انتخاب بهترین چرخ گوشت

چرخ گوشت ابزاری است که کم استفاده می شود ولی بسیار کاربردی است، در این مقاله قصد داریم راز و رمز انتخاب بهترین چرخ گوشت را با شما عزیزان مرور کنیم، شما زمانیکه بخواهید گوشت چرخ کنید و از بیرون آماده نخرید نیاز به چرخ گوشت دارید و برای تهیه ی فلافل که غذای محبوب بچه ها است باید حتما این دستگاه کار آمد را داشته باشید. با خرید این دستگاه می توانید در زمان و هزینه هایتان صرفه جویی کنید. چرخ گوشت از قرن ۱۹ میلادی جایگزین چاقوهای بزرگ شده است، اولین نوع این دستگاه دستی و بدون موتور بوده و کار با آن بسیار سخت بوده است که نیرو و قدرت بسیاری را نیاز است و در محل های بدون برق استفاده می شده و جنس آن از استیل یا آلومینیوم بوده  بعد از آن مدل های صنعتی و ترکیبی وارد بازار شده اند.

چرخ گوشت ترکیبی :

چرخ گوشت ترکیبی همین دستگاه هایی هستند که این روزها انتخاب بیشتر مصرف کنندگان است به این دلیل که همزن، مخلوط کن،آسیاب و … به آن اضافه شده و یک دستگاه خریداری می کنید ولی چندین دستگاه را باهم دارید. در برخی از چرخ گوشت ها ابزاری وجود دارد برای تهیه و تولید سوسیس و کالباس که اگر از آن کدبانوهای هستید که سوسیس را خودتان در منزل درست می کند و اعتقاد به غذای خانگی سالم دارید حتما این قطعه می تواند توجهتان را جلب کند.

موتور چرخ گوشت

موتور چرخ گوشت جزء بسیار مهمی در این وسیله است، هنگام کار با این دستگاه باید مراقب داغ کردن موتور باشید، البته نوعی در بازار وجود دارد که مجهز به سنسور است و موقع داغ کردن موتور، دستگاه به صورت خودکار خاموش می شود؛ اهرم تغییر جهت باعث می شود گوشت را ریزتر چرخ کنید و راحت تر هم از تیغه جدا شود،حتما توجه کنید که جنس تیغه ها باید ضد زنگ باشد.

چرخ گوشت

نکاتی که باعث می شود عمر چرخ گوشتتان زیاد شود

 • گوشت و موادغذایی که میخواهید چرخ کنید را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید تا به موتور دستگاه فشار وارد نشود.
 • دستگاه را بلافاصله بعد از استفاده کردن بادقت تمیز کنید تا خرده مواد غذایی داخل دستگاه نماند ولی اگر با دقت شستید و باز هم مواد قشنگ خارج نشد از دستگاه مقداری نان خشک را با دستگاه چرخ کنید اینگونه به راحتی مواد از توری خارج می شود.
 • هر از چند گاهی تیغه ها را تیز کنید.
 • تا جایی که میتوانید با چرخ گوشت پیاز چرخ نکنید زیرا باعث کند شدن تیغه می شود ولی اگر این کار را انجام دادید تیغه را تیز کنید.
 • چرخ گوشت را با سبزی خورد کن اشتباه نگیرید!
 • از این وسیله برای زمان طولانی استفاده نکید که موتور داغ میکند و خسارت هایی با هزیه بالا روی دست شما میگذارد.
 • هنگام چرخ کردن گوشت رگ ها و قسمت هایی که سفت هستند را جدا کنید، قسمت های سفت ممکن است در خرطومی دستگاه گیر کند و دستگاه کار نکند و رگ ها هم دور تیغه میپیچد و مشکل به وجود می آورد.
 • دستگاه را زمانی روشن کنید که مواد غذایی را داخلش ریخته اید.

هنگام خرید چرخ گوشت باید به توان موتور، تعداد چرخ دنده ها،میزان صدا و تنوع در چرخ دنده ها  توجه کرد تا انتخاب ایده الی داشته باشید

اگر نمی خواهید دستگاه زیاد داشته باشید و یا جا برای نگهداری آن ندارید بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که چرخ دنده هایی متفاوتی داشته باشد، نظیر چرخ دنده آبلیمو و آبغوره گیری، سوسیس ساز، رنده های ریز و درشت برای چرخ کردن؛ شاید برایتان جالب باشد بدانید به همراه بعضی چرخ گوشت ها همزن، مخلوط کن، آسیاب و آبمیوه گیری قرار داده شده است.

در هنگام خرید باید به چه گزینه هایی توجه کرد؟!

 • به طول سیم دقت کنید زیرا این دستگاه را نمیتوان حمل و جابجا کرد بهتر است که در جایی ثابت باشد
 • محفظه سیم داشته باشد
 • داشتن سینی گوشت و گوشت کوب جز اصلی یک چرخ گوشت است. وقتی که سینی داشته باشد شما گوشت را داخل سینی میریزید و فقط به درون دستگاه هول می دهید، گوشتکوب هم برای فشار مواد به درون دستگاه کارایی دارد
 • به وزن دستگاه توجه کنید،سبک بودن دستگاه به شما کمک شایانی میکند
 • داشتن روکش محافظ
 • داشتن صفحه نمایشگر
 • داشتن پایه های ضد لغزش ایمنی دستگاه را بالا می برد، دستگاه حین کار تکان نمی خورد و امکان افتادنش از روی سطح به حداقل می رسد؛ صدای بلندی هم تولید نمی کند
 • دارا بودن تیغه هایی از جنس فولاد یا استیل ضد زنگ، شما بعد از کار با دستگاه باید بلافاصله تمام اجزا را جدا کرده و بشویید پس باید اجزا(به خصوص تیغه ها) ضد زنگ باشند

راز و رمز انتخاب بهترین چرخ گوشت !

خرید اینترنتی چرخ گوشت در نفیس 24

قصد خرید چرخ گوشت را دارید و زمان کافی برای گشت گذار در بازارها ندارید و یا حوصله ترافیک های خیابان تهران را ندارید و ترجیح می دهید در خانه با آرامش بنشینید و سفارشتان را درب منزل تحویل بگیرید بهتان پیشنهاد می کنیم گشتی در فروشگاه اینترنتی نفیس 24 بزنید، تمامی لوازم های کوچک و بزرگ منزل را با نقدوبرسی تخصی برایتان در نظر گرفته ایم که می تواند در خرید به شما عزیزان کمک کند. شایان ذکر است که متخصصان ما همه روزه از ساعت 9 صبح الی 9 شب پاسخگوی شما عزیزان هستند و می توانند تمامی محصولات و برندها را برای شما توضیح دهند و بسته به بودجه مدنظرتان و یا حتی کارآیی مورد نظرتان بهترین کالا را به شما پیشنهاد کنند.

هدف ما در فروشگاه اینترنتی نفیس 24 آرامش شما عزیزان است که بتوانیدبا آگاهی از راز و رمز انتخاب بهترین چرخ گوشت و تنها با چند کلیک چرخ گوشت مورد نیازتان را خریداری کنید.