تلویزیون ال جی خود را نفروشید!

طبق گفته کارشناسان مرکز خدمات پس از فروش گلدیران، اکثر تماس های گرفته شده با این مرکز درباره ایرادات به وجود آمده در تلویزیون ال جی مشتریان می باشد که این تماس ها چیزی حدود 82 در صد را در بر میگیرند.

لازم به ذکر است که اکثر این ایرادات معمولا حدود 2 دقیقه به طول انجامیده و پس از آن رفع خواهد شد که در این صورت نیاز به مراجعه حضوری تکنسین ها نیست.

اما نفیس 24 با توجه به ارزش بالایی که برای وقت شما قائل است، با ارائه این مطلب به شما کمک کرده تا به جای منتظر ماندن پشت خطوط، به راحتی خودتان پاسخ سوال هایتان را داده و یا با بهترین روش به تعمیر تلویزیون ال جی خود بپردازید.

راه حل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که تلویزیونی که در منزل خود دارید به صورت خودکار و ناگهانی خاموش و یا روشن شود. در اینجا باید بگوییم که دلیل reboot شدن مداوم تلویزیون ال جی می تواند زیر سر مین برد اصلی باشد. پس در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تعمیر کنید.

اما قبل از تعمیر مین برد برخی از موارد احتمالی دیگر را حتما چک کنید؛ چرا که ممکن است از مشکل از نرم افزار و یا تنظیمات آن باشد.

نکته اول: حتما چک کنید و بررسی کنید که آیا تلویزیون ال جی شما سر ساعت خاصی خاموش و یا روشن می شود؟ در این صورت حتما به تنظیمات تایمر رفته و آن راغیر فعال کنید.

نکته دوم: برق و یا محافظ برقی که تلویزیون ال جی شما به آن متصل است را حتما چک کنید و ممکن است خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی شما مربوط به اتصالات و نوسانات برقی باشد.

اگر دستگاه‌ های جانبی شما چون سینما خانگی، دی وی دی و ریسیور و غیره به تلویزیون شما متصل است، حتما آن ها را جدا کنید.

نکته سوم: حتما چک کنید که کنترل پیغام نا درست به تلویزیون ال جی شما نمی فرستد؛ برای این کار حتما مدت زمانی باتری های کنترل را خارج کنید.

اگر پس از چک کردن تمامی موارد بالا، همچنان مشکل تلویزیون ال جی شما رفع نشد و مدام خاموش و روشن شد، برای تعمیر آن به تکنسین های متخصص این کار اعتماد کنید و دستگاه خود را به آن ها بسپارید.

ایراد خاموش شدن خودکار تلویزیون چیست؟

خب برای تمامی ما پیش آمده است که مدت زمان بسیار طولانی روی یک کانال مانده ایم و با همان ولوم صدای اولیه به تماشای برنامه مورد علاقه مان پرداختیم؛ در این صورت تلویزیون ال جی با فرض اینکه کسی به تماشای تلویزیون ننشسته، برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین بالاتر رفتن عمر کارکرد خود، خاموش می شود.

پس برخی تلویزیون های برند ال جی در یک بازه زمانی مشخص تعریف شده در خود، هنگامی که شما تغییری روی کانال، برنامه و یا ولوم ایجاد نکنید، خاموش می شود.

راه حل

اگر تلویزیون ال جی شما از سری های UJ, LJ, UH, SJ می باشد، وارد بخش تظیمات شده و قسمت عمومی را انتخاب کرده و در بخش تایمر ها، بازه خاموش شدن خودکار را تغییر داده و یا غیر فعال کنید.

اگر تلویزیون ال جی شما هوشمند می باشد و یا از سری WEBOS می باشد، باید وارد بخش عمومی شده و در قسمت ECO mode بازه خاموش شدن خودکار را تغییر داده و یا غیر فعال کنید.

تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی که تصویر ندارد

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشد که تلویزیون ال جی دلبندتان فقط صدا دارد و فاقد تصویر می باشد. در این شرایط حتما نکات زیر را بررسی کنید تا از سالم بودن و یا نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

اولین اقدام در این مواقع این است که چک کنید تلویزیون روشن است یا نه! وقتی تلویزیون ال جی شما صدا دارد اما تصویر ندارد، مسلما روشن است.

اقدام بعدی فشردن کلید و یا یکی از دکمه های کنترل می باشد. به نظر می رسد فشردن دکمه Home عاقلانه ترین کار می باشد؛ اگر این دکمه را فشردید و منو ظاهر شد، یک فلش به تلویزیون متصل کنید تا از درست بودن نمایشگر خود اطمینان حاصل کنید.

به طور خلاصه اگر تلویزیون ال جی شما با فشردن دکمه ها عکس العمل نشان داد و یا اگر ورودی های دیگری به آن متصل کردید و تصویر را مشاهده کردید، تلویزیون شما ایرادی ندارد.

در غیر این صورت ممکن است ایراد بزرگ تر از آنچه که فکر می کنید باشد و باید حتما به تکنسین های متخصص اطلاع دهید. البته اگر تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی هم شده باشد، ما قبلا در مقاله ایی دیگر به طور کامل این مشکل را توضیح داده ایم.

البته گاهی هم ممکن است حالت صرفه جویی در مصرف برق روی گزینه نمایشگر قرار داده شده باشد. در این صورت نیز اگر 3 بار پشت سر هم دکمه mute را فشار دهید، تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی شما بازنشانی خواهد شد و می توانید به بخش تنظیمات رفته و حالت صرفه جویی را غیر فعال کنید.

تلویزیون ال جی

رفع ایرادات ظاهر شدن خطوط در نمایشگر

اگر در تلویزیون ال جی خود شاهد ایجاد خطوط عمودی بودید، راهکار های زیر را دنبال کنید.

ورودی هایی چون آنتن و غیره را حتما چک کنید. اگر با تعویض آن ها خطوط را مشاهده نکردید، ایراد از ورودی های شما می باشد. اما اگر همچنان این خطوط باقی ماندند، حتما باید یک کارشناس حرفه ایی تلویزیون شما را بررسی کند.

مجصولات پبشنهادی نفیس 24

رفع ایراد نداشتن صدا در تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون ال جی شما صدا ندارد، اول بررسی کنید که تنظیمات آن روی حالت mute نباشد؛ اما اگر صدای تلویزیون کاهش یافته به منوی صدا رفته و تنظیمات آن را روی حالت استاندارد قرار دهید.

گاهی نیز ممکن است صدای شبکه روی کیفیت پایینی قرار داده شده باشد. اما خب برخی از دستگاه های تلویزیون ممکن است به علت قدیمی بودن آن ها، قدرت ضعیفی داشته باشند که برای حل این مشکل ما به شما خرید ساندبار و یا سینمای خانگی را پیشنهاد می کنیم.

خرید محصولات ال جی از نفیس 24

برای خرید محصولات برند ال جی و یا دیگر برند های مطرح دنیا با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، حتما به سایت ما سر بزنید.