در این مطلب مجموعه‌ای از 17 مورد برتر لوازم خانگی هوشمند جدید را برای شما گردآوری کرده‌ایم، برخی از بهترین ماشین‌های لباسشویی، یخچال‌ها و دیگر وسایل که با گوشی هوشمند شما کار میکنند. به گالری ما که بر دنیای جدید و هیجان انگیز محصولات خانگی هوشمند تمرکز دارد خوش آمدید. ما در حال پیشرفت به سمت تکنولوژی خانه‌های هوشمند هستیم و قصد داریم تا حد ممکن یک مرجع کامل باشیم تا امکانات موجود در این زمینه را نشان دهیم.

با تکنولوژی خانه های هوشمند، لوازم خانگی شما می توانند راحت‌تر، ایمن‌تر، و کارآمدتر شوند. اجازه دهید اینطور به موضوع نگاه کنیم: اگر لوازم خانگی ما کارشان را به درستی انجام دهند، ما دیگر در مورد آنها فکر ننمیکنیم و برای آنها نگران نیستیم و زمانی که از کار می افتند، آنها را جایگزین می‌کنیم. اما اگر آنها بتوانند کار بیشتری برای ما انجام دهند و یا ما بتوانیم با آنها کارهای بیشتری را در منزل راحت‌تر انجام دهیم چه؟ این آن چیزی است که تکنولوژی هوشمند به آن پرداخته است. این لوازم به گونه ای طراحی شده‌اند که نحوه تعامل ما با خانه هایمان را بهبود بخشند.

مزایای استفاده از لوازم خانگی هوشمند

این مجموعه در وبسایت ما به این منظور طراحی شده است که مروری فشرده اما جامع در خصوص لوازم خانگی هوشمند انجام دهد که تکنولوژی خانه‌های هوشمند چطور می تواند کارهای ضروری منزل شما را بهبود بخشد. در حالیکه همه تکنولوژی های جدید یک پیشرفت محسوب نمی شوند، مثال هایی که در اینجا آورده شده است که به طور قطع پیشرفت‌هایی در این زمینه هستند.

کلید ما در درک جذابیت بنیادین محصولات خانگی هوشمند زمانی بود که متوجه شدیم که خانه‌های ما تا چه اندازه میتوانند کارآمدتر باشند. با کنترل از راه دور از طریق گوشی های هوشمند، آمار مربوط به مصرف انرژی، و گستره‌ای از گزینه‌های برنامه ریزی، این لوازم خانگی به ما کمک میکنند تا در پول­، منابع و بیش از همه در زمان، صرفه جویی کنیم. برای اطلاع از انواع محصولات خانگی هوشمند ما در این بخش انتخاب مان را بر اساس نام برندها سازماندهی کرده‌ایم. بنابراین حتما ویژگی‌های مختلف مدل‌های مختلف را مقایسه کنید تا ببینید کدام مدل برای شما مناسب تر است.

انواع محصولات خانگی هوشمند و کاربرد آن ها

برای آشنایی با انواع لوازم خانگی هوشمند و کاربرد آنها ادامه این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

انواع لوازم خانگی هوشمند

محصولات خانگی ال جی هوشمند

یکی از برندهایی که محصولات خانگی هوشمند را ارئه میدهد، کمپانی الجی میباشد که سالهاست در زمینه تولید محصولات خانگی حرف اول را میزند.

1- اجاق برقی تکی Smart ThinQ ال جی با گریل مادون قرمز

این اجاق که با یک اپلیکیشن تخصصی همراه است که برای گوشی هوشمند شما طراحی شده است، می تواند از هر کجای جهان برنامه ریزی و کنترل شود. اگر شما سر کار هستید و می خواهید غذای تان را از قبل گرم کنید، می توانید زمان آشپزی را کم کنید. تغییر درجه حرارت، حالت، و هر تنظیم دیگری میتواند با استفاده از پنل کنترل این اجاق که بر روی گوشی همراه شما قرار دارد انجام گیرد. این محصول یکی از لوازم خانگی هوشمند ال جی است.

2- ماشین لباسشویی هوشمند با ظرفیت بسیار زیاد Smart ThinQ

مانند اجاق گاز بالا، این ماشین لباسشویی هوشمند به اپلیکیشنی بر روی گوشی موبایل شما متصل میشود که به شما این امکان را میدهد تا دور ماشین لباسشویی‌تان را از هر کجای جهان کنترل کنید. این ماشین لباسشویی ظرفیت بسیار بالایی دارد و از کارآیی انرژی بالایی برخوردار است، اما از نظر این توانایی که میتواند کار شستشوی لباس شما را انجام دهد آن هم زمانی که سر کار هستید، یا به خرید رفته‌ اید یا در طبقه بالا هستید، نسبت به دیگر محصولات انتخاب مناسبی است.

