10 لوازم خانگی برتر محبوب شده توسط خریداران در سال 2018

درسال 1886، جوزفین گاریس کوچران طراحی خود در خصوص اولین ماشین ظرفشویی را ثبت اختراع کرد. در سال 1908، شرکت هورلی ماشین شیکاگو، اولین ماشین لباسشویی برقی را معرفی کرد. در سال 1913، اختراع اولین یخچال برقی قابل قبول به لحاظ تجاری توسط فرد ولف در ایالات متحده در بازار مورد استقبال قرار گرفت.

در دهه 1950، بیشتر آمریکایی هایی که از طبقه متوسط و بالاتر بودند، از این لوازم خانگی در خانه های خود استفاده می کردند. امروزه، اکثریت صاحبان خانه ها هنوز بر این وسایل تکیه دارند و تنها تفاوت عمده آن است که امروزه بیشتر این وسایل هستند که از ما مراقبت می کنند تا ما از آنها.

در انتهای سال 2017، به سراغ شرکت های whirlpool، GE Appliances، الکترولوکس، و LG رفتیم تا از آنها بپرسیم که در سال 2018 چه لوازم خانگی ترند خواهند بود و چرا. پاسخ های آنها به 10 موضوع عمده اشاره دارند که در اینجا بر شمرده می شوند:

  1. کمینه سازی

جیسون تیپتس، مدیر طراحی برندهای جهانی درشرکت Whirlpool، یک نظرسنجی اخیرا منتشر شده توسط انجمن ملی لوازم آشپزخانه و حمام را ذکر می کند، که نشان می دهد که سبک های امروزی با طراحی های شیک و تزئینات اندک، در طراحی آشپزخانه در آینده قابل پیش بینی حکمفرما خواهند شد.

متخصصان لوازم خانگی بوش نیز به کمینه سازی به عنوان یک روند اشاره می کنند، و می گویند که “مشتریان تمیزی و ظاهر یک آشپزخانه را بازتابی از خویشتن درونی خود می بینند”.

با این وجود، ظاهر این کمینه سازی – طراحی براق، رنگ های خنثی، پرداخت های مات – نیز برای مشتریان جذاب است، زیرا داخل به هم پیچیده این لوازم را می پوشاند و باعث می شد ظاهر این لوازم پیچیده، ساده به نظر آید.

تیپتس می گوید، “ما متوجه شده ایم که صاحبان خانه ها به دنبال یک ظاهر مدرن یا پیشرو هستند، اما با تکنولوژی تو­کار که چشم نواز باشد”.

  1. ویژگی های صرفه جویی در زمان

تیپتس همچنین یک نظرسنجی اخیر را ذکر می کند که توسط موسسه تحقیقاتی اومنی باس از طرف برند Maytag شرکت Whirlpool انجام شده است و نشان داده است که خانوارهای آمریکایی، نسبت به دیگر وظایف خانه داری، زمان بیشتری را صرف شستشوی لباس ها می کنند.

از این رو، شرکت Whirlpool دو راه حل جدید برای ماشین های لباسشویی و خشک کن ها ارائه می کند تا به مشتریان کمک کند تا در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنند: ماشین لباسشویی هوشمند همه کاره (Smart All-In-One Care Washer) و خشک کن Dryer Combo، که لباس ها را در یک ماشین می شوید و خشک می کند و می تواند از راه دور و از طریق اپلیکیشن موبایل whirlpool کنترل شود؛ و ماشین لباسشویی و خشک کن Maytag که از بالا پر می شود و که در آزمایش ها صورت گرفته توانسته است تا 15 پوند لباس را خشک کند، بنابراین خانواده ها می توانند لباس های بیشتری را در آن واحد بشویند و زمان کمتری را صرف شستن لباس ها کنند.

مصرف کنندگان می خواهند در آشپزخانه نیز در زمان خود صرفه جویی کنند، هر چند مفاهیمی از قبیل آشپزی دقیق هنوز توسط شرکت هایی از قبیل GE در حال توسعه دادن هستند.

