به این کالا امتیاز دهید

نگهداری بهتر از لوازم خانگی

در این مقاله قصد داریم 9 راهکار برای نگهداری بهتر از لوازم خانگی اشاره کنیم تا در این روزها که خرید لوازم خانه کمی دشوار شده است بتواند با دوام بالایش به هزینه های شما کمک کند.

  1. مطمئن شوید درب فر شما به خوبی کیپ می شود

برای نگهداری بهتر از لوازم خانگی در صورتی که درب فر کاملا بسته نشود در هر بار استفاده از فر حدود 20 درصد از گرمای آن به هدر می رود و در نتیجه یا زمان بیشتری برای پخت غذا لازم است و یا آنکه غذا به صورت یکنواخت پخته نمی شود. برای چک کردن درب فر کافیست درب فر خود را باز کرده و درزگیر پلاستیکی یا فایبرگلسی آن را مورد بررسی قرار دهید؛ به دنبال بخش هایی باشید که شکسته، پاره شده و یا فرم اصلی خود را از دست داده باشد سپس درب را بسته و مطمئن شوید هیچ بخشی سوراخ نیست.

  1. فیلتر هود را تعویض کنید و بخش های کثیف هود را نیز بشویید

قسمت هایی از هود را که روغنی و کثیف شده است را به خوبی تمیز کنید، همچنین بخش های توری فلزی آن را باز کرده و بادقت با آب و تاید بشویید البته بعضی از فیلترهای هود پارچه ای می باشند که آن ها را می توانید با آب و صابون به راحتی بشویید؛ بیاد داشته باشید فیلتر های کاغذی یا ذغالی نباید شسته شوند، پس آنها را تعویض کنید.

نگهداری بهتر از لوازم خانگی

  1. تمیز کردن شعله و چدن گاز

برای نگهداری بهتر از لوازم خانگی چون گاز باید شعله و چدن گاز را جدا کرده و به مدت 5 دقیقه در محلول شستشو قرار دهید که این محلول میتواند سرکه، جوش شیرین و یا تاید باشد سپس آن ها را با اسکاج و سیم بشویید و آب بکشید؛ به یاد داشته باشید که این بخش از گاز را بعد از سر رفتن و یا ریختن غذا حتما باید به خوبی تمیز کنید چون اگر خشک شود به سختی تمیز خواهد شد.

  1. بخش خنک کننده (کویل) فریزر را تمیز کنید

گرد و غبار می تواند باعث ایجاد گرفتگی در بخش های مختلف خنک کننده ی فریزر شود که می تواند از عبور هوا جلوگیری کند و در نتیجه فریزر باید برای خنک کردن بیشتر از قدرت موتور استفاده کند و ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید و هزینه های زیادی برایتان داشته باشد. یک تا دوبار در سال  با استفاده از جارو شارژی کویل ها را تمیز کنید و عوامل خارجی مانند گرد و غبار و سایر آلودگی ها را بزدایید.

نگهداری بهتر از لوازم خانگی

  1. فیلتر آب یخچال و فریزر را تعویض کنید

برای نگهداری بهتر از لوازم خانگی مانند یخچال بهتر است به فیلتر آن توجه کنید و هر چند وقت یک بار آن را تعویض کنید؛ فیلتر هایی که نمی توانند به خوبی مواد آلاینده را از آب خارج کنند سلامتی شما را در معرض خطر قرار می دهند پس بهتر است توجه خاصی به فیلتر آب داشته باشید؛ نحوه تعویض فیلتر آب، در مدل های مختلف یخچال و فریزر با یکدیگر متفاوت است اما در اکثر این دستگاه ها، تنها با چرخاندن فیلتر به میزان تقریبی نیم سانتی متر و خارج کردن آن و در پایان کار با قفل کردن فیلتر جدید در سر جایش می توانید فیلتر را به آسانی تعویض کنید.

  1. قفسه های زنگ زده ماشین ظرفشویی را تعمیر و یا تعویض کنید

قفسه های زنگ زده ماشین ظرف شویی می توانند تیز و برنده باشند و به ظروف شما آسیب برسانند، به منظور برطرف کردن این مشکل می توانید پکیج های تعمیر ماشین ظرفشویی را خریداری کنید و نسبت به تعمیر سبد ماشین ظرفشویی خود اقدام نمایید؛ پیش از استفاده مجدد از دستگاه اجازه دهید 24 ساعت این اتصالات کاملا خشک شوند.

  1. دستگاه خشک کن را تمیز کنید

کرک و پرزهای گیر کرده در دستگاه خشک کن نه تنها کارایی دستگاه را کاهش می دهد، بلکه احتمال آتش سوزی را نیز افزایش می دهد؛ برای تمیز کردن دستگاه خشک کن ضامن یا چفت، بخش پرزگیر را با دست شل کرده و اگر به آن دسترسی ندارید با استفاده از سر تیز یک چوب لباسی به آرامی آن را باز کنید و با جارو بخوبی این بخش را تمیز کرده و سرجایش نصب کنید. البته لازم به ذکر است که ماشین های لباسشویی دارای سیستم خشک کن و آبگیری می باشند و دیگر نیازی به استفاده از دستگاه خشک کن وجود ندارد ولی شما باز هم به کار خود ادامه دهید چون ممکن است این مشگل برای ماشین لباسشویی هم اتفاق بیفتد.

  1. شلنگ ماشین لباسشویی را بررسی کنید

نگهداری بهتر از لوازم خانگی، شلنگی ورودی آب و شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی را به خوبی چک کنید و به دنبال هر گونه شکاف، سوراخ، پارگی و یا بخش های ضعیف در آن باشید، نصب شلنگ بسیار مهم است، اگر شما شلنگ را به لوله سینک وصل نکرده اید و درون چاه آشپزخانه و یا سینک ظرفشویی قرار داده اید باید از خروج کامل آب اطمینان حاصل کنید و بدانید که امکان شکستن شلنگ در این صورت بسیار بیشتر است، در صورت وجود هر یک از موارد بالا، شلنگ را تعویض کنید و به خاطر داشته باشید که حداقل سالی یکبار باید شلنگ های ماشین لباسشویی را چک کرده و درصورت نیاز نسبت به تعویض آن ها اقدام کنید.

  1. فیلتر کولر گازی را تمیز کنید

فیلترهای کثیف، از ورود هوا جلوگیری میکنند و باعث کاهش راندمان کولرهای گازی می شوند، همچنین میزان مصرف برق را افزایش می دهند و باعث کاهش طول عمر آن ها می شوند. پیشنهاد ما این است که هر 2 الی 4 هفته یک بار فیلترهای کولرگازی خود را تمیز کنید؛ برای تمیز کردن فیلتر کولر پنل جلویی دستگاه را باز کرده و فیلتر آن را خارج کنید. اگر برای دستگاهتان از فیلترهای چند بار مصرف استفاده می کنید برای تمیز کردن، می توانید از جاروبرقی و یا دستگاه های دمنده استفاده کنید و فیلتر های یک بار مصرف را نیز می توانید به راحتی با یک فیلتر جدید تعویض کنید.

نگهداری بهتر از لوازم خانگی