5/5 - (2 امتیاز)

فناوری 8K دنیای صنعت بصری | پزشکی را تغییر خواهد داد: ایجاد یک بعد دیگر “آنچه قبلا قابل دیدن نبود”

استفاده از تکنولوژی 8k به منظور مراقبت های پزشکی پیشرفته

(داخل یک میوه رسیده فلفل قرمز بر روی یک مانیتور 8k در غرفه شارپ در نمایشگاه “CEATEC ژاپن 2017)

سال گذشته ما اطلاعات زیادی در مورد فناوری 8K منتشر کردیم. در بین این اطلاعات، یک خبر جدید بود که در اخبار 29 سپتامبر در ژاپن و در خصوص به کار گیری مونیتور 8k در مراقبت های پزشکی با سیستم آندوسکوپی صحبت کرده بود. این آگهی خبری تعجبی متفاوت را به همراه داشت، چرا که یک کاربرد کاملا متفاوت از تلویزیون های ال سی دی در اتاق نشیمن شما را بیان می کرد، و ما توانستیم نشان دهیم که تکنولوژی 8k چطور در سراسر جهان گسترش پیدا کرد.

در موسسات پزشکی، مونیتورها در اتاق های جراحی مورد استفاده قرار می گیرند، همانطور که اغلب در نمایش های تلویزیونی نشان داده می شود. ما از آقای یوشیدا در واحد تحقیق و توسعه کسب و کار در شرکت خود که مسئول ترویج کردن تکنولوژی 8k برای جامعه است در مورد این موضوع پرسیدیم که مونیتورهای 8k چطور در چنین صحنه هایی مورد استفاده قرار می گیرند.

فناوری 8K

آقای یوشیدا از واحد تحقیق و توسعه کسب و کار شرکت

چرا مونیتورهای 8k در موسسات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند؟

(یوشیدا) من فکر می کنم که حدود ده سال قبل بود. دکتر توشیو چیبا، رئیس کنسرسیوم تصویر برداری پزشکی (MIC)، در حال انجام یک تحقیق در خصوص تولید اندوسکوپ های با وضوح بالا در مرکز ملی سلامت و رشد کودکان بود و او تحقیقی را در خصوص Super Hi-Vision (عبارت قبلی 8k) مشاهده کرد که در آزمایشگاه تحقیقاتی علوم و تکنولوژی NHK (ستاگایا، توکیو) انجام شده بود. ما شروع کردیم به همکاری با قرض دادن نمایشگرهایی به او و تیم تحقیقاتی اش، که به صورت مشترک توسط NHK و شارپ تولید شده بودند.

“سیستم آندوسکوپ 8k” با توسعه مشترک این کنسرسیوم تکمیل شد. برای تجاری سازی، شرکت کایروس در سال 2016 تاسیس شد و سیستم آندوسکوپ شروع به نصب در موسسات پزشکی از قبیل بیمارستان های دانشگاهی کرد.

فناوری 8K

اولین فناوری 8K مانیتور 85 اینچ سازگار با نمایشگر ال سی دی

(آزمایشگاه تکنولوژی پخش NHK در 19 ماه می 2011)

  • تجاری سازی و بهره برداری از سیستم آندوسکوپ 8k که یک رویای طولانی بود اکنون محقق شده است.

واکنش گروه های ذینفع به نمایشگاه ما در غرفه شارپ در “CEATEC ژاپن 2017” که در اکتبر سال گذشته برگزار شد چه بود؟

(یوشیدا) برای ما سالها طول کشید تا این تکنولوژی را ایجاد کردیم، اما تلاش های ما جواب داد. افراد محصولات ما را با مونیتورهای فول اچ دی و 4k استفاده شده در موسسات پزشکی مقایسه کردند، و مات و مبهوت بودند. ما نظراتی از قبیل این داشتیم که “من می توانم چیزهایی را ببینم که قبلا نمی توانستم ببینم”، “من می توانم حتی رگ های خونی و عصب ها را ببینم” و “من می توانم رنگ خون را به وضوح ببینم”.

(یوشیدا) از آنجا که مونیتورها به منظور چک کردن شرایط داخل بدن انسان استفاده می شوند، مهم است که رنگ های اصلی با حفظ امانت بازتولید شوند. رنگ خون قرمز، صرفا قرمز نیست: رنگ خون شدیدا به محل و وضعیت رنگ های خونی بستگی دارد. تون رنگ باید به وضوح و در سطحی نشان داده شود که همانند خون واقعی یا خیلی طبیعی تر باشد.

  • می توان گفت که تکنولوژی های تصویری که شارپ برای بازتولید رنگ های طبیعی در پی آنها بوده است در مونیتورهای 8k مورد استفاده قرار گرفته اند.

لطفا به ما بگویید که انتظار شما از سیستم های آندوسکوپی با تکنولوژی 8k چیست؟

(یوشیدا) حتی اگر این سیستم انقلابی بوده باشد، بی معنی خواهد بود اگر عرضه آن به دلیل قیمت بالا پیشرفتی نداشته باشد. برای بسیاری از پزشکان و بیماران، ما باید به سرعت سیستم را محبوب تر و رایج تر کنیم.

فناوری 8K شارپ در تنری متولد شده و رشد کرده است و از مرحله تحقیق و توسعه به مرحله “پیاده سازی در جامعه” رسیده است تا به جامعه خدمت کند. ما با شرکایی در حوزه های مختلف همکاری می کنیم تا تکنولوژی 8k را توسعه دهیم، که این کار با نمایشگرهای ال سی دی 8k به دیگر صنایع شروع شده است. سیستم آندوسکوپی 8k اولین گام می باشد، و ما قصد داریم در آینده آن را به کارخانه ها، زیرساخت، و غیره توسعه دهیم. تکنولوژی یک زمان بندی برای وقتی دارد که برای تجاری سازی مناسب است، و در مورد 8k، الان وقت آن رسیده است. ما الان در تلاش هستیم تا با همکاری با گروه های ذینفع به سمت پیاده سازی 8k در جامعه پیش برویم.

فناوری 8K

مرکز توسعه شارپ که سرپرستی تحقیق و توسعه شرکت در آن واقع است (تنری، نارا)؛ جایی که تکنولوژی های بسیاری توسعه پیدا کرده اند

ما امیدوار هستیم که تکنولوژی 8k ما در عرصه های بسیاری، از قبیل دانشکده های پزشکی جایی که نسل جدیدی از پزشکان متولد می شوند، و توسعه تکنولوژی پزشکی پیشرفت خواهد کرد مورد استفاده قرار گیرد.