کریس بیسیگ، مدیر مفهوم و توسعه برند در شرکت لوازم خانگی GE می گوید “در آینده، لوازم خانگی غذای ما را خیلی دقیق تر خواهند پخت و آماده کردن وعده های غذایی را برای مصرف کنندگان آسانتر خواهند کرد. آشپزی دقیق ترس از نیاز به برنامه دادن به اجاق گاز را از بین می برد. در عوض، اجاق گاز شما هر بار این کار را درست انجام خواهد داد”.

  1. باز (اوپن) بودن

محبوبیت طرح های آشپزخانه باز (اوپن)، نحوه طراحی لوازم خانگی، خصوصا در آشپزهانه را تغییر داده است.

تیپتس می گوید “زمانی که لوازم خانگی را طراحی می کنیم، مهم است به این موضوع فکر کنیم که این وسیله بخشی از یک محیط بزرگتر خواهد بود، نه فقط آشپزخانه – زیرا امروزه طرح های آشپزخانه اوپن به این معنی است که آشپزخانه یک فضای دور هم جمع شدن برای خانواده ها نیز می باشد، و نه فقط اتاقی برای آماده کردن غذا. لوازم آشپزخانه امروزی دارند مرز بین مبلمان و ماشین را از بین می برند”.

او ادامه می دهد که این قضیه در مورد ماشین های لباسشویی نیز صدق می کند، زیرا طرح های جدید خانه ها اغلب اتاق لباسشویی را درمجاورت اتاق نشیمن قرار می دهند.

تپتس می گوید “ما شروع کرده ایم به تلفیق کردن اجزای استیل ضد زنگ با این کنسول تا این نگاه و احساس تجاری را بازتاب دهیم”.

علاوه بر این، ماشین لباسشویی Closet Depth و خشک کن HybridCare Heat Pump شرکت  Whirlpool، در فضا صرفه جویی می کنند و انعطاف پذیری در نصب را به همراه دارند.

ماشین ظرفشویی Black از فولاد ضد زنگ محصولی شرکت بوش. منبع: شرکت بوش.

  1. افزایش تمرکز بر رختشورخانه

جولی مونیخ، مدیر بازاریابی محصولات رختشویی شرکت لوازم خانگی GE می گوید که او آب و رنگ، تکنولوژی و نورهای روشن تری به ماشین های لباسشویی و خشک کن ها افزوده می شوند، چرا که مصرف کنندگان می خواهند زمانی که از این وسایل استفاده می کنند “فاکتورهای شگفت انگیزتری” ببینند.

مونیخ می گوید، “اتاق رختشویی دیگر در زیرزمین نیست. در واقع، این اتاق می تواند اولین اتاق در خانه شما باشد که دوستان و خانواده شما می بینند. مصرف کنندگان به دنبال یک طراحی شیک تر و رنگ های اضافی بیشتر هستند، [اما] رنگ های متالیک هنوز خیلی ترند هستند.”

باری وادیلاو، رئیس طراحی شرکت Electrolux North America، متوجه شده است که مصرف کنندگان دارند “رفتار چندین بار پوشیدن” را آزمایش می کنند، و بنابراین دنبال پارچه هایی بادوام هستند که به راحتی بتوانند در خانه آنها را بشویند و خشک کند.

وادیلاو می گوید “خشکشویی این روزها کمتر رایج است. با این وجود، مصرف کنندگانی که زندگی های پرمشغله ای دارند، اکنون بیشتر مایل هستند که پارچه ها و لباس های مختلف را با هم بشویند. لباس های ورزشی اکنون لباس های اصلی هستند، و مصرف کنندگان به دنبال لوازمی می گردند که تمیزی زیادی را برای همه لباس های شان به همراه داشته باشند”.

GE از “آشپزخانه های تلفیقی” که به اینترنت اشیاء متصل می شود استقبال کرده است. منبع: لوازم خانگی GE.

  1. لوازم آشپزخانه از جنس فولاد ضد زنگ مشکی مات

به گفته تیپتس، Whirlpool اولین شرکتی بود که یک خط لوازم خانگی از جنس فولاد ضد زنگ مشکی را در سال 2014 فروخت؛ و از آن زمان، این رنگ، پرداخت و جلا، به داغ ترین ترند در سخت افزار آشپزخانه تبدیل شده است.

