قرص ظرفشویی ژل ظرفشویی یا پودر ظرفشویی ؟! مسئله این است

قرص ظرفشویی پودر یا ژل :

پودر ماشین ظرفشویی کلارو

 • قرص ظرفشویی :

قرص ظرفشویی از آنزیم های مختلفی برخوردار است و در رایحه های متنوعی نیز تولید می شود، نیازی نیست در کنار قرص ظرفشویی از نمک و جلادهنده استفاده شود زیرا که در فرمولاسیونشان وجود دارد.

قرص ظرفشویی پاک کننده خیلی خوبی برای ظروف شیشه‌ای و براق می باشد. قرص ظرفشویی از قدرت پاک کنندگی فوق العاده‌ای برخوردار است ولی

بهتر است در مواقعی از قرص ظرفشویی استفاده شود که ظروف خیلی زیاد و کثیف باشند و ماشین ظرفشویی مدت زمان طولانی کار کند در غیر اینصورت قرص ظرفشویی خوب حل نمی شود و ظروف خوب شسته نمی شوند.

پودر ماشین ظرفشویی نت پلاس

پودر ظرفشویی در مقایسه با قرص ظرفشویی و ژل ظرفشویی

مقرون به صرفه تر می باشد. در کنار پودر ظرفشویی باید از نمک و براق کننده (جلادهنده) هم استفاده شود.

پودر ظرفشویی اگر بیش از حد نیاز درون ماشین ریخته شود ، درون محفظه خیس شده و شویندگی ناقص می ماند، برای اینکه شویندگی کامل انجام شود و ظروف کاملا تمیز و براق شوند باید به مقدار اندازه از پودر استفاده کرد.

پودر ظرفشویی برای ظروف براق و شیشه ای مناسب نمی باشد و بیشتر برای قابلمه ها و تابه ها مناسب است .

 

 

 • ژل ظرفشویی :

ژل ظرفشویی نیز همانند قرص ظرفشویی از آنزیم های مختلفی برخوردار است بنابراین احتیاجی به نمک و جلادهنده ندارد .

ژل ظرفشویی از قدرت پاک کنندگی خوبی برخوردار است و همانند پودر می توان در هنگام مصرف، با توجه به مقدار نیاز استفاده کرد.

تنها ایرادی که می توان از ژل گرفت این است که باعث می شود ماشین ظرفشویی جرم بگیرد. در صورت استفاده از ژل، برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه ماهی یک بار آن را با پاک کننده های مخصوص ماشین ظرفشویی تمیز کنید.

نمک ماشین ظرفشویی نت پلاس

نمک ماشین ظرفشویی جزء الویت های اساسی نگهداری از ماشین ظرفشویی می باشد.

نمک ماشین ظرفشویی باعث می شود درجه سختی آب ورودی به ماشین کاهش پیدا کند و املاح آن کمتر شود و دستگاه را از رسوبات در امان می گذارد ، این امر موجب پاک کردن سخت ترین لکه ها در عین محافظت بیشتر از ظروف می گردد.. در کنار همه مواد شوینده (پودرظرفشویی، قرص ظرفشویی، ژل ظرفشویی) باید از نمک نیز استفاده شود زیرا برای سلامت ماشین اهمیت دارد.

جلادهنده ظروف ماشین ظرفشویی

 • جلادهنده :

جلادهنده باعث براق شدن ظروف می شود. در هنگام استفاده از پودر ماشین ظرفشویی ، استفاده از جلادهنده ضروری می باشد ولی در کنار قرص ظرفشویی و ژل ظرفشویی نیازی به جلا دهنده نیست چون در ترکیبشان وجود دارد مگر اینکه بخواهید ظروف خیلی برق بیفتد می توانید جلادهنده استفاده کنید.

برایی شستشوی ظروف شیشه‌ای و براق که به سرعت کدر می شود فقط کافیست مقداری از مایع جلادهنده(براق کننده) استفاده کنیم که باعث درخشندگی فوق‌العاده‌ای می شود0

 • جرم گیر ماشین ظرفشویی :

کارآیی جرم گیر ماشین ظرفشویی از بین برنده جرم و رسوبات ماشین ظرفشویی است . جرم گیر ها رسوبات و چربی ها را از لوله ها و منافذ داخلی ماشین ظرفشویی پاک کرده و باعث افزایش طول عمر و ارتقای عملکرد آن می شود. استفاده از جرم گیر امر ضروری برای محافظت از ماشین ظرفشویی است. پس از هرشصت بار استفاده از ماشین ظرفشویی، یک بار  جرم گیری از دستگاه لازم است.

