در زندگي روزمره ما اهميت ظروف غذايي، بسيار زياد است و با تنوع محصولاتي كه هر روز به بازار‌ عرضه مي شوند ميل و رغبت ما براي خريد سرويس هاي مدرن و زيبا هم بيشتر مي شود. يكي از لوازمي كه در دسته ظروف غذايي قرار دارد و بسيار هم پركاربرد مي باشد، سرویس قاشق و چنگال است كه در تمام آشپزخانه ها وجود دارد و عملا ما هيچ گاه بدون آن ها غذا نمي خوريم. خريد قاشق و چنگال جزو مهم ترین خرید های ظروف آشپزخانه به شمار می رود. تاريخچه استفاده از قاشق، مربوط به دوره باستان مي باشد. در آن زمان خبري از چنگال نبود و هنوز كسي به فكر طراحي و اختراع آن نيافتاده بود و تقريبا تا سال 1700، افراد به جاي چنگال از كارد استفاده مي كردند.

ناصر الدين شاه 130 سال قبل، هنگامي كه از سفر اروپا باز مي گشت با خود قاشق و چنگال سوغات آورد. در آن زمان استفاده از قاشق و چنگال هاي مسي، نقره و ورشو بسيار رايج بود. از اينجا بود كه استفاده از قاشق و چنگال در ايران مرسوم شد. اما هنوز هم افرادي هستند كه به شيوه قديم با دست غذا مي خورند. در بازار لوازم خانگي، انواع و اقسام سرويس هاي قاشق و چنگال با تنوع و طراحي هاي زيبا وجود دارد كه شايد انتخاب را براي شما سخت كند. در پيرو اين مطالب قصد داريم اطلاعاتي در مورد خريد بهترين قاشق و چنگال را در اختيار شما قرار دهيم.

راهنماي خريد قاشق و چنگال هاي مدرن با طراحي زيبا

با بالارفتن قيمت طلا و نقره و همچنين استفاده فراوان اكثريت افراد جامعه از این محصول، توليد و ساخت قاشق و چنگال هايي از اين جنس تقريبا متوقف شد و جاي خود را به استيل ضد زنگ داد. توليد كنندگان براي مقاوت بالا در اين قاشق و چنگال ها از عنصر تيتانيوم و واناديوم استفاده كرده اند. همچنين براي اينكه از زنگ زدگي اين ابزارها جلوگيري كنند، كمي نيكل و كروم به ساختار آن ها تركيب كرده اند. قاشق و چنگال هايي كه امروز توليد مي شوند طراحي زيبا و مقاومت بالايي نسبت به مدل هاي قديمي تر دارند.

در بازار ايران، محصولات متنوعي از برند هاي مختلف ايراني و خارجي نظير برند وي ام اف، بوگاتي و همچنين برندهاي استيل ايران، زرناب، استيل پاشا و شفر به فروش مي رسند كه شما مي توانيد براي خريد قاشق و چنگال با قيمت مناسب، برند هاي ايراني را انتخاب كنيد زيرا نسبت به برندهاي خارجي از قيمت مناسب تري برخوردارند.

نكات مهم براي خريد سرويس قاشق و چنگال

شايد تنوع زياد در بازار، قدرت انتخاب را براي شما بالا ببرد اما همين تنوع زياد، ممكن است شما را در زمان خريد سردرگم كند و نهايتا پس از ساعت ها تحقيق در بازار، از خريد خود صرف نظر كنيد. ما براي حل اين مسئله در اين بخش به نكات مهمي كه هنگام خريد قاشق و چنگال بايد آن ها توجه كنيد اشاره خواهيم كرد.

نكات مهم براي خريد سرويس قاشق و چنگال

بودجه اي كه براي خريد در نظر داريد مهم است

مهمترين اصل، قبل از اقدام به خريد هر كالايي، تعيين بودجه مورد نظر شما مي باشد و تقريبا براي شما مشخص مي كند كه بيشتر سراغ كدام رنج از محصولات برويد. گاهي اوقات برخي افراد براي خريد قاشق و چنگال با سرويس كامل، ممكن است تا شش ميليون هم هزينه كنند. هر چقدر يك محصول، كيفيت و مقاومت بالايي داشته باشد به همان نسبت هم قيمت كالا افزايش مي يابد. البته لازم به ذكر است كه برند هاي خارجي قيمت بالاتري نسبت به سرويس هاي قاشق و چنگال ايراني دارند.