تیپتس می گوید “جلای مات این وسایل، آنها را به صورت یک دست با دیگر وسایل آشپزخانه تلفیق می کند، و تداوم از یک سطح به سطح دیگر را ایجاد می کند. دوره براق بودن شدید و انعکاس پذیری زیاد به سر آمده است”.

رنگ هایی که برای فولاد ضد زنگ ترند شده اند شامل رز گلد، مسی، و شامپاینی می باشند، هر چند مشکی مات هنوز از همه محبوب تر است.

برای رساندن خود به ترند، شرکت LG اخیرا یک خط تولید لوازم خانگی آشپزخانه که از پرداخت فولاد ضد زنگ مشکی مات بهره­مند است را راه اندازی کرده است. به گفته مدیری روابط عمومی شرکت ال جی، تارین بروسیا، “خط جدید بر اساس موفقیت پرداخت فولاد ضد زنگ مشکی محبوب ساخته شده است و آن را برای مشتریان امروزی که بر طراحی تمرکز دارند و چشمان تیزبینی برای طراحی، عملکرد و قابلیت اتصال عالی دارند، به روز کرده است”.

در الکترولوکس، وادیلاو تایید می کند که لوازم مشکی، “یک ترند اصلی آشپزخانه” هستند و اغلب در کنتراست با کابینت های سفید یا خاکستری قرار می گیرند.

ویدیلاو می گوید “فولاد ضد زنگ مشکی به طور خاص به ترند اصلی تبدیل شده است؛ تا کنون، این رنگ و پرداخت تنها در لوازم خانگی گران قیمت در دسترس بود. برای ما عجیب است که این رنگ و پرداخت را به گستره وسیع تری از مصرف کنندگانی که می دانیم اغلب بودجه محدودی دارند و به دنبال طراحی های مدرن کاربردی اما در عین حال مدرن هستند، عرضه کنیم”.

مگی بلینگر، طراح صنعتی پیشرو در شرکت لوازم خانگی GE می گوید که رنگ مشکی، غنایی را به آشپزخانه می بخشد و دیگر رنگ ها را به خوبی تکمیل می کند – خصوصا زمانی که با پرداخت مات یا خاکستری ترکیب شود.

بلینگر می گوید “تاثیر قوی رنگ مات و لوازم خانگی خاکستری رنگ GE، اثری آرام بخش را به آشپزخانه می دهد. اکنون که آشپزخانه ها دارند بیشتر به فضای نشیمن تبدیل می شوند، یک ظاهر ملایم تر مورد نیاز است و این ظاهر با رنگ مات قابل حصول می باشد”.

  1. پرداخت های مقاوم در برابر لکه

بروسیا می گوید “یک ویژگی برجسته سری های استیل فولاد ضد زنگ مشکی مات شرکت LG، یک پرداخت مقاوم در برابر اثر انگشت و لکه می باشد که به راحتی با یک کهنه نرم و خشک پاک می شود. بدون اینکه به مواد تمیزکننده خاص یا توجه مداوم نیاز باشد”.

همچنین، شرکت Whirpool یک مجموعه از لوازم خانگی آشپزخانه از جنس فولاد ضد زنگ مشکی مقاوم دربرابر اثر انگشت را عرضه می کند، در حالیکه ماشین های ظرفشویی جدید شرکت بوش از جنس فولاد ضد زنگ مشکی، در برابر خراش های ناشی از موارد معمول از قبیل حلقه های ازدواج، و کلیدها و نیز اثر انگشت، مقاوم است.

  1. سیستم های HVAC متصل به اینترنت اشیاء

کالوین کیم، مدیر تولید واحدهای تهویه هوا، قابل حمل و رطوبت گیر، در شرکت لوازم خانگی GE می گوید او متوجه شده است که مصرف کنندگان “شمار زیادی” از لوازم اینترنت اشیاء را خریداری می کنند و در این تکنولوژی سرمایه گذاری می کنند. به همین دلیل، کیم می گوید که او انتظار دارد که ویژگی های اتصال در بازار لوازم تهویه هوای خانگی در سال 2018 و بعد از آن به تکامل خود ادامه خواهند داد.

