نمایندگی فروش لوازم خانگی و علت خرید از نمایندگی های مجاز

نمایندگی فروش لوازم خانگی و تاریخچه پیدایش نمایندگی فروش

نمایندگی فروش لوازم خانگی ، یک شرکت یا فرد است که با هدف فروختن اجناس شرکت با قیمتی که شرکت اصلی تعیین می‌کند (سود متعارف) تأسیس می‌شود. معمولاً در این روش از تجارت، نمایندگی فروش با خرید محصولات از شرکت یا فرد اصلی با قیمت کمتر از قیمت بازار، به فروش محصولات اقدام می‌کند تا بدین ترتیب ضمن افزایش فروش با توجه به حذف واسطه‌ها، نمایندگی فروش نیز سود متعارفی داشته  باشد. لازم به ذکر است این نوع از تجارت با بازاریابی متفاوت است.

برند سازی

قبل از فروش و ایجاد نمایندگی فروش در ابتدا کارخانه‌های تولید لوازم‌خانگی در تولید محصولات باکیفیت که عمر طولانی‌تری داشته باشند با یکدیگر به رقابت بودند؛ که البته بعدها تنوع و کارایی بیشتر محصول برای تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان حائز اهمیت شد.

برند سازی در ایجاد اطمینان در مصرف‌کننده که کالایی باکیفیت آن برند خریداری می‌نماید بسیار اهمیت دارد.

نمایندگی فروش لوازم خانگی

نحوه پیدایش نمایندگی فروش به این ترتیب بود که باگذشت زمان و ارتقا تکنولوژی و تولید انبوه کالاها و تعدد تولیدکنندگان، سطح رقابتی تولیدکنندگان تغیر یافت تا علاوه بر تنوع محصول به چگونگی ارائه محصول هم فکر کنند و در این میان سلیقه مصرف‌کننده نیز به نحوه عرضه محصول تغییر یافت. از آنجا که قیمت و اصالت کالا از عوامل مهم در تصمیم خریداران است و به جهت کنترل بهتر و دقیق‌تر فروشندگان در نحوه ارائه محصول به مشتریان و نیز برای خدمات مناسب و در خور مشتریان آن برند شرکت‌های صاحب نام اقدام به اخذ نمایندگی‌های فروش نمودند.

بازارهای سنتی و مغازه‌های کوچک جای خود را به پاساژها و فروشگاه‌هایی شیک و بزرگ دادند که مشتری در فضایی آرام بتواند به‌راحتی بین نمایندگی‌های مختلف بگردد و با مقایسه مدل‌ها خرید کنند؛ و از ویژگی نمایندگی فروش علاوه بر اعتبار برای آن محصول، برای خریدار اطمینان خاطر از نظر قیمت و البته اصل بودن کالا نیز ایجاد می‌کرد.

چرا از نمایندگی فروش خرید کنیم؟

ازآنجایی‌که نمایندگی فروش هر برندی تمام مدل‌های تولیدی را در نمایندگی فروش خودشان یکجا عرضه می‌کنند مشتری بجای سردرگمی در بازارهای مختلف و فروشگاه‌های کوچک به‌سادگی با رفتن به اولین نمایندگی فروش می‌تواند محصولات را مقایسه کند و در بین تمام مدل‌ها، انتخابی مناسب نیازش داشته باشد و انتخاب را برای مصرف‌کننده راحت نموده است.

نمایندگی فروش سامسونگ

یکی از ارزشمند ترین برندهای سال 2014 در بین برندهای لوازم‌خانگی در دنیا برند سامسونگ است.

سامسونگ یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های تولید لوازم‌خانگی است که در ایران نیز نمایندگی فعال دارند.

نماینده فروش محصولات سامسونگ در ایران شرکت‌های تکوین، حافظ پخش و سامسونگ الکترونیک و نماینده خدمات پس از فروش سامسونگ کره در ایران؛ سام سرویس است.

در ایران شرکت سام سرویس ضمانت اصل بودن کالا را تضمین می‌کند.

نمایندگی سامسونگ چه کمکی به مصرف‌کننده نهایی محصولات سامسونگ می‌کند و چرا بهتر است مصرف‌کننده کالای خود را از نمایندگی سامسونگ خریداری کنند؟

ما در این مقاله به‌اختصار روال کاری سام سرویس نمایندگی سامسونگ در ایران را شرح می‌دهیم.

نمایندگی سامسونگ در ایران یا همان سام سرویس که نمایندگی خدمات پس از فروش محصولات سامسونگ است. با توجه به شرایط انحصاری در ایران با هدف عدم فروش کالای تقلبی و بی‌کیفیت وکالای قاچاق که درنهایت شامل هیچ‌گونه خدمات پس از فروشی در ایران نیست و دررسیدن به خدمات عالی فروش و خدمات پس از فروش به مصرف‌کنندگان در سه بخش نمایندگی سامسونگ در تعاونی‌ها، نمایندگی فروش در فروشگاه‌های مدرن که به‌طور اختصاصی فقط کالاهای سامسونگ را به فروش می‌رساند و فروش در مغازه های کوچک در بازارهای سنتی است.

