فن آوری های برتر خانه های هوشمند گوگل - آمازون

سه فن آوری برتر خانه های هوشمند

در طول چند سال گذشته، فن آوری ها، لوازم خانگی هوشمند و دیگر ویژگی هایی که به بهبود کارآیی کمک می کنند بیش از پیش در خانه ها تلفیق شده اند. خانه هایی که به تازگی ساخته می شوند، دارای نقاط دسترسی به وای فا هستند که در فرایند ساخت خانه ها تعبیه شده اند و سازندگان خانه ها، کوره های 2 مرحله ای با سرعت متغیر، و ترموستات های دیجیتالی از قبیل Lyric و Nest که می توان با استفاده از تلفن همراه آنها را کنترل کرد و به سرعت در حال محبوب شدن هستند، را تعبیه کرده اند.

رشد اتوماسیون خانه و فن آوری خانه هوشمند با سرعت زیادی در حال روی دادن است. اکنون بسیاری از سازندگان خانه ها قبل از اینکه فرایند ساخت شروع شود، در حال برنامه ریزی، طراحی و اجرای خانه های هوشمند هستند. انتخاب آن دسته از لوازم خانگی که قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند، سیم کشی های مورد نیاز، و قرار دادن نقاط دسترسی وای فا در محل هایی بهینه در اطراف خانه، و ساختن خانه ها به نحوی که تغییرات آتی و ارتقاء های مورد نیاز را آسان کند از جمله این اقدامات هستند.

در زیر سه فن آوری در حال ظهور که در بازار کنونی از اقبال بالایی برخوردار شده اند و تصور می شودو که تاثیری عمیق بر بازار مسکن خواهند داشت و در بیشتر خانه ها به منظور فراهم کردن تجربه زندگی بهتر و برتر برای خانواده ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت، ارائه شده اند:

  1. کنترل صدا و اتوماسیون خانه

دستگاه های کنترل صدا مانند آمازون آلکسا، گوگل هوم، و دیگر دستیارهای صوتی، دارند محبوبیت پیدا می کنند و شاهد به روزرسانی های منظمی هستند تا هوشمند تر و کاربر پسند تر شوند. این دستگاه ها به شما این امکان را می دهند تا با دستیارهای مجازی ارتباط برقرار کنید تا موسیقی پخش کنید، آلارم هایی را تنظیم کنید، چک لیست هایی ایجاد کنید، کالاهایی را بصورت آنلاین خریداری کنید، در مورد وضعیت آب و هوا به روز شوید، اخبار مهم را دریافت کنید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید و غیره.

سه فن آوری برتر خانه های هوشمند - کنترل صدا و اتوماسیون خانه

از آنجا که تقاضا و پذیرش در خصوص دستگاه های صوتی و دستیارهای دیجیتال در حال رشد است، عملکرد، تلفیق، و توسعه آنها نیز رو به پیشرفت خواهد بود. در حالیکه در حال حاضر ارتباط های صوتی در برخی از خانه ها وجود دارد، پیشرفت های بیشتر در زمینه هوش مصنوعی، به استفاده آسانتر از آن کمک خواهد کرد و مزایای بیشتری را به همراه خواهد داشت. برخی از چیزهایی که دستیارهای صوتی می توانند کنترل کنند شامل موارد زیر می باشد: روشن و خاموش کردن چراغ ها، تنظیم کردن درجه حرارت خانه شما، باز و بسته کردن نورگیرها، کنترل کردن در گاراژ، هماهنگ شدن با سیستم حفاظتی خانه شما، تلفیق شدن در اسپیکرها و سیستم سرگرمی خانه شما، کارکرد دیگر لوازم خانگی، و غیره.

یکی از چنین ابزارهایی که ما در خانه های اندرسون مورد استفاده قرار می دهیم Control4 می باشد، که یک سیستم کنترلی است که به طور خاص به منظور اتوماسیون خانه ها ساخته شده است. شریک ما در زمینه تکنولوژی، Global Sight and Sound، به ایجاد و تلفیق این سییستم ها در هر خانه ای که ما می سازیم کمک می کند، با آپشن هایی و عملکردهایی اضافی، بسته به نیازها و ترجیحات شما. با اجرای این ویژگی ها در زمان ساخت خانه، شما قادر خواهید بود در فرایند ساخت سیم کشی های لازم را انجام دهید تا امکان اتصال قابل اطمینان در سراسر خانه را فراهم کنید. اجرای این فن آوری در زمان ساخت به شما این امکان را می دهد تا بهترین جاها را برای دستگاه ها در نظر بگیرید، سیستم را با توجه به نیازهای تان طراحی کنید، و این آزادی را خواهید داشت تا به راحتی ویژگی هایی که در آینده اضافه خواهند شد را اضافه کنید یا ارتقاء دهید.

