Bosch, ال‌ جی, تکنولوژی, زیمنس, مجله خبری نفیس 24

بررسی ماشین های لباسشویی زیمنس و بوش در سال ۲۰۱۸

blank

بررسی ماشین های لباسشویی زیمنس و بوش در سال ۲۰۱۸

ماشین های لباسشویی زیمنس و بوش در هند بررسی ۲۰۱۸

بررسی ماشین های لباسشویی زیمنس و بوش در سال 2018

بوش یک برند معتبر اروپایی است که ماشین های لباسشویی باکیفیت تولید می کند. این برند که بیش از یک قرن عمر دارد در حال حاضر تنها انواعی از ماشین های لباسشویی را عرضه می کند که از جلو پر می شوند. بنابراین، اگر شما به دنبال آن دسته از ماشین های لباسشویی هستید که از بالا پر می شوند، باید از این برند صرفنظر کنید.

در سال ۲۰۱۵، بوش واحد لوازم خانگی شرکت زیمنس را تملک کرد. بنابراین، زیمنس اکنون به طور کامل مالک این واحد فرعی بوش می باشد. بوش، زیمنس را در خود ادغام نکرد بلکه آن را به عنوان یک برند فرعی مستقل حفظ کرد. در هند، بوش می خواهد که زیمنس را به عنوان یک برند شهری، متخصص در پشتیبانی مشتریان کلان شهرها، حفظ کند. در حالیکه بوش از شهرهای کوچک و نیز نواحی دور افتاده تر که در امتداد خطوط مترو قرار دارند نیز پشتیبانی می کند. بوش بر اساس بودجه و احتیاجات عمدتا سه بازه مختلف از ماشین های لباسشویی را ارئه می کند:

  • سری ۴ که مشتریانی که به دنبال یک محصول بوش قدرتمند با قیمت مناسب هستند را هدف قرار داده است.
  • سری ۶ یک محصول سطح متوسط است، که بیشتر ویژگی های سری ۴ را دارا می باشد اما از سری ۸ ممتاز گرانتر است.
  • سری ۸ نسل درجه یک از ماشین های لباسشویی بوش می باشد که ویژگی های مدرن و به روز شامل امکاناتی اضافی را شامل می شود. اما شما باید هزینه ای اضافی هم بابت این امکانات پرداخت کنید.

فن آوری های کلیدی ماشین های لباسشویی

VarioDrum برای شست و شوی آرام

مدل های بوش به طور هوشمندانه ای طراحی شده اند تا از لباس های ظریف تر شما در هر بار گردش درام (استوانه داخلی لباسشویی) حفاظت کنند. کاری که این ماشین های لباسشویی انجام می دهند آن است که هنگامی که درام در یک جهت می چرخد، سمت تخت پاروی متصل به درام، لباس های داخل لباسشویی را تمیز می کند؛ و زمانی که درام در جهت مخالف می چرخد، طرف شیب دار پارو با کمک طراحی قطره-موج خود، لباس ها را به صورت عمقی تر تمیز می کند.

مشابه VarioDrum در ماشین های لبسشویی بوش، ماشین های لباسشویی زیمنس هم از WaveDrum برای تمیز کردن لباس ها با دقت بالا استفاده می کنند. آنها نیز از طراحی الگوی موجی با طرف های تخت و شیب دار برخوردار هستند که یک شستشوی کامل را انجام می دهد. WaveDrum با دقت زیادی طراحی شده است تا این اطمینان را ایجاد کند که آب به صورت بهینه در اطراف لباس ها جریان پیدا می کند، تا یک شستشوی تقریبا بی نقص را امکانپذیر کند.

VarioPerfect برای یک شستشوی لباس کاملا سفارشی

با توجه به تفاوت ها در سبک زندگی در بین نسل ها و مشاغل مختلف، بوش VarioPerfect دست پیدا کرده است. این فن آوری دو گزینه مختلف را ارائه می کند، SpeedPerfect و EcoPerfect. اگر شما فردی هستید که دائما در عجله هستید و نمی توانید منتظر بمانید تا فرایند ملال آور شستشوی لباس ها کامل شود، شما می توانید با استفاده از گزینه EcoPerfect به محیط زیاست کمک کنید. این گزینه شستشوی دوستدار محیط زیست نسبت به ماشین های لباسشویی معمولی ۶۶% انرژی کمتر مصرف می کند. چیز خوبی که در مورد این تکنولوژی وجود دارد آن است که در همه مدل های ماشین های لباسشویی بوش وجود دارد، از سری ۸ آن گرفته تا سری ۴.

