جایگاه هود در آشپزخانه

آشپزخانه مهمترین قسمت هر خانه‌ای محسوب می‌شود وافراد ساعت‌های زیادی را در آن سپری می‌کنند. یکی از ملزومات هر آشپزخانه‌ای وجود هود در آن است مخصوصا هود آشپزخانه داتیس. پخت و پز در آشپزخانه و گرم شدن فضا وبخصوص بوی غذاهای سرخ کردنی و دود و رطوبت حاصل از غذا که کابینت‌های اطراف را تحت تأثیر قرار می‌دهد باعث آزار افراد می‌شود. در این شرایط وجود هود می‌تواند شما را از تمامی این مشکلات رهایی بخشد. علاوه بر این موارد وجود هود در آشپزخانه به زیبایی فضا می‌افزاید.

انتخاب هود مناسب

برای انتخاب یک هود مناسب برای آشپزخانه باید چند ویژگی را در نظر داشته باشید: مهم‌ترین ویژگی، میزان مکش و قدرت موتورآن است، مورد بعدی میزان صدای آن است که هرچه کم صداتر باشد مناسب‌تر است، فاکتور بعدی در نظر گرفتن فضا و محیط آشپزخانه و براساس آن نوع هود را انتخاب کنید. در آخرسر هم قیمت و مقرون به صرفه بودن آن باید در نظر گرفته شود، در این شرایط فعلی و نوسانات بازار و افت و خیز قیمت‌ها باید دقت کرد کالای باکیفیت با قیمت مناسب را خریداری کرد.

هود آشپزخانه داتیس ، از طراحی تا کارایی

هود آشپزخانه داتیس

هودهای ایرانی و پرطرفدار داتیس دارای تنوع زیاد، سیستم روشنایی، فیلتر آلمینیومی، دارای رنگبندی، تایمر، سنسور دود، سیستم خاموش کننده اتوماتیک، جنس استیل و شیشه‌ای را دارا می‌باشد و در نوع‌های مورب، فلت و مخفی که هر کدام ویژگی‌های منحصربفرد خود را دارند و این شرکت طرح‌های متنوع خود را وارد بازار کرده است. محصولات داتیس توانسته خدماتی را بر طبق سلیقه و نیاز مشتریانش تولید و ارائه کند و تمامی محصولات دارای خدمات پس از فروش هستند.

ویژگی‌های هود مورب داتیس:

این نوع هود در زاویه 45 درجه در بالای گاز نصب می‌شود و بخاطر زیبایی ظاهری آن نظر طرفداران زیادی در مقایسه با انواع دیگر هود را به خود جلب کرده است. بعضی از هودهای مورب داتیس دارای سیستم پخش کننده موسیقی و رادیو و حتی دارای تایمر خاموش شدن خودکار می‌باشد. یکی از مزایای این هود داتیس به دلیل قرار نگرفتن مستقیم با حرارت، عمر آن بیشتر می‌شود.

ویژگی هودهای فلت:

این نوع هود در آشپزخانه درست بالای اجاق گاز قرار می‌گیرد و از نظر مکش بیشترین قدرت را در دسته بندی انواع هودهای داتیس دارد. برخی از این هودها دارای سیستم قطع کن با اشاره دست را دارا هستند به عبارتی، لازم نیست حتماً آن صفحه را لمس کنید و با اشاره دست می‌توان آن را خاموش و روشن کرد. مزایای دیگر هود داتیس آن سنسور تشخیص دود و دارای بورد الکترونیکی برای تنظیم مکش و قدرت موتور است.

ویژگی هودهای مخفی:

این نوع هود کاملاً زیر کابینت نصب می‌شود و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و حتی نمای بیرونی ندارد. این نوع هود آشپزخانه داتیس برای کسانی که آشپزخانه کوچک و فضای کمی دارند مناسب است. از نظر مکش و قدرت هم دارای پتانسیل خوبی است.

هود آشپزخانه داتیس ، از طراحی تا کارایی

هود داتیس مدل کلاسیک

این هود به تازگی با ویژگی و امکانات خوبی روانه بازار شده است. ازنظر نوع، مورب محسوب می‌شود و دارای جنس شیشه سکوریت مقاوم به حرارت است، ویژگی اصلی آن ساعت آنالوگ و طرح کلاسیک است. هود کلاسیک داتیس دارای مکش پرقدرت و جزو هودهای باکیفیت و خوب در بازار محسوب می‌شود.

این نوع هود دارای دفترچه راهنما، برگه گارانتی، دستورالعمل محصول، صفحه کنترل لمسی، دارای سه فیلتر آلومینیومی قابل شستشو، دارای ریموت کنترل از راه دور، مجهز به سیستم عملکرد خودکار، قدرت مکش بالا در مقایسه با محصولات دیگر، دارای موتور 6 دور 2 شفت و مجهز به سیستم ایمنی و محافظ حرارتی (ترموگارد)، دارای جک مکانیکی و سطح صدای آن نسبت به دیگر هودهای مشابه نرمال است. به خاطر جنس شیشه‌ای، تمیز کردن هود کلاسیک داتیس بسیار آسان است و با یک دستمال و اسپری پاک کننده خیلی سریع تمام جرم‌های آن پاک می‌شود.