مهمترين نكاتي كه بايد در زمان خريد دوربين عکاسی رعايت كنيد

اگر شما به عكاسي علاقه زيادي داريد و مدام در پي اين هستيد كه خاطرات خود را ثبت كنيد، اولين قدم براي خريد دوربين عکاسی اين است كه بدانيد از اين دوربين چه استفاده اي قرار است بكنيد و چه كاربردي براي شما دارد. شما يك عكاس حرفه اي هستيد يا آماتور؟ قصد شما عكاسي شخصي از خودتان و خانواده است يا عكاسي از طبيعت و تبليغات و غيره.. به طور مثال اگر قصد داريد در محيطي سرباز و در شرايط مختلف آب و هوايي عكاسي كنيد، حتما بايد دوربيني را انتخاب كنيد كه از لحاظ بدنه پر قدرت باشد تا در برابر صدمات و آسيب هاي احتمالي محيطي مقاومت لازم را داشته باشد.

رزولوشن، سنسور و پيكسل دوربین

بيشتر افراد بر اين باورند كه هر چه رزولوشن يك دوربين عکاسی بيشتر باشد، كيفيت و وضوح تصاوير هم بهتر مي شود. اما اين تصور اشتباه است وجود تنها رزولوشن بالا در دوربين هاي عكاسی به تنهايي به كيفيت تصاوير كمك نمي كند سنسور و پيكسل هم در دوربين ها از اهميت بالايي برخوردار است. تمام اين ويژگي ها بايد به نسبت مشخصي با هم تناسب داشته باشند تا يك تصوير ايده آل با وضوح كامل را در اختيار شما قرار دهد.

اهميت كارت حافظه و لوازم جانبي در دوربين

يكي ديگر از نكاتي كه بايد در خريد دوربين عكاسی رعايت كنيد، كارت حافظه و لوازم جانبي آن است. در زمان خريد دوربين عماسي كارت حافظه اي را انتخاب كنيد كه لازم داريد و نياز شما را رفع مي كند اگر مدام اهل سفر هستيد يا عكاسی حرفه اي و تبليغاتي و مستند انجام مي دهيد طبيعتا بايد كارتي با حافظه بالا را انتخاب كنيد. استفاده از كارت حافظه اي با ظرفيت كم در چنين شرايط، ممكن است باعث از دست دادن تصاوير و صحنه هايي شگفت انگيز شويد.اما اگر در فاصله هاي طولاني مدت و هر از گاهي از دوربين عکاسی خود استفاده مي كنيد يك كارت حافظه با ظرفيت معمولي براي شما كافي مي باشد.

توجه به باتري در هنگام خريد دوربين عکاسی

نكنه ديگري كه بعد از حافظه دوربين ممكن است در لحظه عكاسي مشكل ساز شود، باتري دوربين عکاسی مي باشد. حتما قبل از استفاده، باتري دوربين خود را به طور كامل شارژ كنيد. در صورت استفاده زياد و طولاني مدت، هميشه يك باتري زاپاس همراه خود داشته باشيد. لازم به ذكر است بدانيد، دوربين هاي ديجيتال مصرف باتري بالاتري دارند. باتري دوربين ها، طول عمر متفاوتي دارند بعضي از آن ها هم مجهز به باتري هاي خاصي هستند كه فقط مختص همين دوربين است و امكان تعويض يا پيدا كردن باتري اضافه مناسب براي آن كمي سخت است.

در خريد دوربين عکاسی به قدرت بزرگ نمایی آن دقت کنید

دو نوع بزرگ نمايي يا همان زوم در دوربين ها وجود دارد به نام زوم اپتيكال و زوم ديجيتال، زوم اپتيكال كمك مي كند كه لنز دوربين، بزرگتر نشان داده شود. اما زوم ديجيتال، فقط تصاوير را براي شما بزرگ تر مي كند و تمام پيكسل ها بزرگ تر مي شوند كيفيت و عكس هم متعاقبا پايين مي آيد. بيشتر هم در دوربين هاي ديجيتال اين قابليت قابل اجرا مي باشد. اما درزوم اپتيكال، كيفيت عكس هيچ تغييري نمي كند چون هرچه عكس بزرگتر شود لنز آن هم بزرگ مي شود در نتيجه كيفيت عكس تغيير نخواهد كرد. بزرگ نمايي ديجيتال نكته حائز اهميتي در خريد دوربين نخواهد بود. چيزي كه مهم است، بزرگ نمايي يا زوم اپتيكال مي باشد.

در خريد دوربين عکاسی به قدرت بزرگ نمایی آن دقت کنید

در زمان خريد دوربين عکاسی به لنز آن توجه کنید

انتخاب لنز درست، يكي از نكاتي است كه هر عكاس حرفه اي بايد به آن توجه زيادي كند. لنزهاي مختلفي با توجه به نوع عملكردشان در بازار وجود دارند از جمله: لنز زاويه عريض، لنز نرمال، لنز تله فوتو، لنز چشم ماهي، لنز زوم، لنز هاي مامرو و لنز هاي ثابت كننده تصاوير هر كدام از اين لنز ها كاربرد متفاوتي دارند كه افراد با توجه به نيازشان انتخاب مي كنند.

اهميت سايز و وزن دوربين

اكثر افراد ممكن است به وزن دوربين، ابعاد و سايز آن توجه زيادي نكنند. اما در زمان مطالعه راهنماي خريد دوربين حتما به اين موضوع دقت كنيد چون احتمالا شما هزينه زيادي را براي خريد دوربين پرداخت مي كنيد، پس قطعا توجه به ابعاد و اندازه هاي آن از نكات مهم و اساسي به شمار مي آيد. ممكن است شمابخواهيد دوربين را مدام با خود حمل كنيد پس قطعا بايد دوربين شما وزن مناسبي داشته باشد. دوربين هاي ديجيتال براي افراي كه در همه جا دوربين را با خود حمل مي كنند بسيار مناسب است چون در اندازه و ابعاد مختلفي حتي از نوع جيبي هم در بازار موجود است.

سخن پاياني

ما سعي كرديم در اين مطالب نكات مهم در زمان خريد دوربين عکاسی را براي شما شرح دهيم اما هميشه اين نكته را به ياد داشته باشيد كه تنها خريد يك دوربين حرفه اي موجب ثبت تصاوير با كيفيت در آرشيو شما نخواهد شد خلاقيت و علاقه فراوان هم در زيبايي تصاوير شما تاثير به سزايي خواهد داشت. در بازار محصولات و برند هاي مختلفي از دوربين عکاسی وجود دارند كه شما مي توانيد پس از مطالعه دقيق و كسب اطلاعات و راهنمايي درست در مورد هر يك از اين محصولات اقدام به خريد كنيد.

سخن پاياني

در حال حاضر دوربين هاي كانن جزو دوربين هاي مدرن و با كيفيتي هستند كه در بازار وجود دارد و نياز شما را براي يك عكاسي خوب و ثبت لحظات به ياد ماندني برطرف مي كند. فروشگاه اينترنتي نفيس 24، با تلاش هاي مداوم با استخدام كارمندان و كارشناسان حرفه اي، براي سهولت در ثبت و سفارش محصولات سفارش براي مشتريان عزيز شما را ياري كند. اين فروشگاه با معرفي محصولات مورد نيازتان به شما كمك مي كند تنها با چند كليك ساده و ورود به فروشگاه اينترنتي نفيس 24 بتوانيد خريدي رضايت بخش داشته باشید.