ماشین ها یا دستگاه های بخار یک ابزار سریع و موثر برای از بین بردن چروک های روی لباس، ملافه، روکش مبلمان و پرده ها هستند که کمک می کنند در کمترین زمان بیشترین لباس ها را اتوکشی کنید. شیوه استفاده از دستگاه های بخار بسیار ساده است و با پیروی از چند نکته بسیار ساده می توانید مانند یک فرد حرفه ای از آن در تمامی امور استفاده کنید. اگر قصد خرید دارید ابتدا مقاله راهنمای خرید دستگاه بخار لباس را تا انتها مطالعه کنید.

پیش از خرید دستگاه بخار لباس

قبل از آنکه تصمیم بگیرید کدام برند و کدام مدل برایتان مناسب خواهد بود و از پس نیاز شما بر خواهد آمد بهتر است اطلاعات نسبی نسبت به طریقه مصرف، کارآیی، برندو قیمت دستگاه داشته باشید تا بهترین بازخورد را از دستگاه تان بگیرید و اینکه بتوانید سالها از آن بدون کوچک ترین مشکل استفاده کنید. با لباس هایتان اگر کمی مهربانه تر رفتار کنید می توانید مدتها از آن ها استفاده کنید بدون آنکه کمترین آسیبی به پارچه آن ها برسد، البته بخار دادن به لباس ها هم سریعتر انجام می شود و اینکه آسان تر از اتوکشی است.

کدام دستگاه بخار لباس مناسب است ؟

قبل از خرید بهتر است که مشخص کنید قرار است از آن دستگاه در چه موقعیت هایی استفاده کنید، این دستگاه با دو موتور متفاوت طراحی شده و در بازار قابل خریداری است از نمونه های ضعیف تر آن می توان در مسافرت استفاده کرد زیرا هم کوچک هستند و هم اینکه به راحتی در چمدان مسافرتیتان جای می گیرد و می تواند شما را از شر چروک ها در حین سفر راحت کند؛ اما نمونه دیگر آن که موتور قوی تری دارد تنها برای مصارف خانگی قابل استفاده است زیرا کمی بزرگتر است و حمل آن کمی سخت خواهد بود.

راهنمای خرید دستگاه بخار لباس

چه میزان می خواهید هزینه کنید؟

قبل از گشت و گذار در بازارها و سایت های خرید اینترنتی لوازم خانگی بهتر است میزان بودجه تان را تعیین کنید، زیرا دستگاه بخار لباس بسته به ویژگی های مختلفی که می تواند داشته باشد، برند و توان موتورش می تواند در قیمت های مختلفی به فروش برسد.

یکبار برای همیشه

می توانید با توجه به ویژگی هایی چون زمان گرم شدن و آماده به کار شدن، گنجایش آب، حجم بخار، ثبات دستگاه در جلوگیری از پاشیدن آب داغ و ایجاد سوختگی یک دستگاهی را انتخاب کنید که سالها بدون کوچک ترین خطا برایتان کار کند.

ویژگی های دستگاه بخار لباس مهم است؟

ویژگی ها و اتصالات هر مدل را به خوبی بررسی کنید. اتصالات دستگاه بخار شامل انواع برس ها، دسته های تاشو و ویژگی های آن شامل تنظیمات گرما و بخار می باشد که می تواند یک دستگاه را از دیگر رغیبانش متمایز کند زیرا دستگاهی که چندین سری دارد می تواند کارآیی های متفاوتی داشته باشد.

میزان مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی هر دستگاه با واحد وات را می توانید در دفترچه همراه آن بیابید، برخی از دستگاه بخار لباس خانگی مصرف انرژی بسیار بالایی دارند و به هیچ عنوان به صرفه نیستند. پس در هنگام خرید این نوع از دستگاه ها انتخاب با شماست که میان خرید دستگاه بخار با مصرف انرژی A و آنهایی که مصرف انرژی C به پایین دارند کدام را بر می گزینید.

استفاده از دستگاه بخار

راهنمای خرید دستگاه بخار لباس ! پیش از استفاده از دستگاه روی پارچه، اجازه دهید دستگاه کاملا داغ شود. این کار از پاشیده شدن آب به جای بخار روی لباس و باقی گذاشتن لک روی آن جلوگیری می کند. پیش از بخار دهی پارچه، دستگاه را روی دستمال آشپرخانه آزمایش کنید تا مطمئن شوید دستگاه آماده به کار بوده و تنها بخار از آن خارج می شود.

