قابلیت تبدیل 5در1 برای برآورده کردن همه نیازهای سرمایشی شما

یخچال فریزرهای سامسونگ در هند 

سامسونگ یکی از مورد اعتمادترین برندها در تولید یخچال فریزر می باشد. قابل اطمینان بودن، همه کاره بودن، و خدمات پس از فروش، مواردی هستند که سامسونگ را به مورد ترجیح ترین انتخاب برای مشتریان تبدیل می کنند. به همین دلیل هم هست که این برند سهم قابل توجهی از محصولات لوازم خانگی سرمایشی را در اختیار دارد. همچنین، سامسونگ برندی است که به خاطر نوآوری شناخته شده است. ویژگی های پیشرفته در محصولات ممتاز این شرکت از قبیل خنک کننده همه جهته و تبدیل 5 در 1، مثال های از این امر هستند. ما این موضوع را در این مقاله با جزئیات بیشتری پوشش می دهیم. با ارائه یخچال فریزرهای جدید این فصل، سامسونگ تغییراتی باور نکردنی را در ویژگی های این محصول ایجاد کرده است تا نیازهای روز افزون مشتریان خود را در دنیای دائما در حال پیشرفت تکنولوژی برآورده کند.

تکنولوژی های کلیدی یخچال فریزرهای سامسونگ

قابلیت تبدیل 5 در 1 برای برآورده کردن همه نیازهای سرمایشی شما

مدل های دو در جدید مانند RT65K7  و RT61K7  با یک ویژگی جالب قابلیت تبدیل 5 در 1 به بازار آمده اند که بهترین عملکرد یخچال در فصول مختلف را برای شما به همراه دارد. این ویژگی با فراهم کردن 5 حالت مختلف این امکان را به شما می دهد تا یخچال خود را به طور کامل سفارشی سازی کنید. این حالت ها به شرح ذیل هستند:

  1. حالت عادی: این حالت عادی یخچال است که در آن قسمت بالای یخچال به عنوان فریزر استفاده می شود، در حالیکه قسمت بزرگ تر پایین به عنوان یخچال عادی مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود این حق انتخاب، کاربران نه تنها فضایی را در اختیار خواهند داشت که مواد غذایی شان را برای مدت زمانی طولانی تازه و خنک نگه می دارد، بلکه فریزری در اختیار خواهند داشت که خیلی سریع تر یخ تولید می کند.
  2. حالت یخچال اضافی: بر اساس یکی از مطالعات صورت گرفته، هندی ها غذای یخ زده کمتری نسبت به همتایان خود در کشورهای غربی مصرف می کنند. این بدان دلیل است که درصد زیادی از هندی ها گیاه خوار هستند یا احتمالا نیازی چندانی به فریزر ندارند. حالت یخچال اضافی این امکان را می دهد که بخش فریزر یخچال هم به یخچال معمولی تبدیل شود. اگر شما یک گیاه خوار هستید که اغلب بسته هایی از میوه ها و سبزیجات را با خود به خانه می آورید و این حجم از میوه و سبزی در قسمت پایین یخچال شما جا نمی شوند، این گزینه می تواند برای شما بسیار نجات بخش باشد.
  3. حالت فصلی: با وجود حالت یخچال اضافی، شما تنها می توانید نیازهای یخچالی خود را برآورده کنید. اما اگر نه فضای اضافی برای یخچال نیاز دارید و نه اصلا نیازی به فریزر دارید، آن وقت چه؟ پاسخ این مشکل، حالت فصلی است. این حالت این امکان را به شما می دهد تا قسمت فریزر را خاموش کنید، بدون اینکه عملکرد ملایم قسمت یخچال را با مشکل مواجه کنید. این کار در مصرف برق به شما کمک می کند.
  4. حالت تعطیلات: یخچال ها 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته و 365 روز سال کار می کنند (مشروط به اینکه قطعی برقی روی ندهد). این بدان معنی است که برق بدون وقفه مصرف می شود. زمان هایی وجود دارد که شما برای تعطیلات، مراسم های خاص مثل عروسی، یا دیگر منظورها، از خانه یا شهر خارج می شوید. این قضیه ممکن است چند روز طول بکشد. واضح است که شما نه می توانید یخچال فریزرتان را با خود ببرید و نه کسی هست تا از آن استفاده کند. اما یخچال شما همچنان برق را مصرف خواهد کرد. برای نجات پیدا کردن از این مخمصه، سامسونگ حالت تعطیلات را ارائه کرده است، که در آن شما می توانید دکمه قسمت پایین یخچال را خاموش کنید، در حالیکه تنها قسمت فریزر یخچال به فعالیت عادی خود ادامه می دهد. از این رو، در زمان تعطیلات و روزهایی که خانه نیستید، می توانید لذت بیشتری از برنامه های خود داشته باشید و کمتر نگران مصرف برق یخچال خود باشید.
  5. حالت تنها در خانه: مواقعی وجود دارند که اعضای خانواده شما به مسافرت می روند یا برای کاری از خانه خارج می شوند اما شما در خانه می مانید – زیرا امتحان دارید، کار اداری دارید یا اولویت های دیگری دارید. این احتمال وجود دارد که به یخچالی با این حجم که با تمام توان کار کند نیاز نداشته باشید. همچنین، مصرف با تمام توان به معنی قبض های برق سنگین می باشد! بنابراین، مجددا حالت تنها در خانه می تواند نجات بخش شما باشد. در این حالت، شما قسمت یخچال را خاموش می کنید و همه اقلام کوچک خراب شدنی را در قسمت بالایی یخچال قرار می دهید که اکنون تبدیل به یک یخچال کوچک شده است.

