نوسانات برقي و خطرات احتمالي، آسيبي به دستگاه شما وارد نشود.

 

  • براي خريد محافظ برق خوب، حتما دقت كنيد كه چراغ هشدار داشته باشد تا اگر زماني محافظ قطع شد يا مشكلي پيش آمد شما از طريق اين چراغ مطلع شويد.

 

  • وجود درگاه ورودي و خروجي براي سيم تلفن و آنتن تلويزيون هم مهم است. سيم ورودي تلفن شما هم ممكن است گاهي به دليل نوسانات برقي با مشكل مواجه شده و باعث خرابي تلفن شود. كابل آنتن تلويزيون و ماهواره هم از اين قائده مستثنا نيست پس وجود يك درگاه ورود و خروج براي سيم تلفن وآنتن بر روي این دستگاه ضروري است.

محافظ برق ديجيتال كلي ساختمان

اين دستگاه، يك محافظ كلي و جامع است، باخريد اين محافظ ديگر نيازي به محافظ هاي متفرقه نداريد. گروهي صنعتي و توليدي با نام GMK  تصميم گرفتند كه اين محافظ هاي كلي برق را به مرحله توليد و عرضه برسانند تا از تمام نوسانات و شوک هاي الكتريكي پيشگيري كند.

خرید محافظ برق

ويژگي هاي  مدل ديجيتالی

– داراي يك نمايشگر كه ولتاژ برق شهري را نشان مي دهد.

– يك صفحه كليد براي تنظيمات دستگاه.

– زمان قابل تنظيم براي مراقبت از دستگاه مصرف كننده در هنگام قطع و وصل و نوسان برقي شهر.

– اين قابليت را دارد كه از تمام وسايل برقي مراقبت كند.

– كنترل و مشخص كردن صفر تا صد ولتاژ  توسط خود مصرف كنند.

– مداري ديجيتالي كه داراي نويزگير است.

– داراي تكنولوژي پيشرفته كه از سوختگي وخرابي دستگاه  در برابر خطرات ناشي از برق گرفتگي جلوگيري مي كند.

– در مواقع اضطراري اين امكان را به شما مي دهد كه به راحتي سيستم حفاظتي برق را فعال و غير فعال كنيد.

 

نفیس 24

فروشگاه اينترنتي نفيس 24 با چندين سال سابقه درخشان و كارشناسان مجرب، مفتخر است همه روزه از ساعت 9 صبح الي 21 شب با ارائه ي بهترين خدمات، پاسخگوي شما مشتريان عزيز باشد تا اطلاعاتي كامل و جامع در مورد محصولات خانگي را در اختيار شما قرار دهد.