3- بخار شوی ال جی همراه با تکنولوژی Smart ThinQ

بخارشوی‌هایی که قابلیت Smart ThinQ دارند، پیشرفت‌های زیادی را نشان میدهند که فرایند استاندارد شستشوی لباس را یک پله جلو می برد. علاوه بر اتصال به گوشی‌های هوشمند، این دستگاه به شما امکان می‌دهد تا بخارشوی‌تان را از راه دور کنترل کنید و دورهای جدید و بهبود یافته را دانلود کنید. این دستگاه از ویژگی Smart Grid Ready برخوردار است که این برنامه به صورت اتوماتیک خشک کن را راه اندازی می‌کند، آن هم در زمانی که نرخ مصرف برق در پایین است. بخارشوی الجی با قابلیت اسمارت تین کیو یکی از لوازم خانگی هوشمند برند الجی میباشد.

4- یخچال 3 درب ال جی با در فرانسوی و تکنولوژی Smart ThinQ

این یخچالها از ظرفیت بالایی برخورداراند که درب‌هایی به سبک درهای فرانسوی محبوب و یک صفحه لمسی LCD دارند که امکان مدیریت کردن درجه حرارت، رطوبت و دیگر تنظیمات را حتی در حالیکه درب یخچال بسته است، فراهم میکند و همچنین از قابلیت اتصال به وای‌فای برخوردار است تا به شما در مدیریت کردن خرید مواد غذایی تان کمک کند. حتی زمانی که برای خرید در فروشگاه هستید، می توانید یادداشت‌هایی دریافت کنید که در خانه به چه چیزهایی نیاز دارید.

5- ربات خانگی ال جی

این ربات با حسگرهای دوگانه خود، وسواسی ترین تمیزی ممکن را برای شما فراهم می‌کند. علاوه بر این، این کامپیوتر ساختار خانه شما را به خاطر می‌سپارد و از این رو می‌تواند هر اتاق را به طور کامل تمیز کند بدون اینکه گم شود یا دو بار یک جا را تمیز کند. این دستگاه طوری شارژ می‌شود که پایه شارژ آن به عنوان ذخیره ساز برق عمل می‌کند و صدای بسیار کم آن به این معنی است که حتی می توانید آن را طوری تنظیم کنید که در شب کار نظافت را انجام دهد. ربات خانگی الجی با تکنولوژی Smart ThinQ یکی از لوازم خانگی هوشمند کمپانی الجی است.

ربات خانگی هوشمند الجی

لوازم خانگی برند جنرال الکتریک هوشمند

برند خانگی جنرال الکتریک متعلق به کمپانی Haier یک برند آمریکایی باکیفیت در زمینه تولید محصولات خانگی میباشد.

6- اجاق های GE سری Cafe 

بدترین بخش آشپزی با یک اجاق گاز، منتظر ماندن برای گرم شدن فر آن می باشد؛ با اپلیکیشن‌های متصل به اجاق گاز، این مشکل را برای همیشه از میان بردارید تا به شما این امکان را دهد تا از هر کجا که هستید، اجاق گاز را روشن کنید، آن را گرم کنید، تایمر آن و درجه حرارت آن را تنظیم کنید. حتی بیشتر از این، شما میتوانید تایمر و هشدارهای درجه حرارت را تنظیم کنید، به گونه ای که به محض آماده

شدن تلفن همراه تان به شما اطلاع دهد. اجاق گازهای سری cafe از دسته لوازم خانگی هوشمند برند جنرال الکتریک میباشد.

7- یخچال های GE سری Cafe با قابلیت اتصال به وایفای

با استفاده از اپلیکیشن Kitchen جدید شرکت GE، شما میتوانید از گوشی تلفن هوشمندتان برای دریافت کردن هشدارها در زمانی که درب یخچال تان باز مانده است، برنامه ریزی آب داغ، به کار انداختن یخ ساز، تنظیم درجه حرارت، و دیگر کارها استفاده کنید. این یخچال با توجه به این عملیات های گسترده طراحی شده است و به شما این امکان را می دهد تا بازه خیلی گسترده تری از کنترل را نسبت به آنچه تا به حال تجربه کرده‌اید، اعمال کنید.