قصد خريد از كدام برند را داريد

امروزه در كشور ما، برند هاي چيني به وفور ديده مي شوند. اما اگر كمي جستجو كنيد برند هاي اصل با كيفيت سرويس هاي كامل قاشق و چنگال آلماني و ايتاليايي هم در بازار وجود دارند كه با طراحي خاص و زيبا، توجه شما را به خود جلب مي كند. شما مي توانيد با كمي صبر و حوصله و تحقيق درست، يك سرويس قاشق و چنگال با كيفيت و طراحي منحصر به فرد را خريداري كنيد.

قصد خريد از كدام برند را داريد

يك ليست از تعداد قاشق و چنگال هايي كه لازم داريد را قبل از خريد تهيه كنيد

معمولا سرويس هاي قاشق و چنگال شش، دوازده، هجده، بيست و چهار نفره مي باشند. براي مثال سرويس دوازده نفره، متشكل از دوازده عدد قاشق، چنگال، كارد غذاخوري، قاشق مربا خوري، چنگال و كارد ميوه خوري، قاشق چايخوري، شربت خوري و قاشق بستني خوري، سوپ خوري، يك عدد چنگال مرغ، سالاد، كارد و كفگير كيك، ملاقه، كفگير برنج، انبر يخ، قاشق عسل و ملاقه سس مي باشد و هر كدام از اين تكه ها ممكن است در برند هاي مختلف كم و زياد باشند. اگر به تعداد كم و مشخصي از اين كالا ها نياز داريد، مي توانيد از فروشندگاني كه فروش به صورت تكي دارند، محصول مورد نياز خود را تهيه كنيد.

در زمان خريد حتما قاشق و چنگال هايي كه ضد خش هستند را انتخاب كنيد

قاشق و چنگالي كه خريداري مي كنيد به دليل اينكه به طور مدام از آن استفاده مي شود، بايد ضد خش باشد تا به راحتي و با خيالي راحت بتوان آن ها را در ماشين ظرفشويي قرار داد. پس سعي كنيد هنگام خريد قاشق و چنگال جنس محكم و مقاومی را تهيه كنيد.

خريد سرويس قاشق و چنگال سامسونتي يا كنسولي؟

معمولا سرويس هاي كنسولي، زيبايي خاصي به آشپزخانه شما مي دهند اما تقريبا فضاي زيادي را هم اشغال مي كنند. در مقابل جا به جايي سرويس هاي سامسونتي در كابينت كمي مشكل مي باشد. شما مي توانيد با توجه به فضايي كه در آشپزخانه داريد هر كدام از اين سرويس ها كه مناسب هستند را خريداري كنيد.

خريد سرويس قاشق و چنگال سامسونتي يا كنسولي؟

سخن پاياني

انواع و اقسام قاشق و چنگال به صورت تكي و سرويس كامل در بازار لوازم خانگي وجود دارند. با توجه به برند و كيفيتي كه دارند در رنج قيمتي مختلف عرضه و به فروش مي رسند. چناچه قصد خرید سرویس قاشق و چنگال داريد، می توانید در سایت نفیس 24 اقدام به خرید کنید. ما در اين مقاله، سعي كرديم راهنماي خريد قاشق و چنگال را براي شما شرح دهيم تا با اطلاعات دقيق و اطمينان كامل براي خريد اقدام كنيد. فروشگاه اينترنتي نفيس 24، مرجع بزرگ لوازم خانگي، اين امكان را براي شما فراهم كرده تا بدون اينكه نياز باشد ساعت ها را در بازار براي خريد سپري كنيد به راحتي از منزل يا محل كار خود با مراجعه به سايت نفيس 24، بصورت اينترنتي خريد خود را انجام دهيد.