در سال‌های اخیر، شرکت‌های چینی رقیب سرسخت برند سامسونگ در حوزه‌های مختلف شده‌اند؛ که باعث ایجاد نگرانی در صاحبان غول فن اوری از جمله مدیران سامسونگ شده. شرکت سامسونگ برای ماندن در بازار رقابت جهانی و حفظ و گسترش بازار ناچار به‌صرف مبالغ قابل‌توجهی در زمینه تحقیق و توسعه نموده.

شرکت سامسونگ هزینه‌های تحقیق و توسعه را در سال 2019 به میزان قابل توجهی افزایش داده؛ و طبق گزارش منتشرشده در شش ماه اول سال به مبلغ 8.4 میلیارد دلار رسیده که نسبت به مبلغ سال گذشته رشد 2/12 درصدی داشته؛ که 3/9 درصد از کل درامد فروش این شرکت  را تشکیل می‌دهد.

همان‌طور که می‌دانیم سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیق و توسعه در بلندمدت نتیجه بخش است.

تأثیر این نوع سرمایه‌گذاری‌ها در تعداد ثبت اختراعات آن شرکت است که یکی از معیارهای سنجش  این نوع سرمایه‌گذاری‌ها است و در کوتاه‌مدت تأثیر قابل توجهی ندارند.

شرکت سامسونگ در نیمه اول سال 2019 تعداد 1473 ثبت اختراع داشته است.

تا آخر ماه ژوئن، این شرکت  در کل ۱۳۲۴۷۸ ثبت اختراع کرده که ۴۰ درصد از آن‌ها در آمریکا، ۲۰ درصد در اروپا و ۱۷.۸ درصد از آن‌ها در کره جنوبی ثبت شده‌اند. بر اساس گزارش منتشرشده در سال ۲۰۱۸، سامسونگ الکترونیک ازلحاظ ثبت اختراع در آمریکا بعد از شرکت IBM در مقام دوم قرار دارد. بسیاری از اختراعات مربوط به گوشی‌های هوشمند، تراشه حافظه، تلویزیون‌ها و دیگر موارد مشابه هستند.

منبع: سامسونگsamMobile