جدال بزرگان صنعت تولید ماشین لباسشویی لوکس

مروری بر ماشین لباسشویی Kenmore Elite 31433

ماشین لباسشویی لاکچری Kenmore Elite 31433 کمی ناامید کننده است

ماشین لباسشویی لاکچری Kenmore Elite 31433 کمی ناامید کننده است

ماشین لباسشویی 1.300 دلاری Elite Kenmore که از بالا پر می شود، در نگاه اول خیلی عالی به نظر می رسد. رنگ خاکستری متالیک، صفحه نمایشگری که در جلو آن قرار گرفته است و درب شفاف آن، ظاهری عالی به این ماشین لباسشویی گران قیمت می دهد. چک کردن وضعیت کارکردن این ماشین لباسشویی از طریق گوشی هوشمند و با استفاده از اپلیکیشن Kenmore Smart  بسیار ساده است.

متاسفانه این ماشین لباسشویی، امتیاز خیلی پاینی کسب کرده است که علیرغم ویژگی های جذاب بسیاری که دارد، آن را غیر قابل توصیه کرده است.

ماشین لباسشویی 1.300 دلاری Elite Kenmore که از بالا پر می شود

این ماشین لباسشویی گران قیمت می توانست خیلی بهتر باشد

مبانی

نگاهی به جدول زیر که ماشین لباسشویی Elite 31433 را با ماشین های لباسشویی سامسونگ مدل WA54M8750AW با قیمت 1.099 دلار و Matag مدل  MVWB955FC با قیمت 1.399 دلار، بیندازید:

مقایسه ماشین های لباسشویی

Kenmore Elite 31433 Samsung WA54M8750AW Maytag MVWB955FC
قیمت $1,300

 

$1,099        $1,399
رنگ های موجود متالیک سفید، فولاد ضد زنگ مشکی (برای قیمت 1,199$) متالیک، سفید (برای قیمت 1.299$)
ظرفیت 5 فوت مکعب 5.4 فوت مکعب 6.2 فوت مکعب
# دور (سیکل) 8 12 10
مصرف انرژی 150 کیلو وات در سال 180 کیلو وات در سال 240 کیلو وات در سال
مصرف آب 12.6 گالن 14.8 گالن 15.3 گالن
ابعاد (عرض، ارتفاع، عمق) 27x 40.8 x 28.4  اینچ 27 x 42.4 x 29.3  اینچ 29.5 x 43.4 x 30 اینچ
اپلیکیشن دارد دارد ندارد

 

همانطور که ملاحظه می کنید، ماشین لباسشویی Kenmore، ظرفیت داخلی بسیار کوچکتر و دورهای شستشوی بسیار کمتری نسبت به WA54M8750AW  و MVWB955FC دارد. همانند WA54M8750AW، لباسشویی Elite هم یک اپلیکیشن خاص برای خود دارد.

اپلیکیشن هوشمند Kenmore برای گوشی های اندرویدی و آیفون، امکان دسترسی به Elite 31433 از راه دور را می دهد. این اپلیکیشن را دانلود کنید، دستورالعمل های مرحله به مرحله آن را دنبال کنید و “راه اندازی از راه دور” را بر روی صفحه نمایش ماشین انتخاب کنید. زمانی که ماشین لباسشویی روشن است و راه اندازی از راه دور فعال شده است، شما می توانید ماشین لباسشویی تان را با استفاده از تلفن تان راه بیندازید یا متوقف کنید. همچنین شما می توانید ببینید چه مدت زمان دیگر از سیکل شستشوی شما باقی مانده است.

این اپلیکیشن به خوبی عمل می کند، اما باید یادتان باشد که ماشین لباسشویی را روشن کنید و امکان راه اندازی از راه دور را فعال کنید. با توجه به این موضوع، ممکن است شما همان موقع که کنار ماشین ایستاده اید این کار را انجام دهید. این مشکلی است که تقریبا در مورد تمام ماشین های ظرفشویی با امکان راه اندازی از طریق اپلیکیشن که من آنها را تست کرده ام وجود داشته است – همیشه شما باید عملکرد از راه دور ماشین را از طریق خود ماشین فعال کنید. این یک الزام عجیب است، با توجه به اینکه دسترسی از راه دور چیزی است که فرد می خواهد در صورتی که فراموش کرده است ماشین را راه اندازی کند، از آن استفاده کند. اما اگر فرد این موضوع را فراموش کرده باشد، پس حتما فراموش هم کرده است که دکمه راه اندازی از راه دور ماشین را هم فعال کند.

