به این کالا امتیاز دهید

نمایشگاه CES 2018: دوش‌های دارای کنترل صوتی، ربات های نافرمان و توالت‌های هوشمند

دستیار صوتی در همه چیزهای موجود در نمایشگاه تجاری وجود داشت که از این امر حکایت داشت که آینده هوشمند خواهد بود، اما آیا همه واقعا مایل هستند که با توالت خود حرف بزنند؟

توالت هوشمند کوهلر نومی

توالت‌های هوشمند کوهلر نومی، همراه با فعال شدن از طریق صدا، روشنایی مزاج، صندلی گرم شده، گرم کننده پا و عملکرد بیده پیشرفته با خشک کن هوا.

نمایشگاه بین المللی سالانه CES در لاس وگاس که تعیین کننده ترندها می باشد، دارد به پایان می رسد، در حالیکه از باران های سیل آسا، قطعی های برق و شماری از ربات های نافرمان آسیب دیده است. و مشخص است که صدای شما از همیشه مهمتر است.

نمایشگاه CES 2018 این تفکر را به منزل مقصود رساند که تکنولوژی فکر می کند که صدا تکامل عمده بعدی در صنعت رایانش می باشد. نخست ما کامپیوتر را داشتیم، سپس گوشی های هوشمند، و حالا دستیارهای صوتی و ربات های نافرمان.

اسپیکرهای هوشمندی از قبیل دستگاه های محبوب شرکت آمازون، Echo و Google Home، که هر دو یک کریسمس کشنده داشتند، یک بازار فروش دیگر برای دستیار صوتی برخوردار از هوش مصنوعی می باشند.

گوگل در این نمایشگاه چه کرد؟

گوگل از از استراتژی برند خود گوگل برگشت کرده است تا از سیاست آمازون در خصوص آزاد کردن سیستم دستیار صوتی برای طرف های ثالث تبعیت کند. تولید کنندگانی بسیار متفاوت، از شرکت دانمارکی تولید کننده محصولات گران قیمت Bang & Olufsen تا شرکت تولید کننده محصولات ارزان قیمت  Anker، خبرهایی را در خصوص اسپیکرهای هوشمند جدید منتشر کرده اند. برخی، از قبیل LG، نیز نمایشگرهای اصطلاحا هوشمند دارای دستیار گوگل را راه اندازی کرده اند – یک شلیک مستقیم به اسپیکرهای هوشمند دارای صفحه نمایش Echo Show شرکت آمازون.

شرکت LG، در نمایشگاه CES، در حال نشان دادن لوازم خانگی است که می توانند به وسیله Amazon Alexa کنترل شوند.

یکی از کارکنان در غرفه شرکت LG، در نمایشگاه CES، در حال نشان دادن لوازم خانگی است که می توانند به وسیله Amazon Alexa کنترل شوند.

اما در حالیکه استراتژی جنگی Google در خصوص لوازم خانگی مشخصا رسیدن به Amazon بود، نمایشگاه CES کاملا متفاوت بود. این دستیار صوتی Alexa بود که سر و کله اش در محصولات متفاوتی پیدا شده بود، از جمله در دوش ها، آینه ها، کلیدهای برق، مایکروویوها، و ماشین ها، که مشخصا از محدودیت های چیزهای اسپیکر مانند آزاد شده بودند – بدون توجه به اینکه آیا کسی واقعا یک دوش دارای کنترل صوتی می خواهد یا نه.

بیشتر بدانید…

بن وود، رئیس تحقیقات در CCS Insight گفت: “گوگل، آمازون، مایکروسافت، و دیگران نه تنها نبرد می کنند تا جای پای تکنولوژی های صوتی شان را محکم کنند، بلکه برای اینکه اطمینان حاصل کنند که پلتفرم های دستیار آنها عمیقا در طیف وسیعی از کالاهای الکتریکی مصرفی جا باز کرده اند تا مشارکت مصرف کنندگان حفظ شده و عمیق تر شود”.

“بر اساس آنچه تا اینجا دیده ایم، هیچ تردیدی وجود ندارد که Alexa محصول شرکت آمازون همچنان گوی سبقت را برده است، زمانی که موضوع تلفیق کردن دستیار صوتی در میان باشد”.