8- ماشین ظرفشویی GE سری Cafe با فولاد ضد زنگ

این ماشین ظرفشویی نه تنها یک دستگاه شفاف و براق با کنترل‌های مخفی می‌باشد، بلکه تا حد ممکن بین کابینت‌های آشپزخانه شما طوری قرار می گیرد که به چشم نمی‌آید. این یکی از لوازم خانگی نوآورانه جدید است که طوری طراحی شده است که با اپلیکیشن Kitchen طراحی شده توسط GE ارتباط برقرار می‌کند. شما می‌توانید آلارم‌هایی در مورد دور شستشو دریافت کنید، تایمر آن را تنظیم کنید و ماشین ظرفشویی‌تان را از هر کجا در داخل یا بیرون خانه کنترل کنید. شما تعجب خواهید کرد که این وسیله چقدر راحت قابل استفاده است. ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک نیز از لوازم خانگی هوشمند به حساب می‌آید.

9- لباسشویی و خشک کن GE با تکنولوژی هوشمند

همانند دیگر محصولات GE که در لیست ما قرار دارند، شما می توانید میزان بار این ماشین لباسشویی را با استفاده از اپلیکیشن گوشی تلفن هوشمندتان کنترل کنید. همچنین این اپلیکیشن امکان کنترل دور ماشین، تغییر تنظیمات، دانلود کردن دورهای سفارشی و دریافت کردن آلارم زمانی که لباس داخل ماشین جا مانده است را فراهم می‌کند. شما حتی می توانید دور خشک کن ماشین لباسشویی را افزایش دهید، آن هم زمانی که بیرون از خانه هستید که این یکی از ویژگی های دلخواه ماست.

10- جاروبرقی رباتی VR9000 POWERbot

این جاروبرقی خانگی رباتیک به شما این امکان را می‌دهد که متوجه شوید که دستگاه به چیز جدیدی برخورده است. علاوه بر توانایی بسیار بالا در تمیز کردن، این دستگاه یک دوربین دیجیتال و 10 سنسور هوشمند بر روی خود دارد تا مسیر بهینه برای تمیز کردن را تشخیص دهد. این محصول یکی از لوازم خانگی هوشمند اعجاب انگیز است که حتی زمانی که شما نمی‌خواهید آن را به صورت اتوماتیک جهت تمیز کردن خانه‌تان تنظیم کنید، مثلا فقط می‌خواهید یک نقطه خاص را تمیز کنید، می‌توانید از کنترل از راه دور موجود، جهت مشخص کردن یک نقطه خاص استفاده کنید و تماشا کنید که POWERbot چطور این کار را انجام داده و زمانی که کارش تمام شد کنار می رود.

جاروبرقی هوشمند

11- یخچال 4 درب با قابلیت اتصال به وای فا و کشوهای FlexZone

ما قبول داریم که در ابتدا نسبت به پنل های LCD بزرگ بر روی یخچال‌ها شک داشتیم، اما تکنولوژی حقیقتا به بلوغ رسیده است. با وجود یک صفحه 8 اینچی و قابلیت اتصال به وای‌فای، شما می‌توانید اینترنت را جستجو کنید و به راحتی بر روی یخچال به اپلیکیشن مورد نظر خود دست پیدا کنید، لیست خریدتان را تکمیل کنید و خنکی دمای یخچال را کنترل کنید. ویژگی منحصر به فرد دیگر این یخچال، یک کشو با ارتفاع پیشخوان شما می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا خوراکیهایتان را سازماندهی کنید و دسترسی آسان به اقلام مربوط به کودکان را فراهم می‌کند.

12- ماشین لباسشویی با ظرفیت خیلی بزرگ، صفحه لمسی LCD

این ماشین لباسشویی با یک اپلیکیشن مخصوص گوشی تلفن هوشمند ارتباط برقرار می‌کند، زمانی که کار شستشو تمام شد به شما اطلاع میدهد، امکان کنترل ماشین از راه دور را فراهم میکند، تعداد دورها را افزایش میدهد و … حالا دیگر مجبور نیستید زمانی که ماشین لباسشویی در حال کار کردن است در خانه بمانید و دقیقا می‌دانید چه موقع لباس های تان آماده و تمیز شده‌اند. حتی می‌توانید زمانی که سر کار هستید ماشین لباسشویی را راه بیندازید تا زمانی که به خانه می‌آیید لباس های تان کاملا تمیز و آماده باشند. این لباسشویی ویرپول با قابلیت های مختلف، در دسته لوازم خانگی هوشمند قرار میگیرد.