 

چند راهکار برای صرفه جویی در مصرف پودر ماشین ظرفشویی :

 

 1. استفاده از پودر ماشین ظرفشویی به مقدار نیاز :

بسیاری از مردم بیشتر از مقداری که لازم هست از پودر ظرفشویی استفاده می کنند که باعث می شود مواد شوینده با سرعت بیشتری به پایان برسد و در مدت زمان طولانی به ماشین ظرفشویی آسیب می رساند.

باید یاد بگیرید که چگونه به طور صحیح از پودر شستشو استفاده کنید زیرا این کار باعثه :

 • صرفه جویی در هزینه ها
 • تضمین ظاهر درخشان برای ظروف

می شود.

 1. جوش شیرین اضافه کنید :

گرچه فرمولاسیون پودرهای ظرفشویی برای شستشوی کامل آماده شده اما برای استفاده بهتر و طولانی تر از پودر ظرفشویی می توانید کمی جوش شیرین به ترکیب آن اضافه کنید . اگرچه جوش شیرین به اندازه پودر ظرفشویی قوی نیست اما می توان مطمئن بودکه این ماده

معدنی به خوبی می تواند بوی بد ظرف ها را از بین ببرد و ظروف را درخشان سازد.

 1. ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید :

اگر شما از ماشین ظرفشویی خود غافل شوید کارآیی پودرهای ظرفشویی را کم می کنید .

برای بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی بهتر است که ماهی یک بار آن را با تمیز کننده ماشین ظرفشویی بشورید تا آهک ، کلسیم ،گریس و سایر رسوبات پاک شود .

 

 1. پودر ظرفشویی مرغوب استفاده کنید :

کیفیت همه پودرهای ظرف شویی یکسان نیست .

خرید یک پودر ظرفشویی ارزان قیمت برای صرفه جویی، می تواند هزینه های بیشتری برای شما داشته باشد ، به این صورت که پودرهای با کیفیت پایین ، قدرت پاک کنندگی مناسب ندارند و شما برای جبران این مسئله می بایست از مقدار بیشتری از آن پودر استفاده کنید و یا حتی ممکن است به ظروف و ماشین ظرفشویی شما آسیب بزند و با این کار شما متحمل هزینه های بیشتری می شوید.

 

 • برند های معتبر شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی :

 

نت پلاس :

یکی از بهترین برندها در زمینه تولید شوینده‌هایی از قبیل پودر و قرص و نمک و انواع سفید کننده ، پودر صابون و خوشبو کننده و غیره می باشد.

نت پلاس از نظر کیفیت قابل رقابت با بهترین برند های دنیا می باشد.

کلارو :

کلارو یک برند اتریشی_استرالیایی می باشد که تولید کننده انواع شوینده‌های

مخصوص ماشین ماشین ظرف شویی (پودر، ژل، قرص، نمک، جلادهنده و جرم گیر ماشین ظرفشویی) می باشد.

کلارو با فرمولاسیون جدید و فاقد فسفات (حامی محیط زیست) از پاک کنندگی و چربی زدایی قوی برخوردار است.

 

پریل :

یکی دیگر از برندهای تولید کننده شوینده برای ماشین ظرفشویی پریل می‌باشد. این محصولات تحت لیسانس شرکت هنکل آلمان است که در ایران تولید می شود و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

 

فینیش :

از دیگر تولید کنندگان مواد شوینده ماشین ظرفشویی برند نام آشنای فینیش (آلمان-ترکیه) می‌باشد. این برند طرفدار زیادی دارد که این مسئله نشان از کیفیت بالای محصولات  این کمپانی می‌باشد ولی به دلیل تقاضای زیاد برخی سودجویان اقدام به فروش محصولات تقلبی این شرکت کرده‌اند که این مسئله خریداران را با مشکل رو به رو کرده است

 

push ,calgon ,fairy ,peros از دیگر برندهای تولید کننده شویندهای ماشین ظرفشویی می باشند.