تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ماشین ظرفشویی شما بجز ظروف قابلیت شستن چه وسایلی را دارد؟ این وسیله پرکاربرد که ظروف کثیف شما را با سرعت بالایی تمیز می کند، می تواند برای شستن وسایل دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد؟ علاوه بر ظروف آشپزخانه، چیز های دیگری هم وجود دارد که می توانیم آن ها را در ماشین ظرفشویی قرار دهیم. پس عملکرد ماشین ظرفشویی تنها در شست و شوی ظروف خلاصه نمی شود. در اینجا می خواهیم وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد را به شما معرفی کنیم.

وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد

 

وسایل آشپزخانه

فیلتر ها: فبلتر ها و فن های موجود در محیط آشپزخانه که برای از بین بردن چربی های معلق در هوا هستند را می توانید در ماشین ظرفشویی قرار داده و اقدام به شست و شوی آن کنید.

اسفنج ها: اسفنج هایی که از آن برای شست و شوی ظروف، سینک ظرفشویی و نظافت آشپزخانه استفاده می کنید را به راحتی در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

دستکش ها: برای شست و شوی دستکش ها بهتر است آن ها را در قفسه های بالایی ظرفشویی قرار دهید تا چربی و باکتری ها به خوبی از روی آن ها نابود شوند.

سینی مایکروویو: سینی مایکروویو نیز در گروه وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد می باشد. این سینی ها معمولا همیشه نیاز به شست و شو دارند پس با خیالی راحت می توانید آن ها را در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید.

قفسه های یخچال: در زمان نظافت یخچال خود، می توانید قفسه ها و کشو های کوچکتر را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

دستگیره ها: یکی از مکان هایی که بسیار در معرض آلودگی قرار داشته و همواره نیاز به شست و شو دارند، دستگیره ها هستند. دستگیره کابینت ها و کشو ها را می توان جدا کرده و در قسمت بالایی ظرفشویی قرار داد.

وسایل دکوری خانه

گلدان: گلدان هایی که از جنس سفال هستند را می توانید با احتیاط در ماشین ظرفشویی شست و شو دهید. گلدان های سبک را در قفسه های بالا و گلدان های سنگین را در قفسه های پایین قرار دهید.
روشنایی ها: حباب لوستر، لامپ های کروی و لامپ های نفتی که جنس حساسی ندارند را می توانید در ماشین ظرفشویی تمیز کنید.

سطل های زباله

سطل هایی که در محیط حمام و یا دستشویی هستند، در معرض آلودگی قرار دارند و حتی پس از گذشت مدت زمانی، ممکن است جرم بگیرند. برای قرار دادن این سطل ها در ماشین ظرفشویی، باید قفسه ها را خارج کنید تا سطل بتواند در ظرفشویی جا شود. دقت کنید که پس از شست و شوی این گونه وسایل حتما اقدام به ضد عفونی کردن ماشین ظرفشویی کنید.

ابزار آرایشی از دیگر وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد

ماشین ظرفشویی توانایی شست و شوی شانه و برس هایی که از جنس پلاستیک هستند را داد. توجه کنید که از قرار دادن شانه های چوبی در این محصول خودداری کنید. قلم مو، براش های آرایشی، وسایل مانیکور و پدیکور جزو وسایلی هستند که شستن مداوم آن ها ضروری است. این وسایل را نیز می توانید با کمک ماشین ظرفشویی شسته و ضد عفونی کنید.

اسباب بازی کودکان

نظافت وسایل بازی کودکان از همیت بالایی برخوردار است. کودکان ممکن است ابزار های بازی را در دهان خود قرار دهند. اسباب بازی کودکان هم جزو وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد می باشند. اگر احتمال می دهید که ممکن است به برخی از این وسایل مانند لگو ها آسیب وارد شود، می توانید آن ها را درون یک کیسه قرار داده و سپس در ماشین ظرفشویی بگذارید. دندانگیر، پستانک و شیشه شیر کودکان را هم می توانید از این طریق شست و شو دهید.

وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد

ظروف غذای حیوانات خانگی

به گفته دامپزشکان، ظروف غذای حیوانات محل مناسبی برای رشد باکتری و میکروب می باشد. وجود این میکروب ها باعث بروز بیماری های گوناگون شده و به حیوانات شما آسیب میرساند. این ظروف را می توانید در ماشین ظرفشویی ضد عفونی کرده و شست و شو دهید.

معرفی برند های برتر

 

 

تجهیزات ورزشی

امکان شست و شوی مچ بند، ساق بند، بازو بند به کمک ماشین ظرفشویی نیز وجود دارد. البته باید توجه داشته باشید که از شست و شوی این وسایل با آب داغ و دور تند پرهیز کنید. شما می توانید کفش های ورزشی خود را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. و پس از اتمام کار حتما مجددا ماشین ظرفشویی را ضد عفونی کنید.

لوازم جانبی خودرو

از دیگر وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد لوازم جانبی خودرو می باشد. کفی ها، رینگ، جا کلیدی و ابزار های موجود در ماشین را می توانید در ماشین ظرفشویی بشویید. دقت کنید که از قرار دادن وسایلی که چوبی هستند و یا با برق کار می کنند، در ماشین ظرفشویی خودداری کنید.

میوه و سبزیجات

شما می توانید میوه و سبزیجات را به کمک ماشین ظرفشویی شسته و ضد عفونی کنید. درجه شست و شو را با توجه به نوع میوه و سبزیجات تنظیم کنید. برای مثال سیب زمینی را می توانید با دور تند شسته و ضد عفونی کنید. اما میوه های نرم تر مثل گوجه فرنگی بهتر است با ملایمت شسته شوند.

وسایلی که میتوان در ماشین ظرفشویی قرار داد

سخن پایانی

بله همانطور که متوجه شدید، با خرید یک ماشین ظرفشویی علاوه بر شستن ظروف می توانید وسایل مختلفی را به کمک این محصول شسته و ضد عفونی کنید. توجه کنید که قرار دادن برخی وسایل از جمله ظروف کریستالی، ظروف مسی، ظروف چوبی، ماهیتابه های چدنی و چاقو های تیز، در ماشین ظرفشویی ممنوع می باشد.