لوازم خانگی Whirlpool

شرکت ویرپول یکی از شرکت‌‌های آمریکای در زمینه تولید لوازم خانگی میباشد که در ایران با ضمانتنامه اصلی خدمات طلایی نیکان ارائه میشود.

13- ماشین لباسشویی هوشمند whirlpool با تکنولوژی حس ششم

تکنولوژی حس ششم به شما این امکان را می‌دهد که همیشه با ماشین لباسشویی‌تان در تماس باشید و از اپلیکیشن گوشی هوشمند همراه این ماشین به منظور فعال کردن گزینه‌ها استفاده کنید؛ حتی زمانی که در خانه نیستید، این ماشین می‌تواند هر اطلاعات ضروری را برای شما ارسال کند، مصرف انرژی را رهگیری کند و زمانی که به پودر رختشویی بیشتری نیاز است به شما اطلاع دهد. ماشین لباسشویی هوشمند whirlpool با تکنولوژی حس ششم نیز دردسته لوازم خانگی هوشمند قرار دارد.

14- خشک کن الکتریکی هوشمند whirlpool با تکنولوژی حس ششم

این خشک کن به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که در خانه نیستید، از طریق گوشی تلفن هوشمند خود، از ویژگی های هوشمندی مانند Wrinkle Shield (سپر چروک شدن) به منظور فعال کردن گزینه‌های خاص استفاده کنید. شما میتوانید اطلاعات محصول را از طریق گوشی تلفن‌تان چک کنید یا از ویژگی های توصیه شده در خصوص مصرف انرژی استفاده کنید تا این موضوع را رهگیری کنید که در هر لحظه خاص خشک کن شما چه مقدار انرژی مصرف می کند.

15- ماشین ظرفشویی هوشمند Whirlpool با تکنولوژی حس ششم

با استفاده از تکنولوژی حس ششم تعبیه شده در این ماشین، شما می‌توانید از ویژگی‌هایی مانند دستیار کنترل قفل به منظور فعال کردن گزینه‌های خاص استفاده کنید، حتی زمانی که در خانه حضور ندارید. اپلیکشین Smart Stats اطلاعات را کف دست شما قرار می‌دهد، در حالیکه ویژگی‌های انرژی هوشمند، این موضوع را رهگیری می‌کند که چه مقدار انرژی مصرف شده است. همانند دیگر لوازم خانگی هوشمند، شما می‌توانید نکات تازه و آپدیت‌های مربوط به این دستگاه را دریافت کنید.

16- یخچال فریزر ساید بای ساید هوشمند Whirlpool با تکنولوژی حس ششم

همانند دیگر محصولات Whirlpool که آنها را لیست کرده‌ایم، شما همواره می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های دستیار هوشمند بر روی گوشی تلفن هوشمندتان، با این یخچال در تماس باشید. شما می‌توانید ویژگی هایی مانند دستیار تعطیلات را فعال کنید، ویژگی که شماری از گزینه هایی را اعمال می‌کند که زمانی که بیرون از شهر هستید، آمار و ارقام را هم برای شما ارسال کند تا بتوانید مصرف انرژی و آلارم‌ها را رهگیری کنید.

17- آرام پز هوشمند Crock-Pot با قابلیت Wemo

ما قبول داریم که یک آرام پز اولین جایی نبود که فکر کنیم تکنولوژی هوشمند بتواند استفاده زیادی در آن داشته باشد، اما این دستگاه خیلی زود نظر ما را تغییر داد. با یک اپلیکیشن که همراه این آرام پز ارائه شده است، شما می‌توانید درجه حرارت، تایمرها، و برنامه ریزی را از هر کجا و با استفاده از گوشی هوشمندتان انجام دهید و این امر امکان راه اندازی آرام پز، گرم کردن غذایی که قبلا پخته شده است و برنامه ریزی شام طوری که غذا درست زمانی که به خانه می رسید آماده باشد را برای شما فراهم می‌کند. همچنین این دستگاه خیال کسانی که زمانی که سر کار هستند و شام­شان را در آرام پز قرار داده‌اند، را راحت می کند و یکی از لوازم خانگی هوشمند ویرپول میباشد.

آرام پز هوشمند