در راهنمای خرید پنکه لازم است قبل از آنکه اقدام به خرید پنکه بکنید ابتدا بر روی کاغذ پارامترهایی که از یک پنکه انتظار دارید را برشمارید و تعیین کنید که میزان بودجه تان چقدر است؟ ، ابعاد اتاقی که می خواهید در آن پنکه را مورد استفاده قرار بدهید چقدر است؟ و چه تعداد افراد در روز در آن اتاق رفت و آمد دارند؛ زمانی که لیستتان کامل بود می توانید اقدام به خرید کنید و بهترین پنکه را با تکیه بر مقاله ی راهنمای خرید پنکه خریداری کنید.

پنکه وسیله ایی است که در هر زمانی از سال کاربرد دارد و می تواند هوای محیط را جا به جا کند، انتخاب پنکه چندان کار دشواری نیست و بسته به مکانی که قصد دارید در آن از پنکه استفاده کنید باید نمونه رومیزی، ایستاده، دیواری و یا سقفی را انتخاب کنید؛ درست مثل همیشه اولین تذکرمان به شما عزیزان این است که قبل از خرید شناخت کاملی نسبت به آن محصول و نیازتان داشته باشید، از دیرباز افراد هنگام خرید پنکه به تنها چیزی که دقت می کنند قیمت، ظاهر و پره های آن است اما ما در فروشگاه اینترنتی نفیس 24 قصد داریم پارامترهای مهم برای خرید یک پنکه ی خوب را برشماریم.

اصلی ترین ویژگی های یک پنکه ایده آل

  1. پرتاب باد خوبی داشته باشد و بتواند به صورت 180 درجه بچرخد و محیط را خنک کند.
  2. تنظیمات آن آسان باشد و نیاز به علم پایه نداشته باشد.
  3. سرو صدا نداشته باشد.
  4. پره‌های آن ایمن باشند و خطری برای کودکان و حیوانات خانگی ایجاد نکند.
  5. به راحتی تمیز شود و هیچ نگرانی از این جهت باقی نگذارد.

انواع پنکه

راهنمای خرید پنکه پنکه ها انواع متفاوتی دارند که شما می توانید بسته به نیاز، فضا و کارآیی مورد نظرتان بهترین آن را انتخاب کنید، البته انتخاب آن ارتباط مستقیم به این دارد که قرار است از آن در چه محیطی استفاده کنید، روی زمین برای آن جا دارید و یا قرار است آن را بر روی دیوار و میز نصب کنید.

 پایه‌دار : از متداول ترین ها است و برای اکثر فضاها کاربرد دارد.

رومیزی : از مدل های کلاسیک‌ پنکه است و ظاهر شیکی به میز کار شما می‌دهد.

دیواری : نمونه دیواری آن شبیه نمونه رومیزی است، تنها تفاوت در محل نصب پنکه است و مزیت اصلی پنکه دیواری دور بودن آن از دسترس کودکان است؛ توجه داشته باشید که این پنکه مجهز به دستگاه کنترل از راه دور می باشد.

 آبی : برای فضاهای باز و فضاهای داخلی گزینه بسیار عالی در فصل تابستان به شمار می رود؛ چرا که در کنار باد خنک، رطوبت مطلوبی را پخش می‌کند که هوا را بسیار مطلوب می کند، از این نوع پنکه بیشتر در کافه های سرباز و رستوران ها استفاده می شود که در ادامه در رابطه با نحوه عملکرد آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.

 شارژی : بهترین انتخاب برای کسانی که بسیار سفر می‌کنند، همین پنکه شارژی است، زیرا این نوع پنکه با باتری یا پاور بانک کار می‌کنند.

بدون پره : از جدیدترین مدل‌های پنکه بوده و در حالت‌های مختلف رومیزی، ایستاده و پایه‌دار وجود دارد و طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ نمونه بدون پره از نظر ایمنی، برای کودکان و حیوانات خانگی بسیار مطمئن‌تر است. اگر نگرانی از جهت ایمنی پنکه‌ دارید پیشنهاد می کنیم که از نمونه بدون پره و یا مدلی که دارای صفحه محافظ بر روی پره‌ها است استفاده کنید .

راهنمای خرید پنکه

چه نکاتی هنگام خرید پنکه از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

اندازه پنکه

در مقاله راهنمای خرید پنکه قصد داریم از اهمیت اندازه پنکه بیشتر برایتان توضیح دهیم؛ همان طور که مستحضر هستید پنکه ها به طور معمول 180 درجه می چرخند و شما اگر قصد دارید پنکه را روی میز کارتان نصب کنید باید فضایی برای چرخش 180 درجه ایی آن در نظر بگیرید.

سهولت در جا به جایی

تنها ویژگی که در سهولت جا به جایی پنکه می تواند تاثیر گذار باشد این است که پنکه سبک باشد و البته از خانواده پرتابل باشد که بتوانید به راحتی آن را در مکان های مختلف خانه جا به جا کنید؛ پنکه های پرتابلف معموات در نمونه های ایستاده و رومیزی تولید و عرضه می شوند که از آن ها می توان در طول روز در اتاق کار و آشپزخانه استفاده کرد و هنگام شب از آن ها داخل اتاق خواب استفاده نمود. اما در آخر موضوع قابل اهمیت همان سهولت در جا به جایی است که شما را از خرید چنیدین پنکه برای منزل راحت می کند  و می توانید با یک پنکه کار روزمره تان را انجام بدهید.


کولر گازی ایستاده بهتر است یا دیواری ؟


کدام پنکه برای من مناسب تر است

در مقاله راهنمای خرید پنکه قصد داریم به شما گوش زد کنیم که اگر بیماری خاصی دارید در انتخابتان بیشتر دقت کنید، همانطور که مستحضر هستید جریان باد خنکی که براثر سرعت چرخش پنکه ایجاد می شود نتیجه فشار بیشتر به هوا است که برای افرادی که خشکی چشم یا خشکی گلو دارند پنکه های با جریان بالا مناسب نیست، برای این افراد استفاده از پنکه هایی که حالت رطوبت زا دارند که اصطلاحاً پنکه آبی گفته می شوند، توصیه می شود؛ در نتیجه به میزان باد پنکه و حساسیت هایتان قبل از خرید توجه نمایید.

صدای پنکه

پنکه هایی که در کارخانه ها و محیط های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند از دسته ی پنکه های صنعتی هستند که صدای نسبتا بیشتری از پنکه های معمولی دارند زیرا جایان هوای بیشتری را جا به جا می کنند، پنکه های رومیزی ، پایه دار و دیواری که این روزها طراحی می شوند هیچ گونه صدای مزاحمی ایجاد نمی کنند و می توانید با آنها یک خواب نیمروزی آرام و یا چند ساعتی مطالعه در سکوت خانه را تجربه کنید.