در زمان استفاده، همیشه به صورت عمودی پارچه را بخار دهی کنید. هنگام بخار دهی، لباس خود را از یک جالباسی و پرده ها را روی میل پرده آویزان کنید. فشار آوردن به لباس نه تنها کمکی به از بین رفتن چروک ها نمی کند بلکه باعث می شود بخار دستگاه به جای خارج شدن، در لوله جمع شود. برای استفاده از دستگاه بخار کافیست به وسیله سر یا خرطوم دستگاه به آرامی پارچه مورد نظرتان را لمس کنید و چروک ها بلافاصله ناپدید می شوند.

توجه داشته باشید که نباید هرگز به صورت مستقیم خرطوم دستگاه بخار لباس را به البسه بزنید زیرا برخی لباس ها بافت ابریشمی یا حساسی دارند و باید به صورت غیر مستقیم و با فاصله بخار دهی شوند تا آسیب ندیده و لک آب رو آنها باقی نماند.

رعایت نکات ایمنی

هرگز مستقیما دست خود را جلوی بخار نگیرید زیرا سوختگی زودتر از آنچه فکر کنید می تواند رخ بدهد، سعی کنید دستگاه را دور از دسترس کودکان قرار دهید؛ هرگز محفظه آب دستگاه را بیش از اندازه پر نکنید و همچنین اجازه ندهید دستگاه تا زمان اتمام کامل آب داخل محفظه بخار دهی کند، زیرا اینکار می تواند به بخش های داغ شونده دستگاه شما آسیب برساند. برای جلوگیری از پاشیدن آب، دستگاه را به صورت عمودی روی سطح صاف قرار دهید و پس از اتمام کار، دستگاه را از پریز کشیده و باقی مانده آب داخل محفظه را کاملا تخلیه کنید.

خرید دستگاه بخار لباس

تمیز کردن دستگاه بخار لباس

بهترین راه برای حفظ سلامت دستگاه، استفاده از آب مقطر و یا آب جوشیده شده برای دستگاه بخار است، این کار از انباشته شدن ذرات و املاح موجود در آب در بخش های مختلف دستگاه شما جلوگیری می کند. اگر تا به امروز از آب شیر در دستگاه بخار خود استفاده می کردید، بهتر است مرتب دستگاه خود را تمیز کنید تا کارایی مناسب دستگاه حفظ شود و در بخاردهی دچار مشکل نشود.

خرید اینترنتی لوازم خانگی

شرکت نفیس 24 پس از 4 دهه فعالیت فروشگاهی در زمینه خرید بخار شو و ارائه خدماتی چون مشاوره تخصصی در راستای خرید بهتر، ارائه اطلاعات کاملی در رابطه با راهنمای خرید دستگاه بخار لباس ، تضمین اصالت کالا،تحویل کالا به نحو احسنت و پرداخت در محل تصمیم گرفت که سایت فروشگاهی نفیس 24 را راه اندازی کند.

پس از خرید از فروشگاه اینترنتی نفیس 24 اگر ساکن تهران باشید کالا در کمتر از 24 ساعت به دستتان خواهد رسید و در غیر این صورت 3 روز طول می کشد تا کالا به نحو احسنت به دستتان برسد. لازم به ذکر است که مشاوران متخصص ما در زمینه مشاوره و راهنمایی برای خریدی بهتر در زمان اداری آماده پاسخگویی هستند.

سعی ما بر این است تا با به کارگیری سایت فروشگاهی، خرید اینترنتی لوازم خانگی اللخصوص دستگاه بخار لباس را برای متقاضیان برندهایی نظیر سام، هیوندای و کرشر آسان کرده و محصولات پرچم دار و با کیفیت را در این زمینه عرضه کنیم. اگر قصد خرید دارید می توانید با مراجعه به قسمت نقد و بررسی در سایت فروشگاهی نفیس 24 اطلاعات کاملی در رابطه با برند های مختلف این محصول را کسب کنید تا بتوانید انتخابی مقرون به صرفه و کارآمد داشته باشید.