تکنولوژی های کلیدی یخچال فریزرهای سامسونگ قابلیت تبدیل 5 در 1 برای برآورده کردن همه نیازهای سرمایشی شما

    سیستم خنک کننده سراسری با حالت نگهداری تازه برای محافظت در برابر باکتری ها

یخچال فریزرهای دو در ممتاز با سیستم خنک کننده سراسری عرضه می شوند. این سیستم کمک می کند تا تمامی گوشه و کنار یخچال به یک اندازه خنک باشند. در اینجا، چندین دریچه به طور یکسان در تمامی قفسه ها تعبیه می شوند، بنابراین زمانی که هوای خنک از این دریچه ها دمیده می شود، به راحتی می تواند درجه حرارت (خنکی) لازم را حفظ کند تا این اطمینان را ایجاد کند که مواد غذایی درون یخچال مدت زمان بیشتری تازه باقی می مانند.

همیشه این احتمال وجود دارد که بوهای مواد غذایی مختلف که در یخچال در کنار هم نگهداری می شوند با هم ترکیب شود. نتیجه بوهایی نامطلوب می باشد – قالب های بخ بوی سیر می دهند. برای غلبه بر این مشکل، سامسونگ از سیستم خنک کننده دوقلو در یخچال های دو در ممتاز و یخچال های ساید بای ساید خود استفاده کرده است. این سیستم دو جریان هوا و سیستم کنترل دقیق درجه حرارت مجزا را فراهم می کند تا سطح رطوبت هم در یخچال و هم در فریزر در حد بهینه نگه داشته شود. همچنین، این سیستم با یک تکنولوژی تازه نگه دارنده فعال تکمیل شده است که یخچال را تمیز و بهداشتی نگه می دارد. آرایشی از فیلترهای کربن فعال مورد استفاده قرار گرفته است که هوا از میان آنها عبور می کند و به طور دائم بو زدایی می شود. همچنین آرایشی از طوری های ضد باکتری وجود دارند که باکتری های مضر را می کشند.

LED: صفحه نمایش زیبا در عین حال کارآمد + روشنایی درخشان اما کارآمد

شما قدرت LED ها را در هر کجای یخچال فریزرهای مدرن سامسونگ خواهید دید. نخست با واسطه روشنایی و بعد به خاطر نمایش شان. در خصوص جنبه روشنایی LED ها، یخچال های مدرن سامسونگ مجهز به لامپ های LED جدید هستند که نه تنها نازک تر بلکه خیلی نرم تر از لامپ های معمولی می باشد و از نظر مصرف انرژی هم خیلی کارآمد تر می باشد. از آنجا که این لامپ ها فضای خیلی کمتری را اشغال می کنند، به افزایش فضای قابل استفاده داخل یخچال برای نگهداری مواد غذایی بیشتر کمک می کنند. این سیستم روشنایی LED 10 برابر کمتر از لامپ های معمولی گرما تولید می کند. این بدان معنی است که غذا از نوسانات حرارتی ناشی از سیستم روشنایی ایمن باقی می ماند. این لامپ های LED با یک تکنولوژی طرفدار محیط زیست همراه هستند که 20 برابر کمتر از لامپ های معمول انرژی مصرف می کند، طول عمر بسیار خوبی دارد، که به این معنی است که تعمیر و تعویض کمتری نیاز خواهد داشت.