ActiveWater+ برای شستشوی هوشمندانه با استفاده از ۲۵۰+ سنسور

ActiveWater+ یک فن آوری هوشمندانه است که در ماشین های لباسشویی بوش وجود دارد و به وسیله ۲۵۶ سنسور برای تنظیم پر کردن اتوماتیک کنترل می شود. این سنسورها می توانند مقدار لباس بارگیری شده و نوع پارچه را تشخیص دهند. از این رو، این امر راه را برای شستشوی هوشمند صرفا از طریق تنظیم مقدار آب ورودی به درام آماده می کند. با تکمیل هر چه بیشتر فرایند با استفاده از فن آوری VarioDrum، آب به طور یکنواخت تر و با سرعتی بیشتر توزیع می شود.

iDOS برای استفاده بهینه از پودرهای لباسشویی

ActiveWater+ در مصرف آب صرفه جویی می کند، EcoPerfect در مصرف برق صرفه جویی می کند، اما در مورد پودر لباسشویی چطور؟ آیا آنها مصرف پودرهای لباسشویی را نادیده می گیرند؟ پاسخ منفی است. مقدار پودر لباسشویی مصرفی، عملکرد شستشو را تحت تاثیر قرار می دهد.

مقدار زیاد پودر لباسشویی نه تنها خیلی زودتر ذخیر پودر لباسشویی شما را تمام می کند، بلکه آب ورودی را نیز افزایش می دهد. چرا که حل شدن آن به آب بیشتری نیاز خواهد داشت. و اگر پودر به درستی حل نشود، باقیمانده آن بر روی لباس رسوب می کند، که باعث آلرژی های پوستی و تحریک پوست می شود. بعد از خواندن این مطلب، ممکن است احساس کنید که بهتر است از مقدار کمتری پودر لباسشویی استفاده کنید. اما صبر کنید، کم بودن بیش از حد پودر رختشویی هم می تواند باعث مشکلاتی شود. علاوه بر کاهش دادن کیفیت عملکرد شستشو، مقدار خیلی کم پودر می تواند باعث رنگ رفتگی و بوی نامطبوع لباس ها شود. برای مقابله با این معضل تصمیم در خصوص مقدار درست پودر رختشویی، بوش به فن آوری iDOS در سری های ۶ و ۸ لباسشویی خود دست پیدا کرده است. بر اساس سختی آب و میزان گرد و خاک موجود در لباس ها، iDOS به طور هوشمند مقدار بههینه پودر رختشویی مورد نیاز برای شستشوی کامل را تعیین می کند.

طراحی ضد لرزش برای کار کردن بیصدا

ماشین های لباسشویی بوش با فن آوری ضد لرزش طراحی شده اند که می تواند لرزش های ناشی از چرخیدن سیلندر لباسشویی را کاهش دهد. این فن آوری با به کار گیری سنسورهایی با فن آوری بالا در جهت عکس لرزش ها عمل می کند. این سنسورها با تنظیم مداوم حرکت درام، توازن بار را حفظ می کنند. این بدان معنی است که تکان ها خیلی کم خواهند بود و صدای ناشی از لرزش به حداقل خواهد رسید. بنابراین، دیگر نباید نگران آن باشید که نوزادتان به خاطر سر و صدای ماشین لباسشویی از خواب بیدار شود.

ماشین های لباسشویی زمینس هم این فن آوری دارای حق انحصاری AnitCibration (ضد لرزش) را به منظور کار کردن آرام تر به کار گرفته اند.

آلرژی +: حفاظت تایید شده در برابر آلرژی ها

بوش اولین برندی است که از ECARF (مرکز اروپایی انجمن تحقیقات آلرژی) گواهینامه دریافت کرده است. این گواهینامه حفاظت در برابر آلرژی ها را تضمین می کند. آلرژی ها عموما به واسطه باقی ماندن مواد در داخل لباس ها به واسطه شستشوی ناکارآمد ایجاد می شوند. ماشین های لباسشیویی بوش با فن آوری iDOS هوشمند، تنها با فشار دادن یک دکمه، شستشویی بهداشتی را انجام می دهد.

iQDrive و موتور کارآمدی پیشرفته

نسل جدید ماشین های لباسشویی زیمنس با موتور های iQDrive هوشمند مجهز هستند. این موتورها، یک نوع موتور مغناطیسی با اصطکاک پایین هستند که خیلی آرام تر، سریع تر و کارآمد تر از موتورهای نسل های قبل عمل می کنند. زیمنس بر این باور است که موتورهای iQDrive بیش از ۳۳% نسبت به موتورهای معمولی که در دیگر ماشین های لباسشویی استفاده شده اند، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

