لوازم کمک آشپزی را می شناسید؟ همانطور که مستحضر هستید این روزها تمامی آشپزخانه ها به یک سری گجت های ریز و درشت مجهز شده اند که امر آشپزی را تا حد قابل توجهی دوست داشتنی و آسان کرده اند که در ادامه لیستی از آن ها را تهیه کرده ایم و شما با آنها آشنا می شوید.

مخلوط کن ، خوشمزه ساز !

یکی از لوازم کمک آشپزی می تواند مخلوط کن باشد، زیرا در کم ترین زمان ممکن می توانید با استفاده از مخلوط کن یک شیک، معجون، آب میوه و….. خوشمزه را آماده کنید و کلی از نوشیدن یک نوشیدنی ارگانیک لذت ببرید. خیلی بهتر است که آشپزخانه تان را به یک مخلوط کن فوق العاده مجهز کنید واز وجود آن در خانه استفاده کافی را ببرید و هر روز عصر خودتان را به یک عصرانه خوشمزه مهمان کنید.

قبل از خرید باید به مواردی چون بودجه، تعداد افراد خانواده، میزان استفاده، فضای خالی آشپزخانه و جنس تیغه ها توجه کنید تا خرید مقرون به صرفه با کارآیی فوق العاده داشته باشید. برای خفه نشدن مواد داخل پارچ باید تنها 80% پارچ را از مواد پر کنید تا مواد فضای کافی برای جابه جایی داشته باشند؛ یکی دیگر از مواردی که ایمنی شما را تضمین می کند این است که در حین انجام کار مخلوط کن نباید با قاشق یا هر ابزاری مواد داخل آن را هم بزنید و یا اینکه جسم سخت همچون سیب زمینی ، یخ و… را به آن اضافه کنید.

گجت دوست داشتنی

لوازم کمک آشپزی که خوشمزه ساز دوست داشتنی تمام خانواده است، این دستگاه مورد علاقه تمامی اعضای خانواده از نوزاد ها تا میانسال ها است زیرا با استفاده از این دستگاه می توانید پوره، سوپ و… را مخلوط کنید. اکثر مخلوط کن های امروزی مجهز به سیستم ضد لغزش هستند که کمک می کند در حین انجام کار روی کابینت و یا هر سطحی که قرار دارد حرکت نکند. اگر علاقه دارید ادویه جاتتان را به صورت ارگانیک خودتان تهیه کنید می توانید با استفاده از این دستگاه کار را انجام بدهید؛ با خرید یک مخلوط کن خوب دیگر لازم نیست آسیاب کن و یا همزن تهیه کنید و می توانید کارتان را با همان دستگاه راه بیاندازید و به مقدار قابل توجهی هزینه هایتان را کاهش دهید.

همزن

اهل خوردن شیرینی و کیک تازه هستید و دوست ندارید از بیرون تهیه کنید! به لیست لوازم کمک آشپزی تان نگاه کنید اگر در آن خبری از همزن نیست هرچه سریعتر برای خرید آن اقدام کنید. یک همزن خوب می تواند به شما کمک کند که با تیغه فلزی ضد زنگ خمیر تازه ایی تهیه کنید و از بافت عالی آن لذت ببرید و عطر شیرینی در منزلتان بپیچد؛ اگر به نان تازه هم علاقه دارید می توانید با تیغه همزن و خمیر زن، خمیر اولیه نانتان را تهیه کنید.

برخی از افراد بر این باورند که همزن جز وسایل ضروری برای آشپزخانه نیست، این تفکر می تواند هم درست باشد هم اشتباه زیرا اگر شما اهل پختن شیرینی و کیک باشید این وسیله بسیار برایتان کاربردی خواهد بود و در زمان مخلوط کردن تخم مرغ، آرد و کره می تواند به شما کمک کند و لیست لوازم کمک آشپزی تا را مجهز کند به یک خوشمزه پز فوق العاده؛ با استفاده از همزن برای درست کردن کیک و خامه می توانید از بافت لطیف و عطر خوش کیک در منزلتان لذت ببرید.

در زمان های قدیم در تمامی خانه ها تنوری وجود داشت و افراد هر روز با عطر خوش نان و شیرینی خانگی روزشان را شروع می کردند اما این روزها دیگر کسی وقتی برای آسیاب گندم و خمیر زدن و روشن کردن تنور ندارد و بیشتر از همزن و فر برای درست کردن شیرینی و نان خانگی استفاده می کنند.

انواع همزن

همزن دستی وسیله ایی است که در دست قرار می گیرد و با وجود دو تیغه از جنس استیل به راحتی مواد را مخلوط می کند و خمیری عالی را در انتها برای شما آماده می کند، شایان ذکر است که برخی از لوازم کمک آشپزی همزن ها کاسه ندارند و شما می توانید بسته به میزان مواد اولیه ظرفتان را انتخاب کنید؛ همزن ها بیشتر برای اموری چون هم زدن سفیده تخم مرغ، خامه و مخلوط کردن آرد و کره و… کاربرد دارند. در انتخاب همزن دستی یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کنید وزن آن است که بسته به قدرت مچ دستتان باشد تا مچتان در حین کار خسته نشود.

همزن های ایستاده روی میز قرار می گیرند و یک کاسه دارند و درون آن مواد را با هم مخلوط می کنید، شایان ذکر است که نمونه های جدید این دستگاه کاملا بی سرو صدا هستند و نیاز نیست در حین کار همزن و یا کاسه را با دست نگه دارید.

قهوه ساز

اگر بخواهیم تصمیم بگیریم که بدنمان چه زمانی به قهوه نیاز دارد می توان در مجموع به این نتیجه رسید که بدن ما شبانه روز به یک لیوان قهوه تازه دم خوش عطر نیاز دارد پس می توان آن را در لیست لوازم کمک آشپزی قرار داد. شاید افرادی که با کارآیی قهوه ساز برقی آشنا نباشند ترجیح بدهند از قهوه ساز دستی استفاده کنند و بر روی شعله ی گاز قهوه شان را آماده کنند اما نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که امکان سررفتن قهوه و کثیف شدن گازتان نیز وجود دارد و می تواند شما را به زحمت بیندازد.

این روزها که قهوه نوشیدن در روز همه گیر شده پای قهوه سازها نیز به خانه ها باز شده است که بیشتر از همه قهوه سازهای برقی مورد استقبال قرار گرفته اند که یکی از دلایل محبوبیتش می تواند راحتی استفاده از آن باشد. اگر علاقه داشته باشید که در حین انجام کار روزانه خستگی و خواب آلودگیتان را با نوشیدن یک فنجان قهوه خوش عطر و تازه از بین ببرید خرید قهوه ساز برایتان ضروری است، در ضمن باید توجه داشته باشید که قهوه سازتان بتواند قهوه را تا ساعت ها برایتان گرم نگه دارد.

لوازم کمک آشپزی

قهوه ساز یکی از لوازم کمک آشپزی است که می توانید با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن مقدار قابل توجهی قهوه را آماده کنید، اکثر قهوه ساز ها بر روی مخزن آبشان یک نوار مندرج دارند که می توانید به مقدار مورد نیاز آن را پر کنید و در انتها قهوه ایی لذیذ و خوش عطر و طعم تحویل بگیرید. شایان ذکر است که فواید نوشیدن قهوه در روز بسیار بیشتر از نوشیدن چای سیاه است.