که هر بخش شامل تعداد زیادی زیرمجموعه نمایندگی‌ فروش در سراسر ایران، شکل‌گرفته و مشغول فعالیت هستند.

شرکت سام سرویس و نمایندگی‌های مجاز


جالب است بدانید شرکت سام سرویس نمایندگی سامسونگ دارای شبکه وسیع نمایندگی‌های فروش سامسونگ با بیش از هزار نمایندگی فروش در سراسر ایران است که با توجه به سیاست‌های کلان فروش که برای آن‌ها ترسیم می‌شود ارائه خدمات مختلفی را در سراسر ایران به روش‌های گوناگون انجام می‌دهند.

ویژگی‌های نمایندگی فروش سامسونگ

در نمایندگی‌های فروش سامسونگ برای یکپارچه بودن از ابزارهای زیادی استفاده می‌کنند برای مثال معمولاً نمایندگی‌های سامسونگ از دکور ویترین متحدالشکل و از لباس یک‌شکل برای کارکنان خود با طراحی داخلی یکپارچه استفاده می‌کنند که در زمان مراجعه مشتری به این نمایندگی‌ فروش، احساس خوبی داشته باشند.


البته همه این‌ها جزئی از خدمات نمایندگی‌ فروش سامسونگ می‌باشند که مصرف‌کنندگان کالا می‌توانند کالای مورد نظر خود را از این نمایندگی سامسونگ تهیه کنند.

شرایط خرید در نمایندگی فروش

معمولاً شرایط فروش در این‌گونه نمایندگی‌های سامسونگ به‌صورت یکسان است که این شرایط فروش اغلب نقدی است صورت می‌گیرد؛ البته بعضی از این نمایندگی‌های فروش بسته به شرایط نمایندگی در راستای جلب مشتری بیشتر و فروش بیشتر اقدام به فروش اقساطی محصولات سامسونگ می‌کنند.

سام سرویس نماینده فروش سامسونگ در ایران

سام سرویس به‌عنوان نماینده سامسونگ در ایران یک سایت رسمی هم دارد که نشانی و تلفن تمامی نمایندگی‌های فروش سامسونگ به ترتیب مراکز استان و شهر و مناطق شهری تقسیم‌بندی می‌شوند که مشتریان محصولات سامسونگ بسته به محل زندگی خود می‌توانند با مراجعه به هر یک از این نمایندگی‌های فروش، کالای خود را با خیال راحت خریداری کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های نمایندگی فروش سامسونگ جور بودن کالا در ویترین برای دیدین و لمس کردن و مقایسه کالاها باهم در یک محل است که از ویژگی‌های مهم نمایندگی سامسونگ است.

نمایندگی سامسونگ در تعاونی‌ها

یکی دیگر از بخش‌های فروش شرکت سامسونگ که کالا از طریق آن‌ها به مصرف‌کنندگان در قالب نمایندگی فروش سامسونگ ارائه می‌شود بخش فروش به تعاونی‌های مصرف است که معمولاً توسط اعضا تعاونی مصرف شرکت‌ها باهدف تسهیل درفروش کالا به همکاران خود در سراسر ایران شکل می‌گیرند.

فروش در تعاونیها

شرکت سامسونگ در این تعاونی‌ها کالا را به‌صورت امانی در اختیار تعاونی در جهت فروش بیشتر قرار می‌دهد این کالاها که به‌صورت امانی در اختیار تعاونی‌ها است بعد از فروش به مصرف‌کننده که معمولاً با شرایط اقساط بلندمدت است از ویژگی‌های دیگر نمایندگی سامسونگ در خدمات بهتر به مصرف‌کننده است؛ که تعاونی‌ها هم جزء نمایندگی فروش محسوب می‌شوند.

نمایندگی سامسونگ در فضای مجازی

و اما بخش سوم کانال فروش که در ایران از آن به نام کانال‌های مدرن فروش یاد می‌شود به نمایندگی فروش محصولات سامسونگ در فضای اینترنت می‌توان اشاره کرد باوجود تغییر سبک زندگی مردم و مهم بودن زمان برای افراد، خرید در فضای مجازی این امکان را برای مصرف کننده فراهم نموده که با خاطری آسوده در محل کار یا منزل نشسته و با گردش در سایتهای رسمی فروش به‌راحتی از نمایندگی فروش سامسونگ در بستر اینترنت کالای خود را سفارش و درب منزل تحویل بگیرند.

فضای رقابتی

معمولاً با توجه به فضای رقابتی موجود در فروشگاه‌های اینترنتی مصرف‌کننده می‌تواند کالا را از این نمایندگی‌ سامسونگ به بهترین قیمت و حتی با تحویل رایگان درب منزل خریداری کنند و مبلغ آن را به‌صورت اینترنتی یا حتی پرداخت در محل انجام دهند.

البته لازم به ذکر مجدد است که اصالت نمایندگی فروش سامسونگ بهتر است از سایت رسمی شرکت سام سرویس کنترل شود تا مصرف‌کننده دچار خسارت نشود.