مزایا و معایب بوش

بوش یکی از برندهای آلمانی معتبر است که به خاطر کیفیت و طول عمرش شناخته شده است. هر چند این برند ممکن است در لیست برندهای خیلی ممتاز عده ای از افراد قرار نداشته باشد، اما با این حال برندی بسیار نجیب است. کیفیت بوش بزرگ ترین امتیاز آن می باشد. برندهای آلمانی عموما در سراسر جهان به خاطر کیفیت شان معروف هستند، و بوش هم از این قاعده مستثنی نیست. کیفیت خوب لوازم خانگی بوش را می توان به شیوه های کنترل کیفیت دقیق و سختگیرانه آنها نسبت داد. یک چیز خوب دیگر در مورد ماشین های لباسشویی بوش آن است که این برند برای همه نیازها محصولی دارد. به همین دلیل است که این برند محصولات خود را در سری ها ۴، ۶ و ۸ عرضه کرده است تا بتواند نیازهای مشتریان مختلف را با توجه به بودجه های آنها برآورده کند.

اگر بخواهیم در مورد معایب این ماشین های لباسشویی صحبت کنیم، بزرگ ترین این معایب عدم وجود ماشین های لباسشویی که از بالا پر می شوند می باشد. از این رو، افرادی که به دنبال ماشین های لباسشویی برند بوش هستند که از بالا پر می شوند، مایوس خواهند شد. یک عیب دیگر ماشین های لباسشویی بوش زمان طولانی شستشوی آنها در مقایسه با دیگر برندهای ممتاز از قبیل ال جی یا Whirlpool می باشد. همچنین بوش هیچ نوعی از ماشین های لباسشویی را که بتوانند با ماشین های نوآورانه Flexwash سامسونگ یا TwinWash نوآورانه ال جی رقابت کنند در اختیار ندارد. بنابراین، ماشین های لباسشویی بوش ویژگی های انحصاری که  منحصر به این مدل های می باشد را در اختیار ندارد. اگر قصد دارید ماشین لباسشویی تان را به رخ مهمان های تان بکشید، توصیه می شود که دیگر برندها را مد نظر قرار دهید. همچنین این برند در مقایسه با برندهایی مانند IFB یا الکترولوکس کمی گرانتر است.

نتیجه گیری

بوش یک برند قدرتمند تولید ماشین های لباسشویی است که از جلو پر می شوند. این برند با استفاده از فن آوری های VarioDrum و VarioPerfect شستشوهایی تمیز و سفارشی را انجام می دهد. همچنین این برند یک گزینه صرفه جویی کننده در هزینه و دوستدار محیط زیست می باشد، که به صرفه جویی در مصرف پودر رختشویی، آب و برق کمک می کند. بوش در تلاش است تا با غول های آسیای شرقی از قبیل سامسونگ، ال جی، پاناسونیک و غیره رقابت کند تا جایگاه خود را در بازار لوازم الکتریکی مصرفی تقویت کند.

برخی از بهترین مدل های منتخب ماشین لباسشویی زیمنس

بررسی ماشین های لباسشویی زیمنس و بوش در سال 2018

بهترین ماشین لباسشویی بوش که از جلو پر می شود – WAK20160IN

این ماشین لباسشویی ۷ کیلویی برند بوش، بهترین بازخوردها را از کاربران داشته است مدلی است که خیلی بالا رتبه بندی شده است. این مدل دارای طراحی ضد لرزش می باشد که آن را کاملا ثابت و بی سر و صدا می کند. این مدل برنامه های از قبل طراحی شده خاصی برای شرایط هند دارد از قبیل برنامه Sari و برنامه Monsoon. همچنین این مدل دستگاه کنترل ولتاژ دارد که اطمینان حاصل می کند که ماشین لباسشویی در مقابل نوسانات برق ایمن خواهد بود. همچنین این ماشین از تکنولوژی WaterPlus ماشین های لباسشویی بوش برخوردار است که مصرف آب را بهینه می کند و تکنولوژی SpeedPerfect که یک شستشوی خوب را در ۶۵% زمان کمتر انجام می دهد. حتی در خصوص مصرف برق، این مدل بسیار کارآمد است. در کل این مدل یک ماشین لباسشویی بسیار خوب برای خرید می باشد.

بررسی ماشین های لباسشویی زیمنس و بوش در سال 2018 - 2

 

بهترین ماشین لباسشیویی زیمنس که از جلو پر می شود

این مدل ۷ کیلویی برند زیمنس خیلی شبیه به مدل بوش ذکر شده در بالا می باشد (از نظر فن آوری)، اما سرعت موتور بهتری دارد و علاوه بر این حسگرهایی دارد که مقدار بار موجود را تشخیص داده و بر اساس آن عمل می کند. با دور موتور سریعتر، این ماشین لباسشویی می تواند تا وزن های بیشتری را بشوید. هر چند این ماشین لباسشویی دور موتور بیشتری دارد، اما میزان صدا و مصرف برق آن شبیه به مدل بوش ذکر شده در بالا می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.