مجله خبری نفیس 24, ال‌ جی, سامسونگ

تلویزیون منحنی و تخت

تلوزیون منحنی و تخت - طراحی تلوزیون تخت

تلویزیون ها عمدتا بصورت منحنی و تخت هستند. بیشتر تفاوت این دو در طراحی و تجربه فیلم دیدن در تلویزیون های منحنی و تخت است. در این مقاله ما قصد داریم دو نوع تلویزیون منحنی و تخت را با یکدیگر مقایسه کنیم. پس با نفیس 24 همراه باشید.

تماشا کردن

تلویزیون منحنی

تلوزیون منحنی و تخت - تماشا کردن تلوزیون منحنی

تماشای فیلم در تلویزیون منحنی ، تفاوت آنچنانی با تماشای فیلم در تلویزیون قبلی شما ندارد. وب سایت معتبر Rtings اینگونه نوشته است : وقتی شما از زاویه ای تلویزیون را تماشا میکنید ، کاملا منحنی بودن بیرونی تلویزیون را متوجه می شوید و آن را حس می کنید. در همین حال ، سایت 4k نیز ادعا می کند که بهترین زاویه فیلم دیدن در تلویزیون منحنی 35درجه است. همچنین این سایت می گوید : تلویزیون خمیده ( منحنی ) بازتاب نور دارد که به احتمال زیاد این مسئله را با روشن بودن چراغ میتوانید تجربه کنید.

 

تلوزیون تخت

تلوزیون منحنی و تخت - تماشا کردن تلوزیون تخت

زاویه دید یک تلویزیون تخت بستگی به نوع پنل دارد. تلویزیون های دارای پنل IPS نسبت به تلویزیون های دارای پنل VA دارای زاویه دید بهتر هستند. به تلویزیون های OLED هم از هر زاویه ای نگاه کنید، کیفیت تصویر خود را از دست نمی دهد. بازتاب نور هم برای تلویزیونهای تخت مشکل بزرگی نیست ، مگر اینکه صفحه نمایش با لایه براق داشته باشید.

طراحی

تلوزیون منحنی

تلوزیون منحنی و تخت - طراحی تلوزیون های منحنی

اگر تلویزیونی را می خواهید که برای همه متمایز باشد، باید تلویزیونی را انتخاب کنید که خمیده است. طراحی تلویزیون های خمیده طوری است که توجه همه را در اتاق نشیمن به خود جلب می کند. همچنین پوشش تلویزیون منحنی به دلیل خمیده بودنش ، نسبت به تلویزیون تخت بیشتر است.

می خواهید تلویزیون خود را به دیوار آویزان کنید؟ به یاد داشته باشید که لبه های تلوزیون درمقابل مرکز تلویزیون بیشتر از دیوار فاصله دارد.

تلوزیون تخت

تلوزیون تخت و منحنی - طراحی تلوزیون تخت

با وجود خط های مستقیم آن ، تلویزیون های تخت به سادگی با دستگاه ها و یا دیوار اطراف خودش می گنجد. همچنین برای نصب کردن تلوزیون روی دیوار، تلویزیون های تخت گزینه ی بهتری هستند. چون آن ها ( مخصوصا تلوزیون های تخت نازک ) کاملا به دیوار چسپیده و مانند یک نقاشی برروی دیوار هستند.

مجموعه

 

تلویزیون منحنی

تلوزیون منحنی و تخت - مجموعه تلوزیون منحنی

مجموعه ی تلوزیون های منحنی زیاد نیست و نسبت به تلوزیون های صاف خیلی کم تر است. اگر تلوزیون منحنی با صفحه نمایش بالاتر از 40 اینچ انتخاب کنید ، قطعا هزینه زیادی باید پرداخت کنید. اما تلوزیون های منحنی تصویر بهتری و واضح تری دارد.( به این معنا نیست که تلوزیون های منحنی همیشه نسبت به تلوزیون های تخت کیفیت بهتری دارند ، اما در کل تلوزیون های منحنی از نظر کیفیت تصویر بهتر بوده. )

 

تلوزیون تخت

تلوزیون منحنی و تخت - مجموعه تلوزیون تخت

اگر تلویزیون تخت را انتخاب می کنید ، دست و بال شما باز تر است! مجموعه تلویزیون های تخت بیشتری وجود دارد و به همین دلیل شما گزینه های بیشتری برای انتخاب دارید. شما به راحتی می توانید تلوزیونی با کیفیت تصویر و امکانات دلخواه و متناسب با بودجه و نیاز خودتان انتخاب کنید. برای این تلوزیون ها هم مانند تلوزیون های خمیده اگر شما بودجه بیشتری داشته باشید قطعا تلوزیون بهتر ، با کیفیت تر و مجهز تری خواهید داشت.

 

در نتیجه

تفاوت بین تلویزیون منحنی و تخت جزئی و کوچک نیست. تلوزیون های تخت نسبت به تلوزیون های خمیده زاویه دید بهتری دارند و بهتر و راحت تر می توان آن را دید. همچنین تلوزیون های خمیده معمولا قیمت بالاتری دارند. شما تلوزیون های منحنی را انتخاب می کنید چون طراحی آن را دوست دارید. اگر فیلمی را با هر دو تلوزیون ببینید ، حتما تفاوت های آن ها برایتان آشکار می شود.

نویسنده :‌ سینا حسینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.