کیم می گوید، “تهویه های هوای خانگی از ترند متصل بودن تبعیت خواهند کرد، به طوری که محصولات بیشتری با قابلیت متصل بودن تولید خواهند شد که از طریق پلتفرم های اندروید یا IoS قابل کنترل خوهند بود. ما شاهد خواهیم بود که این روند به رشد خود ادامه خواهد داد، چرا که محبوبیت وسایل دستیار صوتی، از قبیل گوگل هوم و آمازون اکو، مشوق آن خواهند بود که دستگاه های بیشتری به عنوان بخشی از اکوسیستم های اینترنت اشیاء اضافه شوند”.

  1. کنترل و نظارت هوشمند

به گفته بیل گاردنر، مدیر یکپارچه سازی اتصال در شرکت لوازم خانگی GE، مصرف کنندگان برای راحتی، آسودگی خاطر و عملکرد بهینه، خواهان وسایل خانگی متصل هستند. گاردنر می گوید، برای راحتی، اکنون شما می توانید آب داغ لازم برای درست کرده قهوه خود را با استفاده از یک سیستم قهوه ساز Keuring K-cup برنامه ریزی کنید، یا با استفاده از کنترل صوتی و Geneva فر اجاق گاز خود را از قبل آماده کنید. آسودگی خاطر می تواند از طریق Google Nest به دست آید، چرا که این اپلیکیشن زمانی که یکی از لوازم خانگی روشن مانده است یا درست کار نمی کند، زمانی که شما خانه نیستید، هشدارهایی را برای شما ارسال می کند. به منظور حفظ عملکرد بهینه، این اپلیکیشن همچنین هشدارهای نگهداری و تعمیرات را برای شما ارسال می کند، و نرم افزار آن به صورت اتوماتیک با آخرین ویژگی ها و تشخیص های پیشرفته به روز رسانی می شود.

همچنین، تکنولوژی SmartThinQ ال جی به کاربران این امکان را می دهد تا وضعیت لوازم خانگی دارای قابلیت وای فای خود را چک کنند و هزاران کار منزل را از طریق یک اپلیکین واحد گوشی های هوشمند انجام دهند.

بروسیا می گوید “آن روزهایی که نگران آن بودیم که مبادا بچه ای در یخچال را باز بگذارد، یا مجبور بودیم دائما ماشین لباسشویی را چک کنیم، گذشته اند. همه محصولات ال جی که اکنون دارای تکنولوژی SmartThinQ هستند، بر اساس یک پلتفرم باز ساخته شده اند، که به این معنی است که آنها با تکنولوژی های هوشمند و لوازم در حال تکاملی که در سال های پیش رو خواهند آمد، کار می کنند”.

  1. پیش بینی نیازها به منظور بهبود دادن “تجربه مصرف کننده”

تیپتس در شرکت Whirlpool می گوید که تکنولوژی های متصل خوب فروش می کنند، زیرا آنها زندگی مصرف کنندگان را راحت تر می کنند، چه از طریق صرفه جویی در انرژی و چه صرفه جویی در آب، لذت بخش تر کردن آشپزی و نظافت، یا فراهم کردن عملکردهای سیار برای راحت تر کردن کارهای روزمره در سبک های زندگی پر مشغله.

تیپتس می گوید “تکنولوژی در آشپزخانه ها امروزه خیلی پیش پا افتاده است، بنابراین ایجاد یک تجربه متصل، مهمتر از به رخ کشیدن تکنولوژی های پرزرق و برق است. ما می دانیم که چندین صفحه نمایش در آشپزخانه وجود دارد؛ در آنجا رابطه ای وجود دارد که می تواند قابل درک تر و معنادار تر باشد”.

او ادامه می دهد، “از آنجا که محصولات بیشتری دارند متصل می شوند، برای تولید کنندگان، سازندگان و طراحان اهمیت دارد که از دیگر محصولات خانگی هوشمند مطلع باشند و بخشی از آن اکوسیستم شوند”.