به منظور تکمیل این سیستم روشنایی LED بسیار کارآمد، یخچال های ممتاز سری H سامسونگ با صفحات نمایشگر LED آبی رنگ بسیار زیبایی همراه هستند. این صفحه نمایش همه اطلاعات سرمایشی را نمایش می دهد و به راحتی توسط کاربر قابل کنترل است. حالا، از دیدگاه صرفه جویی در انرژی، ایده خوبی نیست که در یخچال دائما باز و بسته شود تا ببنیم چه چیزی داخل یخچال وجود دارد. زیرا زمانی که در یخچال باز است، یخچال نیاز دارد تا کار کند تا درجه حرارت لازم در درون یخچال را به حالت توازن در آورد. اما با استفاده از یخچال های فوق مدرن سامسونگ و با صحفه نمایش LED که در بیرون وجود دارد، کاربر می تواند بداند داخل یخچال چه می گذرد، بدون اینکه هر بار لازم داشته باشد تا در یخچال را باز کند. اگر اطلاعات نمایش داده شده بر روی صفحه LED همچنان نتواند خواسته کاربر برای بازکردن در یخچال را مرتفع کند، یخچال های دارای در فرانسوی سامسونگ با ویترین غذا می تواند حلال این مشکل باشد– یک در شیشه ای شفاف که کاربر می تواند از طریق آن مواد غذایی داخل یخچال را مشاهده کند.

آبسرد کن و یخ ساز تعبیه شده با قابلیت Power Cool و  Power Freeze

تکنولوژی های کلیدی یخچال فریزرهای سامسونگ قابلیت تبدیل 5 در 1 برای برآورده کردن همه نیازهای سرمایشی شما

یخچال های ممتاز سامسونگ با دکمه هایی به نام Power Cool و Power Freeze عرضه شده اند. Power Cool دکمه ای است که با فشار دادن آن غذاها و نوشیدنی ها خیلی سریع خنک می شوند، در حالیکه Power Freeze خیلی سریع غذا را منجمد می کند و به تولید یخ در یک لحظه کمک می کند. با استفاده از این ویژگی ها، کاربران می توانند بلافاصله یخ یا آب یخ داشته باشند.

بسته خنک کننده (Cool Pack) به علاوه دیوار خنک کننده (Cool Wall ) و محافظ جریان برق یک راه حل کامل برای مواقع قطع برق

برق ممکن است به دلایل مختلفی قطع شود، خصوصا در روستا ها و شهرهای کوچک تر. از آنجا که یخچال ها عموما 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته کار می کنند، یکی از لوازم برقی بسیار حساس و آسیب پذیر خانه در خصوص قطع ناگهانی برق محسوب می شود. قطع شدن برق دو مشکل برای یخچال ها ایجاد می کند. اول اینکه، اگر قطع شدن برق طولانی مدت باشد باعث خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود. مشکل دوم که خیلی خطرناک تر است آن است که به واسطه نوسانات ولتاژ باعث خراب شدن یخچال می شود. یخچال های جدیدی سامسونگ به خوبی این بحران را مدیریت می کنند. این یخچال ها دارای یک برنامه حفظ سرما هستند که در قابل Cool Pack و Cool Wall ارائه شده است.

تکنولوژی های کلیدی یخچال فریزرهای سامسونگ قابلیت تبدیل 5 در 1 برای برآورده کردن همه نیازهای سرمایشی شما

Cool Pack یک ماده ژل مانند است که در دو طرف فریزر قرار داده شده است. Cool Pack تا چند ساعت غذاها را بدون وجود برق به حالت منجمد نگه می دارد، و فریزر را بدون وجود برق خنک نگه می دارد. این بدان معنی است که حتی بستنی نگه داشته شده در داخل یخچال در صورت قطع برق تا چند ساعت آب نخواهد شد. سامسونگ اولین تولید کننده یخچال در هند است که از فن آوری Cool Wall در یخچال های خود استفاده کرده است – یک دیوار که به گونه ای طراحی شده است که حتی در صورت قطع برق تا چند ساعت یخچال را خنک نگه می دارد. از این رو، با وجود Cool Pack در داخل فریزر و Cool Wall در درون یخچال، مواد غذایی نگهداری شده در داخل یخچال در زمان قطع برق تا 12 ساعت خنک باقی می مانند.

همچنین سری های جدید یخچال های سامسونگ دارای محافظ برق هستند. این  بدان معنی است که یخچال می تواند به طور مداوم و مطمئن کار کند بدون اینکه به واسطه جریان اضافی برق در صورت نوسانات برق دچار آسیب شود. همچنین، اگر نوسان ولتاژ از حد مجاز تعیین شده بیشتر شود (100v-300v)، جریان برق به صورت اتوماتیک قطع می شود تا از آسیب دیدن یخچال جلوگیری شود. از این رو، Cool Pack، Cool Wall با محافظ برق یک برنامه حفظ سرمایش یخچال را ایجاد می کنند که در زمان قطع برق یخچال را خنک نگه می دارد و از آن در برابر نوسانات ولتاژ محافظت می کند.

