هنگامي كه در فصل تابستان، شلاق گرما توان شما را بريده و بي تاب مي كند، نيازمند يك وسيله سرمايشي پرقدرت هستيد. با اينكه كولر هاي آبي، قدرت خنك كنندگي بالايي دارند اما در بسياري از روز ها كه گرماي هوا به بالاترين نقطه خود مي رسد ديگر اين كولر ها پاسخگوي نياز شما نيستند. در چنين شرايطي پيشنهاد ما به شما خريد كولر هاي گازي مي باشد. كولر هاي گازي در اوج گرماى تابستان براى خنك كردن محيط استفاده مي شوند. اما روش مراقبت از كولر هاي گازي و نگهداري از آن در فصل سرما هم بسيار حائز اهميت بوده و ملزم به رعايت يكسري نكات مي باشد كه در ادامه اين مقاله اين نكات مهم را ذكر خواهيم كرد.

مراقبت از كولر هاي گازي در فصل زمستان

پس از پايان فصل تابستان، زماني كه قصد جمع آوري وسايل و تجهيزات كولر گازي را داريد، قبل از جمع كردن لوازم كولر، براي بالا بردن عمر دستگاه خود بايد چند كار مهم را انجام دهيد. در اينجا به يك تكنسين در زمينه تعمير و تجهيزات كولر های گازي نياز داريد تا فيلتر ها و پره ها و كويل كولرگازي را مورد بررسي قرار دهد. در زبان عاميانه دستگاه شما را سرويس كند. پس از خريد كولر گازي سعي كنيد حداقل ساليانه يك يا دو بار دستگاه را سرويس كنيد. اين كار علاوه بر اينكه از مصرف بي رويه انرژي جلوگيري مي كند باعث مي شود دستگاه شما ديرتر در معرض آسيب قرار گيرد.

برای آشنایی با قطعات کولر گازي اینجا کلیک کنید.

فيلتر كولر های گازي

يكي از مهم ترين قسمت هاي كولر گازي فيلتر هاي آن است كه مدام بايد بررسي و سرويس شود. فيلتر هاي كولر گازي اگر آلوده باشند فضاي محيط را هم آلوده ميكنند و به مرور باعث كاهش عملكرد اين دستگاه مي شوند. اين فيلترها، قابليت پاكسازي دارند اما اگر زمان زيادي از عمر آن ها گذشته باشد، بايد آن ها را تعويض كرد. اگر ميزان آلودگي فيلتر ها بيش از حد باشد، باعث جلوگيري از ورود هواي تازه به داخل دستگاه مي شود در نتيجه هواي ناسالم وارد كويل دستگاه مي شود و نمي تواند گرماي مورد نياز را براي انتقال سرما دريافت كند و سرماي دستگاه به ميزان زيادي كاهش پيدا مي كند. در صورت تعويض فيلتر هاي آلوده ميزان مصرف انرژي تا 15 درصد كاهش پيدا مي كند.

فيلتر كولر های گازي

كويل كولر های گازي

زماني كه فيلتر كولر های گازي به دقت تعويض و پاكسازي نشوند، كويل كولر های گازي به مرور زمان تمام ميكروب ها و آلودگي ها را به خود جذب مي كند و پس از مدتي با افت عملكرد دستگاه مواجه خواهيد شد. اين مشكل باعث مي شود كه دستگاه سرما را درست انتقال ندهد. زماني كه كولر گازي شما با چنين مشكلي مواجه شد فورا كويل دستگاه را مورد بررسي قرار داده و از آلودگي ها پاك كنيد.

قبل از خريد كولر گازي به محلي كه قرار است دستگاه را آنجا نصب كنيد دقت كنيد، اين نكته بسيار مهم است اگر در اين محل گرد و غبار وجود دارد يا اينكه دستگاه در بيرون از فضاي خانه قرار مي گيرد، بايد به طور منظم پره هاي كندانسور را پاكسازي كنيد تا در اثر افت كيفيت كويل، دستگاه شما كارايي خود را از دست ندهد. پره هاي كويل از جنس آلومينيوم و بسيار حساس هستند در هنگام نظافت اين پره ها مراقب باشيد كه آسيبي به آن ها وارد نشود.

بسته شدن كانال هاي كولر گازي

كانال هايي در كولر گازي وجود دارد كه محل عبور خروج آب هستند. اين قسمت هم نياز به مراقبت مداوم دارد و مرتبا بايد بازبيني شود. پس از خريد كولر گازي و نصب آن به مرور بعد از استفاده هاي مكرر، اين امكان وجود دارد كه قسمتي از دريچه ها ي كولر مسدود شوند. به كمك يك سيم ضخيم فلزي، راه آن را باز كنيد تا رطوبتي كه در آن وجود دارد به داخل دستگاه نفوذ نكند و به كولر آسيب نزند.

بسته شدن كانال هاي كولر گازي

مراقبت از كولر هاي گازي در آغاز فصل تابستان

قبل از شروع فصل تابستان و راه اندازي دستگاه، حتما بايد كندانسور كولر به طور اساسي پاكسازي شود. اين كار كمك به كارايي بيشتر دستگاه در فصل گرما مي كند. شما مي توانيد به هنگام خريد كولر گازي يك كاور مخصوص كندانسور هم تهيه كنيد و از آن براي پيشگيري از زنگ زدگي دستگاه و آسيب به لوله هايي كه گازكولر از آن قسمت عبور مي كند، استفاده كنيد.

اين كاور ها براي جلوگيري از ورود گرد وغبار و آلودگي ها به داخل كولر هم مناسب مي باشند. در فصل تابستان كه هوا شديدا گرم است و دستگاه روشن مي باشد آفتاب به طور مستقيم به به كندانسور مي تابد سعي كنيد، دستگاه را در جايي قرار دهيد كه شاخ و برگ گياهان و گلدان ها در مقابل دستگاه قرار بگيرند تا از تابش مستقيم نور خورشيد به كولر جلوگيري شود. اين باعث مي شود عملكرد و كارايي دستگاه بالاتر برود.

راهنمای خرید کولر گازي

اگر قصد خريد كولر های گازي را داريد، مي توانيد به سایت نفیس 24 مراجعه کرده و پس از کسب اطلاعات کافی درباره محصول اقدام به خرید آن کنید. این فروشگاه بیش از 4 دهه سابقه فعالیت در زمینه فروش لوازم خانگی را دارد. فروش محصولات با کیفیت و جلب رضایت مشتری بزرگ ترین هدف این مجموعه می باشد. در فروشگاه نفیس 24 شاهد تنوع بالایی از محصولات خانگی خواهید بود. محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب. این فروشگاه برای کسب رضایت شما عزیزان، امکان پرداخت هزینه محصول خریداری شده را، در درب منزل فراهم کرده تا شما بتوانید با اطمینان کامل خرید کنید. هزینه ارسال برای مشتریان شهر تهران رایگان می باشد.