8 نکته و ترفند نگهداری از لوازم خانگی ، نگهداری از لوازم خانگی یکی از نکات کلیدی برای صرفه جویی در هزینه ها محسوب می شود، بدین ترتیب استفاده حداکثری را از لوازم خانگی تان می کنید. به این نکته توجه داشته باشید، هر زمانی که به درستی از لوازم خانگی خود مراقبت نکنید، دیر یا زود نیاز به خرید لوازم خانگی جدید خواهید داشت و یا باید هزینه های زیادی بابت تعمیرات آن ها بپردازید. ما در این مطلب سعی داریم تا نکاتی آسان و کاملا کاربردی در رابطه با نگهداری از لوازم خانگی را با شما به اشتراک بگذاریم.

  1. پاک کردن واشر لاستیکی یخچال

به صورت معمول طول عمر یخچال و فریزرها در حدود 10 سال می باشد و برای اینکه طول عمر کامل این دستگاه ها را تجربه کنید باید هر چند وقت یک بار حتما واشرهای لاستیکی درب های یخچال و فریزر را بررسی کنید؛ هرچند وقت یک بار، خرده های مواد غذایی و سایر آلودگی ها را با آب ولرم و حوله خشک تمیز کنید که با این کار درب ها به خوبی بسته می شوند و هوای خنک از داخل یخچال خارج نمی شود در نتیجه موتور یخچال نیازی به کارکردن مداوم نخواهد داشت و شما بیشترین استفاده را از آن وسیله می کنید.

  8 نکته و ترفند نگهداری از لوازم خانگی

  1. تمیزکردن مایکروویو

8 نکته و ترفند نگهداری از لوازم خانگی ؛ ممکن است شما هم جزو کسانی باشید که از مایکروویو بسیار استفاده میکنند و این یعنی باید مراقبت بیشتری از دستگاه خود به عمل آورید، با قراردادن آب و بُرش های لیمو داخل محفظه مایکروویو و گرم کردن آن دستگاه خود را تمیز و ضد عفونی کنید.

  1. علاقه دارید ماشین ظرفشویی تان خوشبو باشد ؟

سعی کنید هر هفته با 1 فنجان سرکه داخل ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، با این کار دستگاه شما همیشه خوشبو باقی خواهد ماند؛ بدین صورت که یک فنجان سرکه داخل ظرفشویی ریخته و آن را روشن کنید، مطمئن باشید در هنگام این کار هیچ گونه ظرف و ظروفی داخل دستگاه نباشد. بعد از تمام شدن کار تمیز کردن ماشین ظرفشویی حتما قبل ازاستفاده یکبار دیگر دستگاه را خالی روشن کنید تا کاملا تمیز شود.

  1. تمیزکردن فیلتر هواساز (کولر گازی)

هر دو یا چهار هفته یک بار فیلترهای کولر گازی خود را تمیز کنید، بدین ترتیب هوا به درستی جریان خواهد داشت و اگر فیلتر هوای شما چند بار مصرف است، با استفاده از دمنده گرد و غبار آن را پاک کرده و یا آن را بشویید؛ از سوی دیگر، در صورتی که فیلتر تعویض پذیر است تنها کافی است آن را جدا کرده و فیلتر جدیدی را نصب کنید.

  1. خرده های نان را از توستر تمیز کنید

8 نکته و ترفند نگهداری از لوازم خانگی ؛ به یاد داشته باشید که سینی توستر خود را همیشه تمیز نگاه دارید اگر در صورتی که برای مدت طولانی به این سینی توجه نشود، ممکن است منجر به آتش سوزی شود؛ با توجه به اینکه چقدر از توستر خود استفاده می کنید، بهتر است هر هفته سینی توستر را تمیز کنید و اگروقت تمیز کردن ندارید میتوانید روی آن را فویل گاز بکشید و هر موقع که احساس کردید که کثیف شده آن را به راحتی تعویض کنید.

  1. مواد ریخته شده روی اجاق گاز را تمیز کنید

غذاهای سرریز شده می توانند از روشن شدن شعله های اجاق گاز جلوگیری کنند، برای رفع این مشکل با یک مسواک به آرامی خرده های ریخته شده روی شعله گاز را پاک کرده و نسبت به تمیز کردن سطح گاز اقدامات لازم را انجام دهید و هرگز این کار را به بعد موکول نکنید زیرا با خشک شدن موادغذایی روی گاز کارتان بسیار سخت می شود، اگر اینگونه بود مقداری آب و رخشا را بریزید روی گاز تا خیس بخورد بعد تمیز کنید، به هیچ وجه باسیم گاز را تمیز نکنید.

  8 نکته و ترفند نگهداری از لوازم خانگی

  1. تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

فیلترهای آب به مرور زمان مملو از ذرات رسوبی می شوند و بدین ترتیب عبور آب از داخل آن ها به سختی انجام می شود، توصیه ما برای شما این است که فیلترها را هر 3 الی 6 ماه یک بار یا زودتر تعویض کنید؛ بارزترین نشانه جهت تعویض فیلتر آب، تغییر در فشار و رنگ آب می باشد.

  1. شلنگ های ماشین لباسشویی را بررسی کنید

8 نکته و ترفند نگهداری از لوازم خانگی ؛ با بررسی صحیح اتصال شلنگ های آب و گرفتنی های احتمالی و یا فرسوده شدن شلنگ ها، از نشت آب و ریختن آن به روی زمین جلوگیری کنید؛ هرگونه ترک خوردگی، نقاط ضعیف و تغییر شکل های نامطلوب را به موقع تشخیص بدهید، تعویض شیلنگ ها هر 5 سال یک بار ایده خوبی است.