یک جا که Alexa و Google بطور قابل توجهی از دست داده اند، ماشین های مرسدس است. این شرکت اتومبیل سازی آلمانی از یک سیستم “Hey Mercedes” جدید برای سیستم کنترل صوتی ماشین های خود استفاده کرد و قصد دارد در یک حرکت که جئوف بلابر از CCS Insight آن را “گیج کننده” نامید، این قضیه را به تنهایی جلو ببرد.

به گفته بلابر، “درست همانطور که بیشتر صنایع به لزوم تلفیق کردن تکنولوژی ها و بهبود دادن زمان ورود به بازار از طریق همکاری، مشارکت و پلتفرم های باز پی برده اند، مرسدس تصمیم گرفته است تا با یک رویکرد کاملا اختصاصی، چرخ را از نو اختراع کند”.

خانه های بیش از حد هوشمند

خانه های بیش از حد هوشمند

انگار که همه چیزهای دارای قابلیت صوتی کفایت نکرده باشد، کف نمایشگاه پر بود از انبوهی از ابزارهای خانگی هوشمند که چشم به راه مشتریان بودند تا آنها را خریداری کنند.

اسپیکرهای هوشمند، علاقه را به بازار خانه های هوشمند باز گردانده اند، و به عنوان یک هاب مرکزی و از این رو یک نوشدارو برای هوشمند کردن همه چیز، هر چند تا کنون بیشتر لامپ های حبابی، عمل می کنند.

برخی چیزهای “هوشمند”، از قبیل دستگاه های تشخیص نشتی که در نمایشگاه CES به نمایش گذاشته شده بودند، معقول به نظر می رسیدند. این دستگاه ها در خصوص موضوعاتی در مورد خانه تان که در صورت عدم توجه فوری به آنها برایتان اسباب هزینه می شدند به شما هشدار می دادند. برخی دیگر، از قبیل توالت هوشمند Numi محصول شرکت Kohler با قیمت 6.000 دلار، چندان معقول به نظر نمی رسیدند. این توالت، دارای قابلیت های فعال شدن از طریق صدا، روشنایی مزاج، صندلی گرم شده، گرم کننده پا، و عملکرد بیده پیشرفته با خشک کن هوا می باشد. چه دوست داشتنی.

وود گفت “من برای مشتری های فقیر تاسف می خورم. امروزه خانه های هوشمند مجموعه ای آنچنان شگفت انگیز از انتخاب ها را در اختیار شما قرار می دهند که عملا غیر ممکن است که بتوان تشخیص داد که بهترین راه حل کدام است”.

ربات های نافرمان می گویند: نه!!

روبات نافرمان ال جی میگوید نه

Cloi از پاسخ دادن به نایب رئیس بازاریابی شرکت LG خودداری کرد، زمانی که او تلاش می کرد تا این اسباب بازی جدید شرکت را به رخ بکشد.

اما اگر نمایشگاه CES 2018 باید به خاطر یک چیز به خاطر داشت، آن ربات های نافرمان است.

LG ربات کمک کار خانه Cloi را به معرض نمایش گذاشت که قرار بود به عنوان رابطی بین شما و چیزهای پیش پاافتاده زندگی شما از قبیل خشک کن ظرف ها یا اجاق گاز عمل کند. متاسفانه، در زمان تست آزمایشی Cloi، او از پاسخ دادن به نایب رئیس بخش بازاریابی شرکت LG، دیوید وندروال، خودداری کرد و زمانی که او تلاش کردن پاسخی از این ربات بگیرد، شروع کرد به یک گفت و گوی یک طرفه و خجالت آور.

وود گفت “این قضیه یک چیز را در مورد بسیاری از تکنولوژی های ارائه شده در نمایشگاه CES امسال ثابت کرد. اینکه به نظر می رسد بسیاری از این وسایل حاضر در نمایشگاه، برای نمایش واقعی آماده نبودند”.

این قضیه حتی در مورد خود نمایشگاه هم صدق می کرد، که در آن به واسطه باران شدید، در وسط نمایش برق قطع شد و حاضران در نمایشگاه به مدت سه ساعت زیر روشنایی اضطراری ماندند.