  1. سیستم امنیتی و حفاظتی خانه

امنیت خانه ها حوزه دیگری ایت که اخیرا شاهد نوآوری ها و پیشرفت های زیادی بوده است. دوربین ها اکنون قادر هستند تصاویری با کیفیت از خانه های شما تهیه کنند و به گوشی تلفن شما ارسال کنند، و در صورت مشاهده فعالیت مشکوک یا مشاهده هر گونه حرکت اخطارهایی را برای شما ارسال کنند. یکی از این دستگاه ها، Ring Doorbell می باشد (که در همه خانه های ساخته شده توسط شرکت Anderson Homes وجود دارد)، و به صورت اتوماتیک در صورتی که کسی به درب خانه شما مراجعه کرد، به شما اطلاع می دهد، و صوت و تصویر آن را برای شما ارسال می کند، به گونه ای که می توانید از راه دور و حتی در صورتی که در خانه نیستید با او گفتگو کنید. همچنین این شرکت بازه کاملی از دستگاه هایی را ارائه می کند که به یکدیگر متصل می شوند، از جمله: دوربین های امنیتی فضای بیرون و درون خانه، دوربین نورافکن ها، روشنایی LED خارجی، و خدمات رصد کردن ایمنی.

سه فن آوری برتر خانه های هوشمند - سیستم امنیتی و حفاظتی خانه

  1. رصد کردن و کنترل از راه دور

چه چیزی می تواند بهتر از این باشد که کنترل کاملی بر خانه خود داشته باشید زمانی که در خانه هستید؟ خیلی راحت بر خانه خود کنترلی کامل داشته باشید، حتی زمانی که در خانه نیستید! از راه دور به خانه خود دسترسی داشته باشید تا آن را رصد کنید، کنترل کنید، و خانه خود را زیر نظر داشته باشید حتی زمانی که خانه نیستید. این امکانات برای حصول اطمینان از اینکه خانه شما حفاظت شده است، و در صورت بروز مشکل یا حتی اگر کسی به درب خانه شما مراجعه کند به شما هشدار می دهد، بسیار عالی است. این امکانات رصد کردن خانه زمانی که سر کار هستید یا حتی مسافرت رفته اید را خیلی راحت می کند، در خانه یا گاراژ شما را برای تحویل احتمالی بسته ها از راه دور باز می کند، و یا می توانید متوجه شوید که آیا بچه ها سالم از مدرسه به خانه رسیده اند.

چنین ویژگی هایی که ما در به عنوان استاندارد در خانه های مان تعبیه کرده ایم امکان دسترسی به درب گاراژ از راه دور را فراهم می کند. Liftmaster یک دستگاه و اپلیکیشن به نام MyQ دارد که به سیستم وای فای درب گاراژ یا خانه شما متصل می شود. این دستگاه امکان باز و بسته کردن درب گاراژ از راه دور (چه از طریق اپلیکیشن یا به وسیله صورت از طریق یک دستیار دیجیتال) را فراهم می کند، زمانی که کسی وارد یا خارج می شود آلارم می دهد، و به شما این امکان را می دهد تا نور داخل گاراژ را کنترل کنید. این دستگاه به شما آرامش خاطر می دهد که گاراژتان همیشه امن است و بر آن کنترل دارید، حتی زمانی که در خانه نیستید.

