اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر

استفاده درست از يك وسيله برقي، جزو مهمترين نكاتي مي باشد كه حتما بايد مورد توجه قرار گيرد. مايكروفر هم يكي از اين وسايلي مي باشد كه كوچكترين اشتباه هنگام استفاده از آن ممكن است آسيب هاي جدي به دستگاه شما وارد كند اين روزها با افزايش روز به روز قيمت ها مخصوصا تجهيزات و لوازم برقي خانگي، رعايت نكردن يكسري نكات، هزينه هاي بالايي براي شما به همراه خواهد داشت. نوع برند، كارايي محصول و تكنولوژي به كار رفته در آن ها هيچ يك از اين ها نمي تواند از آسيب ها جلوگيري كند. در اينجا قصد داريم در مورداشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر توضيحاتي دهيم كه ممكن است هيچ گاه به آن توجه نكرده باشيم.

كوچكترين سهل انگاري و اشتباه در استفاده از مايكروفر قطعا تبعات ناگواري براي شما به همراه خواهد داشت. در مطالب زير به چند نمونه از اين اشتباهات رايج اشاره خواهيم كرد. اميدوارم با توجه به اين نكات از بروز صدمات و آسيب هاي احتمالي جلوگيري كنيد.

رهاكردن غذا به حال خود يكي از اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر

اكثر افراد اين تصور را دارند كه اگر غذا را داخل مايكروفر قرار دهند و تنظيمات آن را انجام دهند، ديگر كار تمام است و غذا احتياجي به چك كردن ندارد. در صورتي كه پيشرفته ترين مايكروفر ها هم غذا را به آرامي گرم مي كنند و هنگامي كه روي غذا گرم مي شود، تصور شما اين است كه غذا آماده شده است در صورتي كه سطح روي غذا و ظرف آن بسيار داغ شده اما داخل غذا هنوز گرم نشده و شما بايد چندين بار غذا را چك كرده و هم بزنيد.

اين نكته يكي از اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر مي باشد كه شايد آسيب و صدمه اي به دستگاه وارد نكند اما قطعا پس از تحمل ساعت ها گرسنگي خوردن يك غذاي سرد براي شما لذتي نخواهد داشت.

 

اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر

به كار نبردن پوشش مناسب غذا از اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر

يكي از بزرگترين اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر گرم كردن غذا بدون در پوش مي باشد. حتما هنگام قرار دادن غذا داخل مايكروفر، درپوش مخصوص روي آن قرار دهيد. اين كار موجب جلوگيري از انتشار بوي غذا و تكه هاي غذا و روغن به داخل دستگاه شده كه باعث بالا رفتن عمر دستگاه مي شود.

اهميت چرخش درست صفحه گردان

داخل دستگاه مايكروفر يك سيني گردان وجود دارد كه بر روي چند چرخ قرار گرفته است. هنگامي كه ظرف غذا را روي آن قرار مي دهيد با چرخش خود كمك مي كند حرارت به طور مساوي به تمام قسمت هاي غذا برسد. پس اگر زماني صفحه گردان به درستي كار نكرد، حتما مشكل را بررسي كنيد. بي توجهي به اين اشتباه رايج در استفاده از مايكروفر علاوه بر اينكه مانع انتشار يكنواخت حرارت به مواد غذايي مي شود، ممكن است به مرور در دستگاه شما اختلال ايجاد كند كه بعدها باعث خرابي دستگاه مي شود.

قرار دادن ظروف فلزی یکی از اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر

اكثر خانم ها هنگام آشپزي كردن با اجاق گاز، قاشق يا چنگال را داخل قابلمه قرار مي دهند. اين كار ممكن است باعث داغ شدن آن شود و دستان شما بسوزد اما اين اشتباه رايج در استفاده از مايكروفر تنها به داغ شدن ختم نمي شود، استفاده از ظروف فلزي و آلومينيومي در داخل مايكروفر ممكن است منجر به آتش سوزي شود.

 

اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر

از قرار دادن برخی از مواد غذايي در داخل مايكروفر خودداري كنيد

بعضي از مواد غذايي اين قابليت را ندارند كه داخل مايكروفر گرم شوند و به محض داغ شدن انفجار رخ خواهد داد. يكي از اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر قرار دادن تخم مرغ داخل اين دستگاه مي باشد. اين اتفاق موجب تركيدن تخم مرغ خواهد شد. مواد غذايي ديگري كه استفاده از آن داخل مايكروفر ممنوع مي باشد، سوسيس و هات داگ است كه در اثر گرماي دستگاه منفجر مي شوند.

نكته ديگري كه بايد هنگام استفاده از مايكروفر رعايت كنيد اين است كه از ظروف مخصوص مايكروفر استفاده كنيد در غير اين صورت بايد منتظر تركيدن ظروف باشيد. اين اتفاقات قطعا آسيب جدي به محيط داخلي دستگاه وارد مي كند.

بي توجهي به نظافت دستگاه يكي ديگر از مشكلات رايج در استفاده از مايكروفر

يكي ديگر از نكاتي كه افراد كمتر به آن توجه مي كنند، نظافت به موقع دستگاه است. اگر بعد از هر بار استفاده مايكروفر را تميز كنيد دستگاه شما عمر بيشتري مي كند. براي اين كار مي توانيد يك كاسه آب داخل دستگاه قرار دهيد و زمان رابراي 5 دقيقه تنظيم كنيد پس از اتمام كار متوجه رطوبت داخل دستگاه خواهيد شد به كمك يك پارچه تميز، تمام چربي ها و آلودگي ها را پاك كنيد. عدم توجه به نظافت می تواند یکی از مهم ترین اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر باشد.

اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر

سخن پاياني

هدف ما از ارائه اين مطالب، بالا بردن آگاهي شما در مورد اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر مي باشد. بي توجهي به برخي از اين نكات، گاهي اوقات ممكن است خسارت هاي جبران ناپذيري را براي شما به همراه داشته باشد آن هم در اين شرايط سخت اقتصادي كه قيمت محصولات خانگي هر روز افزايش مي يابد. پس در خفظ و نگهداري لوازم برقي آشپزخانه كوشا باشيد.

پس از مطالعه دقيق اين مطالب و دانستن اشتباهات رايج در استفاده از مايكروفر حالا می توانید با خيالي آسوده از مايكروفر خود استفاده كنيد و با اطلاعاتي كه كسب كرديد، مي توانيدبه بالابردن طول عمر دستگاه كمك كنيد. در بازار محصولات خانگي، انواع برند هاي مختلف مايكروفر از جمله مايكروفر برند ال جي، برند سامسونگ، پاناسونيك و بوش وجود دارد كه شما مي توانيد با توجه به بودجه اي كه در نظر داريد اقدام به خريد اين محصولات كنيد.

فروشگاه اينترنتي نفيس 24 بزرگترين مرجع لوازم خانگي با راه اندازي اين مجموعه بزرگ با چهار دهه سابقه درخشان، آماده ارائه خدمات به شما مشتريان عزيز مي باشد. شما مي توانيد با مراجعه به فروشگاه نفيس 24، انواع مايكروفر هاي مختلف برند ال جي، سامسونگ را مشاهده و پس از مقايسه اين محصولات، اقدام به خريد محصول مورد نياز خود كنيد. فروشگاه نفيس ،24 براي جلب رضايت مشتريان عزيز امكان پرداخت درب منزل براي محصولات خريداري شده را فراهم كرده است. در ضمن براي مشتريان عزيز تهراني، ارسال محصولات به صورت رايگان مي باشد.