اینورتر دیجیتال و اتصال خورشیدی برای صرفه جویی در مصرف برق  

کمپرسورها در یخچال های ابتدایی تر و ارزان قیمت تر با یک موتور واحد سریع ارائه می شوند. آنها با توجه به درجه حرارت داخل یخچال یا “روشن” هستند، یا “خاموش”. چنین کمپرسورهایی به این منظور طراحی شده اند که بی وقفه در شرایط اوج بار کار کنند (مثلا در درجه حرارت های بالای تابستان)، که به این معنی است که آنها حتی در پیک بار زمستان، زمانی که نیاز سرمایشی کمتر است هم کار می کنند. اینجا جایی است که برند معتبر سامسونگ نسبت به دیگر برندها برتری دارد. سامسونگ کمپرسورهای خود را به یک اینورتر دیجیتال با 7 سرعت قابل تنیظیم مجهز کرده است تا برای تقاضاهای سرمایشی مختلف مناسب باشد.

عملکرد این کمپرسورهای دارای فن آوری اینورتر مثل شتاب دهنده های خودرو می باشد. زمانی که سرعت بیشتری مورد نیاز است، شتاب بیشتر است، و زمانی که سرعت کمتری نیاز است، شتاب کمتر است. این امر این اطمینان را ایجاد می کند که در طول فصل تابستان، زمانی که بار سرمایش بیشتر است، کمپرسور با حداکثر ظرفیت خود کار می کند و برق بیشتری هم مصرف می کند. اما در طول فصل زمستان، زمانی که بار سرمایشی کمتر است، کمپرسور با سرعت های پایین تری کار می کند و برق کمتری هم مصرف می کند. حتی در طول تابستان، درجه حرارت شب کمتر از درجه حرارت روز است. از این رو، برق حتی در طول شب و زمانی که کمپرسور می تواند با سرعت کمتری کار کند، صرفه جویی می شود.

تکنولوژی های کلیدی یخچال فریزرهای سامسونگ قابلیت تبدیل 5 در 1 برای برآورده کردن همه نیازهای سرمایشی شما

این اینورتر دیجیتال با یک Direct Cool تکمیل شده است – یک سری یخچال جدید از شرکت سامسونگ که با استفاده از پنل های خورشیدی کار می کنند و مصرف برق شهری آنها بسیار ناچیز است. یک بخش خوب دیگر آن است که این یخچال ها می توانند با استفاده از اینورتر خانه ها نیز کار کنند و بدین وسیله عملکرد آرام یخچال حتی در زمان قطعی برق ادامه می یابد و تا 9 ساعت نیز خنکی داخل یخچال حفظ می شود. با تلاش های دولت برای ترویج و پرداخت یارانه برای برق خورشیدی، سامسونگ بر این باور است که اتصال خورشیدی یخچال ها می تواند در صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار پر کاربرد باشد.

نتیجه گیری

به طور قطع، سامسونگ یکی از مورد اعتمادترین برندها در زمینه لوازم الکتریکی مصرفی و لوازم خانگی می باشد. در کنار ال جی، این برند نوآوری های زیادی را در فن آوری یخچال و فریزر ایجاد کرده است. ما پیشتر شاهد بهره وری در یخچال های مدرن و کاملا تغییر پذیر سامسونگ بوده ایم. علاوه بر این، سامسونگ قصد دارد یخچال های هوشمند خود را نیز ارائه کند که دارای صفحات لمسی و دوربین هایی در داخل یخچال می باشد.

در کشور هند، سامسونگ اولین برندی است که اینورتر دیجیتال هوشمند را حتی برای یخچال های یک با رتبه بندی 5 ستاره در ارائه کرده است، و کمپرسورهای این یخچال ها تا 10 سال گارانتی دارد. کمپرسورهای دارای اینورتر بدون شک بهترین فن آوری یخچال ها در سال های اخیر می باشد که به صرفه جویی قابل توجهی در مصرف برق کمک می کند. کمپرسور اینورتر دار سامسونگ با 7 سرعت ارائه شده است تا با کنترل دقیق درجه حرارت، بهترین کارآیی را داشته باشد.

اگر فردی عاشق تکنولوژی هستید و بهترین تکنولوژی های را می خواهید، به طور قطع یخچال های چند در سامسونگ را امتحان کنید. اما یک مساله در اینجا وجود دارد: شما می بایست قیمت خیلی بالایی را برای داشتن این یخچال فریزر سرشار از فن آوری بپردازید.