اخبار, تکنولوژی, دسته‌بندی نشده, مجله خبری نفیس 24

پخت بیش از 125 کیلوگرم برنج جهت تشخیص بهترین پلو پز

پخت بیش از 125 کیلوگرم برنج جهت تشخیص بهترین پلو پز

پخت بیش از 125 کیلوگرم برنج جهت تشخیص بهترین پلو پز

بعد از بیش از 125 ساعت تحقیق و آزمایش، که در طول آن ما تقریبا 125 کیلوگرم برنج را پختیم و با متخصصان آشپزی از ژاپن، تایلند و چین مشورت کردیم،  Zojirushi Neuro Fuzzy NS-ZCC10  را به عنوان بهترین پلوپز برای بیشتر افراد توصیه می کنیم. این پلوپز بهترین برنج سفید را نسبت به دیگر پلوپزهایی که ما تست کردیم درست می کند- حتی زمانی که ما عمدا در مورد نسبت های آب و برنج خود بی دقت بودیم – و همچنین برنج های دانه بلندی را به دست می دهد.

 Zojirushi Neuro Fuzzy NS-ZCC10، بهترین پلوپز

 Zojirushi Neuro Fuzzy NS-ZCC10، بهترین پلوپز

به لطف یک تراشه کامپیوتری که می تواند چیزهایی مثل رطوبت و درجه حرارت را حس کند و پارامترهای پخت را تنظیم کند تا خطاهای انسانی را از بین ببرد،  Zojirushi Neuro Fuzzy NS-ZCC10 برنج هایی بسیار عالی تولید کرد، حتی در موقعیت هایی که دیگر پلوپزها (از جمله آنهایی که تکنولوژی مشابهی داشتند)، برنج های شفته شده ای تولید کردند. همچنین در قابل برداشتن این پلوپز، آن را به یکی از راحت ترین پلوپزها از نظر تمیز کردن تبدیل می کند. تنها نقطه ضعف این پلوپز کند بودن نسبی آن است: حدود 40 دقیقه طول می کشد تا برنج سفید شما آماده شود، حدود 10 دقیقه بیشتر از ارزانترین پلوپز. اما ما فکر می کنیم پختن برنج خوب به زمان نیاز دارد، و با خوشحالی این زمان را صبر می کنیم تا برنج با کیفیتی در این پلوپز عمل بیاید.

Cuckoo CRP-G1015F، مناسب برای پختن مکرر برنج و برنج قهوه ای

Cuckoo CRP-G1015F، مناسب برای پختن مکرر برنج و برنج قهوه ای

پلوپز Cuckoo CRP-G1015F بهترین برنج قهوه ای را نسبت به همه دیگر پلوپزهایی که ما تست کردیم درست می کند – دانه هایی با پوسته های شکسته یک دست، پف کرده اما نه طوری که بترکد. و به دلیل اینکه این پلوپز یک زودپز هم هست، برنج های قهوه ای را تقریبا در نصف زمانی که پلوپز برتر ما این کار را انجام می دهد می پزد، و برنج سفید را نیز 10 دقیقه زودتر می پزد (هر چند پلو پز Zojirushi برنج با کیفیت تری تولید می کند). به دلیل اینکه Cuckoo گران قیمت است، و تنها با ظرفیت 10 پیمانه ارائه شده است، ما این پلوپز را برای افرادی توصیه می کنیم که می خواهند زیاد و در مقادیر بزرگ برنج بپزند.

پلوپز Hamilton Beach Rice and Hot Cereal، یک پلوپز سریع و ارزان قیمت

پلوپز Hamilton Beach Rice and Hot Cereal، یک پلوپز سریع و ارزان قیمت

این پلوپز خیلی سریع برنجی عالی درست می کند – با توجه به قیمت پایین این پلوپز درجه یک است. هر چند برنج پخته شده به وسیله این پلو پز به اندازه برنج های پخته شده با پلوپزهای Zojirushi  یا Cuckoo دانه شمار نمی شود، اما بهتر از برنج هایی در می آید که با دیگر مدل های گران قیمت تری که ما تست کردیم پخته شده اند. این پلوپز سریع ترین پلوپز غیر زودپزی است که ما تست کردیم، به طوری که مقدار خوبی از برنج سفید را در حدود 35 دقیقه می پزد، سریع تر از پلوپز برتر ما. همچنین این پلوپز حالت هایی برای پختن کند و برنج قهوه ای دارد.

این پلوپزها برای چه کسانی مناسب هستند

هر چند پلوپزها ریشه در روش های آشپزی ژاپنی، کره ای، چینی و دیگر کشورهای آسیایی دارند، اما به وفور در آشپز های بین المللی نیز مورد استفاده قرار گرفته اند، از جمله آشپز هایی که غذاهای سبک آمریکای لاتین آماده می کنند. در ایالات متحده، پلوپزها برای روش های آشپزی هاوایی و کاجون ضروری هستند.