همچنین، بوریسیا بر این باور است که هر چه مصرف کنندگان از لوازم خانگی هوشمندتری استفاده کنند، این لوازم هوشمند تر خواهند شد: به خاطر آوردن عادت های استفاده و داده ها به منظور پیش بینی بهتر نیازهای خاص.

برویسیا می گوید “افرادی که زندگی پرمشغله ای دارند، به طور فزاینده از تکنولوژی کمک می گیرند تا به همه کارهای خود برسند، امروزه مصرف کنندگان بر لوازمی اتکا دارند که سخت تر و هوشمند تر کار می کنند؛ بنابراین، ارائه کردن فرم و کارکردی که با سبک زندگی گیج کننده امروزی انطباق داشته باشد، رسالت ال جی می باشد”.

وادیلاوز به ماوریتی مشابه برای شرکت الکترولوکس اشاره می کند: دور کردن زندگی مصرف کنندگان پر مشغله تا حد امکان از استرس.

وادیلاوز می گوید “لوازم خانگی متصل به طور فزاینده با در نظر گرفتن تجربه مصرف کنندگان در زندگی واقعی طراحی می شوند. ما شاهد روندی به سمت تمرکز بر راه حل هایی برای لحظات کلیدی در طول روز هستیم که تکنولوژی می تواند در آنها کمک کار باشد، مثل “به خانه آمدن” یا “در سوپر مارکت”.

وادیلاو می گوید “به عنوان مثال مصرف کنندگان محصولات الکترولوکس خواهان سادگی و صرفه جویی در زمان هستند. بنابراین، مهم است که تکنولوژی های متصل امکان یک مزیت واضح تر در لحظات مقتضی را فراهم کنند، و با دیگر زمان های خانواده تداخل پیدا نکنند”.

  1. خانه کاملا متصل (و راحت)

با توجه به یک نظرسنجی خانه هوشمند که شرکت Whirlpool در اواخر 2016 انجام داد، 69% از صاحبان خانه ها با “خانه هوشمند” آشنایی داشتند، و تقریبا نیمی از صاحبان خانه ها ادعا می کردند که خانه آنها در حال حاضر (45%) “هوشمند” است. علاوه بر این، دو سوم (66%) صاحبان خانه ها و 86% والدین می گفتند که لوازم خانگی بعدی که خواهند خرید، احتمالا یک لوازم هوشمند خواهد بود.

تیپتس می گوید، “این بینش ها آن چیزی هستند که نوآوری های ما را پیش می برند، لوازم خانه ها را بیش از پیش به مصرف کنندگان مان متصل می کنند. خانه های متصل نحوه زندگی ما را تغییر خواهند داد، و ما را قادر خواهند ساخت تا محیط مان را به دقت سفارشی سازی کنیم.”

تیپتس ادامه می دهد “این به معنای یک خانه سرد، بی روح یا با تکنولوژی شدیدا بالا نیست. بلکه، این امر ایده “خانه فراگیر” را ایجاد می کند، “یک فضای راحت و به هم متصل که در آن همه راحت هستند”.

وادیلاو متوجه شده است که در سالهای اخیر، لوازم خانگی از سبک سنتی سرد و تکنولوژی سخت و فاقد جنبه های زیبایی شناختی فاصله گرفته اند. امروزه لوازم خانگی به طور فزاینده ای متاثر از مد و روندهایی که به واسطه سبک زندگی پیش برده می شوند، می باشند که به طور یکپارچه در کارهای روتین روزمره مصرف کنندگان تلفیق شده اند.

وادیلاو می گوید “در حالیکه تکنولوژی بیش از پیش جای خود را در زندگی های ما باز می کند، ما نسبت به محصولاتی احساس نیاز می کنیم که بتوانیم گرمتر و راحت تر با آنها کنار بیاییم و از جنبه های زیبایی شناختی برخوردار باشند. رنگ های گرمتر، پرداخت های مات، سطح های ملایم، به جای لبه های سخت، و حتی مواد استفاده شده در پارچه ها، همگی پیشرفت های احتمالی در خصوص محصولات آتی هستند.”