سه فن آوری برتر خانه های هوشمند - رصد کردن و کنترل از راه دور

دستگاه دیگری که ما در همه خانه های مان لحاظ کرده ایم، ترموستات Lyric Round می باشد، که با سیستم وای فای خانه شما تلفیق می شود و از یک اپلیکیشن بر روی گوشی موبایل شما استفاده می کند که به شما امکان رصد کردن و کنترل درجه حرارت و رطوبت خانه تان را از طریق گوشی موبایل و در هر کجا که باشید می دهد. Lyric یک شیشه گرد در جلو، روشنایی حساس به حرکت، صفحه لمسی ساده، و یک طراحی مدرن زیبا دارد که ظاهری بسیار شیک در خانه خواهد داشت. آخرین به روز رسانی Lyric شما را قادر می سازد تا با استفاده از Apple Home Kit، Samsung Smart، و دستیارهای صوتی دلخواه شما از قبیل دستیار گوگل یا Apple’s Siri متصل شودو و تلفیقی از خانه هوشمند بهتری در اختیار شما قرار دهد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ترموستات Lyric عبارت است از Geofencing می باشد، که به شما این امکان را می دهد تا یک حصار دیجیتالی به دور خانه تان بکشید، به گونه ای که درجه حرارت خانه شما به صورت اتوماتیک بر اساس محل جغرافیایی شما (GPS موبایل شما) تنظیم شود. به عنوان نمونه، زمانی که دارید از کار به خانه بر می گردید، می توانید دستگاه های گرمایشی و تهویه هوا را قبل از رسیدن به خانه روشن کنید، تا اطمینان حاصل کنید زمانی که به خانه می رسید درجه حرارت به حد مطلوب رسیده است. همین کار را می توانید زمانی که خانه را ترک می کنید انجام دهید، و یا Lyric را در حالت صرفه جویی انرژی قرار دهید، زمانی که در خانه نیستید. این دستگاه به شما این امکان را می دهد که درجه حرارت را به صورت سفارشی تنظیم کنید، هزینه های مصرف انرژی خانه را کاهش دهید، و راحتی خانه تان را بهبود دهید.

سه فن آوری برتر خانه های هوشمند - Geofencing

نتیجه گیری

پیشرفت در فن آوری و تقاضای بالا از سوی صاحبان خانه ها برای برقراری اتصال بهتر، راحتی استفاده، و راحتی منزل، موج جدیدی از نوآوری و پیشرفت در دستگاه های خانگی هوشمند و اپلیکیشن های اتوماسیون خانه، ایجاد کرده است. دستگاه های سخت افزاری جدید از قبیل Amazon Echo، گوگل هوم، و Apple Homepod از کنترل های صدا استفاده می کنند، که به تدریج عملکرد بهتری پیدا می کنند و بازه شان را از اپلیکیشن هایی که به آنها متصل می شوند گسترش می دهند و با تکنولوژی درون خانه تعامل می کنند.

با توجه به پیشرفت های اخیر،کیفیت دوربین ها، وضوح تصاویر، کاهش هزینه ها، و سرعت بالای اینترنت را شاهد بوده ایم. امنیت خانه در سالهای اخیر به واسطه محصولاتی از قبیل Ring Doorbell، که به صورت یکپارچه در خانه شما تلفیق می شود و فیلم های ویدیویی با کیفیت HD ارزان قیمت از خانه شما تهیه می کند که به راحتی به تلفن همراه شما قابل ارسال است، افزایش پیدا کرده است.

بیشتر اپلیکیشن ها هم با فراهم کردن امکان کنترل و رصد کردن از راه دور و از طریق تلفن همراه هوشمند و وای فای متصل به خانه شما، در حال توسعه کارکردشان به بیرون از خانه ها هستند. برخی از دستگاه ها، از قبیل ترموستات های Lyric نیز از GPS استفاده می کنند که بر اساس موقعیت جغرافیایی شما اقداما خاصی را انجام می دهد، و تجربه زندگی در خانه را برای شما شخصی تر می کند.

ما با هیجان منتظر این هستیم که ببینیم در چند سال آینده کدام دستگاه ها و اپلیکیشن ها بیشترین تاثیر را بر صاحبان خانه ها، ساخت خانه های جدید، و بازار کلان پذیرش این فن آوری ها خواهند داشت. ما متوجه این موضوع هستیم که تجربه کردن یک زندگی راحت برای بسیاری از مشتریان یک اولویت است، بنابراین همواره در جستجوی تکنولوژی های جدید و نوآوری ها در بازار لوازم خانگی که استفاده از آنها می تواند به مشتریان ما سود برساند هستیم.