پلوپزها شدیدا طعم و بافت برنج را بهبود می دهند. برنج هایی که با پلوپزهای خوب پخته می شوند بسیار خوشمزه و خوش عطر هستند و پختن برنج با این پلوپزها بسیار راحت است. همچنین این لوازم خانگی یک آشپزی یک مرحله ای با نتیجه ای بسیار خوشمزه را امکانپذیر می کنند، که به شما این امکان را می دهد تا بر دیگر کارهای شام خود تمرکز کنید. یک مزیت دیگر برای بسیاری از پلوپزها آن است که سوختنی در کار نیست. همچنین تمیز کردن پلوپز خیلی راحت تر از تمیز کردن برنج سوخته ته یک قابلمه است.

برای بسیاری از افرادی که به ندرت برنج می خورند (و افرادی که تقریبا برنج سفید به سبک ژاپنی با دانه های کوتاه یا متوسط می خورند) یک مدل 40 دلاری خوب خواهد بود. اما اگر شما یک برنج سفید یا قهو ای کامل می خواهید یا می خواهید دیگر انواع غلات را امتحان کنید، ممکن است به یک پلوپز پیشرفته تر نیاز داشته باشید، که می تواند بازه ای از 100 دلار تا 400 دلار قیمت داشته باشد.

همچنین پلوپز برای افرادی که زیاد برنج نمی پزند یا از آشپزی لذت نمی برند هم خوب است. شما می توانید کل کار پختن برنج را با قرار دادن مقداری گوشت، سویا یا ماهی، و سبزیجات در سینی بخارپز بپزید، در حالیکه دارید برنج تان را می پزید.

برخی افراد ترجیح می دهند که برنج را روی اجاق گاز بپزند که صرفا نیازمند یک قابلمه در دار می باشد. ما این کار را به افرادی که زیاد برنج می پزند توصیه نمی کنیم، زیرا این کار دشوار تر است و امکان خطای کاربر در آن زیاد است. اما اگر شما به انعطاف پذیری که در پختن برنج روی اجاق گاز وجود دارد علاقه مند هستید، توصیه هایی برای شما داریم که چطور این کار را به بهترین شکل انجام دهید.

مراقبت و نگهداری از پلوپزها

مراقبت کردن از پلوپزها خیلی ساده است. به لطف ماهیت نچسب دیگ این پلوپزها، تمیز کردن خیلی راحت با استفاده از آب داق و کف صورت می گیرد. بعد از هر بار استفاده، دیگ داخلی پلوپز را با استفاده از دست و طرف نرم یک اسفنج بشویید (روکش نچسب دیگ به این معنی است که نمی توانید آن را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید). همچنین باید در داخلی را هم بشویید، که در مدل Neuro Fuzzy قابل جدا شدن است، اما در مدل های Cuckoo یا Hamilton Beach جدا نمی شود. به منظور شستن یک دری که قابلیت جدا شدن دارد، صرفا آن در را بردارید و آن را به طور کامل بادست و با استفاده از یک اسفنج بشویید. اگر در جدا نمی شود، آن را تا جایی که امکان دارد با یک حوله مرطوب تمیز کنید.

پیمانه اندازه گیری هم که همراه پلوپز شما عرضه شده است استاندارد ژاپن می باشد، بنابراین ممکن است هم اندازه پیمانه های اندازه گیری کشور شما نباشد. اگر اندازه گیری ها را اشتباه می کنید، فقط کافی است ¾ پیمانه از برنج خشک را بابت هر پیمانه از برنجی که می خواهید بپزید اندازه بگیرید. دستورالعمل سازنده را بخوانید تا متوجه شوید که آیا شستن این پیمانه با ماشین ظرفشویی بلااشکال است یا نه.

همچنین بیشتر پلوپزها یک قسمت بخارگیر دارند که می بایست بعد از هر بار آشپزی خالی شوند. این فنجان های کوچک کثیف و کپک زده می شوند اگر بعد از آشپزی در حالت خیس رها شوند و به آنها توجهی نشود. پلوپزهای Zojirushi  و Cuckoo  هر دو جمع کننده های بخاری بر روی درب بیرونی دارند. پلوپز Hamilton Beach یک جمع کننده بخار در کنار لبه دارد. اطمینان حاصل کنید که همه بخش های محصول خشک هستند، پیش از آنکه مجددا آنها را داخل دستگاه قرار دهید. در صورت نیاز فقط قسمت های خارجی دستگاه را پاک کنید.

همه پلوپزهایی که ما تست کردیم با یک کف گیر پلاستیک عرضه شده بودند. کف گیر مورد نظر ما کف گیرهای دارای برجستگی پلوپزهای Zojirushi  و Tiger  بودند، زیرا برنج آنقدر که به دیگر کف گیرها می چسبید، به آنها نمی چسبید. شما مجبور نیستید از این کف گیرها استفاده کنید – یک کف گیر چوبی هم کفایت می کند –  اما از کف گیرهای فلزی که می توانند کف قابلمه و روکش نچسب آن را خراش بیندازند استفاده نکنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.