خرید چای ساز برقی

یکی از نوشیدنی های خوش گوار و خوش عطر برای ما ایرانی ها چای است و هرچقدر هم علاقه به قهوه و… داشته باشیم باز هم در طول روز از خوردن چای صرف نظر نمیکنیم پس باید برای خرید چای ساز برقی اقدام کنیم. اغلب زمانی برای درست کردن چای نداریم چون باید صبر کنیم آب جوش بیاید و بعد چای را دم کنیم و باز هم صبر کنیم تا دم بکشد؛ به همین دلایل است که چای ساز به این شکل در بین مردم محبوب شده است و هم در محیط خانه و هم کاری از آن استفاده می شود.

چای ساز از جنس استیل و شیشه و چینی است، که هر کدام مزیت ها و معایبی دارد که به صورت اختصاری توضیح خواهم داد. برند های مختلف چای ساز عبارتند از: فلر، بوش، فیلیپس، تفال، دلونگی، هاردستون

چای ساز ها سه دسته هستند که در ادامه خدمتتان توضیح خواهیم داد :

دم آور

در این مدل مانند سماورهای قدیمی مادربزرگ ها قوری بر روی کتری یا سماور چای ساز قرار میگیرد و به کمک بخار آب چای دم می کشد، در این مدل مانند همان چای های مادر بزرگ ها عطر و بوی فوق العاده چای را داریم و هیچ تغییری در طعم و بوی چای ایجاد نمی کند. تنها تفاوتشان این است که چای ساز ب صورت برقی است ولی سماور به صورت گازی  و برای کسانیکه گازکشی نزدیکشان نیست بسیار کار آمد است.

 دارای استند

در این مدل صفحه ای وجود دارد که با قرار دادن قوری و کتری بر روی آن چای آماده می شود و چای با بخار آب دم نمی کشد بلکه با گرمای صفحه دم می شود، اگر میخواهید قوری را برای مدت طولانی برای گرم ماندن برروی صفحه بگذارید باید بگوییم که چایتان به اصطلاح جوشیده می شود و سیاه رنگ شده و طعم جالبی پیدا نمی کند.

 بدون قوری

این مدل جزء نمونه های اولیه چای ساز است، البته زیاد از آن استقبال نشد. این مدل فقط یک کتری شیشه ای کوچک است که روی درب یک صافی دارد که چای را درون همان آبجوش دم میکند و تک قطعه است.

چای ساز

هنگام خرید چای ساز برقی به چه نکاتی باید دقت کنیم ؟؟؟؟؟

  • نوع و مدل چای ساز را بر اساس سلیقه و کاربردش انتخاب کنید. اگر زیاد استفاده نمی کنید و زیباییش برایتان خیلی مهم است از مدل تک کتری آسانسوری استفاده کنید که هم جا کم میگیرد و هم بسیار زیباست. اگر عطر و طعم چای برایتان بسیار حائز اهمیت است از مدل دمی استفاده کنید، قبل از خرید این مدل به ارتفاع کابینت ها دقت کنید چون این مدل روی هم است و جای زیادی را هم اشغال میکند.
  • جنس بدنه چای ساز می تواند از پلاستیک، شیشه ای، فلزی باشد انتخاب با شماست. مدل شیشه ای بعد از مدتی جرم میگیرد و جرم را نشان می دهد، البته باز هم با وجود این مورد بهترین گزینه است. مدل فلزی بدنه زود داغ می شود و عطر و طعم خوبی هم به چای نمی دهد. مدل پلاستیکی به شدت طعم چای و حتی آب را تغییر می دهد و گزینه ی مناسبی نیست.
  • حجم کتری را جوری انتخاب کنید که برای تمام اعضا خانواده کفایت کند تا مجبور نشوید گاهی چند بار چای دم کنید.
  • صافی دهانه کتری از ورود رسوبات و… به لیوان و قوری جلوگیری می کند. میتواند از جنس پلاستیک یا آهن باشد که کارایی آنها با هم متفاوت نیست ولی ثابت یا قابل جدا بودنشان است که مهم است زیرا شستشوی آن در مدل جدا شونده راحت تر است.

به ظاهر چای ساز برقی توجه کنید

  • قطع کن خودکار داشته باشد، در این حالت اگر آب جوش بیاید یا قوری روی کتری باشد برای مدت طولانی چای ساز به حالت گرم نگه دارنده در می آید و دیگر نمی جوشد.
  • تنظیم کننده درجه حرارت داشته باشد.
  • داشتن تایمر کار را برای شما بسیار راحت میکند.
  • دقت کنید که مصرف برق چای ساز برقی تان چقدر است، 2200 وات 1800 مقدار معمولی آن است اگر بیشتر باشد هزینه برقتان بالا می رود.
  • به قسمت انتهایی چای ساز برقی که دقت کنید رسنای برق در آنجا قرار گرفته است که از جنس پلاستیک و استیل است اگر پللاستیک بود خرید آن به صلاح نیست و آب را دیر جوش می آورد و هم زود خراب می شود. مدل استیل کیفیت بهتری دارد.
  • این دستگاه برقی است؛ پس باید به سیم آن دقت شود که کوتاه نباشد، برای سهولت در انجام کارتان بهتر است دستگاهی با سیم بلند انتخاب کنید.

چای ساز