راه اندازی از راه دور احتمالا یک وسیله امنیتی می باشد تا این اطمینان را ایجاد کند که کسی نتواند به راحتی یک وسیله الکتریکی بزرگ را کنترل کند، اما پیش از آنکه یک ماشین لباسشویی “هوشمند” را واقعا بتوان هوشمند دانست، این فرایند می بایست ساده تر و موثرتر شود.

این ماشین لباسشویی چطور عمل می کند

به منظور آزمودن عملکرد یک ماشین لباسشویی، ما از یک روند سختگیرانه تبعیت می کنیم. به طور کلی، ما عملکرد ماشین های لباسشویی را بر اساس دو چیز مورد قضاوت قرار می دهیم: چه مقدار خوب لکه ها را از بین می برد و چقدر با ملایمت با لباس ها رفتار می کند.

در خصوص تست از بین بردن لکه ها، ما از تکه های پارچه ای که آغشته به پنج لکه هستند استفاده می کنیم: چربی پوست (سبوم)، چربی معدنی (کربن)، خون، کاکائو و شراب قرمز. بعد از شستشوی لکه ها از طریق یک سیکل عادی ماشین، درصد لکه های اولیه باقیمانده بر روی پارچه را محاسبه می کنیم. هر چه این رقم پایین تر باشد، عملکرد شستشوی ماشین بهتر بوده است.

در مورد ماشین لباسشویی Kenmore Elite 31433، 51 درصد از لکه های اولیه باقی مانده بود. این بدترین امتیازی است که ما تا به امروز دیده ایم – این افتخار به Speed Queen TR7 می رسد – اما این امتیاز بسیار پایین است.

 

 

درصد باقی ماندن لکه
درصد باقی ماندن لکه

در ماشین لباسشویی سامسونگ مدل WA54M8750AW ، 50 درصد از لکه های اولیه باقی مااند و در ماشین لباسشویی Maytag مدل MVWB955FC، 49 درصد از لکه ها باقی ماند – هر دو امتیازهای نسبتا پایین هستند، اما نه به اندازه امتیاز Kenmore Elite 31433.

 

هر چه مقدار درصد پایین تر باشد، ماشین لباسشویی در از بین بردن لکه ها عملکرد بهتری داشته است.

به منظور تست کردن ملایمت ماشین لباسشویی در برخورد با لباس ها، ما از پارچه های مربعی شکلی استفاده می کنیم که پنج سوراخ به شکل X در وسط آنها ایجاد شده است. بعد از انجام یک دور شستشوی عادی، پارچه ها شروع به ریش ریش شدن می کنند و ما تعداد فیبرهای ریش شده ای که 2 میلیمتر یا بیشتر طول دارند را اندازه گیری می کنیم. هر چه این عدد کمتر باشد، ماشین لباسشویی در دور عادی خود، با ملایمت بیشتری با پارچه برخورد کرده است.

در خصوص ملایمت در برخورد با لباس ها، ماشین لباسشویی Elite 31433 خوب عمل کرد. این ماشین 234 نخ ریش شده با طول 2 میلی متر یا بیشتر داشت. ماشین لباسشویی سامسونگ مدل WA54M8750AW ، 254 عدد و ماشین لباسشویی Maytag مدل MVWB955FC ، تنها 208 نخ ریش شده داشت (علیرغم اینکه عملکرد بهتری در از بین بردن لکه ها داشت).

تصمیم نهایی

در حالیکه ماشین لباسشویی 1.300 دلاری Elite 31433 ظاهر زیبایی دارد و از اپلیکیشن خوبی هم برخوردار است، اما توصیه کردن آن کار دشواری است. امتیاز این ماشین لباسشویی در از بین بردن لکه ها خیلی پایین تر از آن چیزی است که ارزش این مبلغ را داشته باشد، خصوصا با توجه به قیمت بالای آن. اگر یک ماشین لباسشویی می خواهید که از بالا پر شود و عملکرد خوبی داشته باشد، Kenmore Elite 31633 را مد نظر داشته باشید. بله این ماشین لباسشویی گرانتر است، اما عملکرد بسیار خوبی دارد و ظرفیت داخلی آن بسیار بالاست.