سامانه بتا بانک رفاه از جمله سامانه های آنلاین و کاربردی بانک رفاه می باشد که امکان خرید اقساطی را برای مشتریان فراهم ساخته است. بانک رفاه در سال های اخیر با ایجاد سامانه ها و درگاه های اینترتی گوناگون، شرایط مناسبی جهت ارائه خدمات آنلاین به مشتریان ایجاد کرده است. بستر تامین اعتبار رفاه یا مخففا بتا هم از جمله این سامانه ها می باشد که مشتریان می توانند جهت خرید اقساطی و تامین اعتبار مورد نیاز از آن استفاده کنند. البته دقت داشته باشید که سایت بتا تنها جهت ارائه خدمات به افرادی کاربرد دارد که حقوق شان را از بانک رفاه دریافت می کنند. در حال حاضر، مهم ترین گروهی که حقوق شان را از این بانک دریافت می کنند، مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کشور هستند. از این رو آن ها می توانند با مراجعه به این سامانه و تکمیل فرایند ثبت نام خود، نسبت به خرید اعتباری و اقساطی از مراکز طرف قرارداد بانک رفاه اقدام نمایند.

در زیر راهنمای متنی و تصویری خرید آنلاین اقساطی از طریق سامانه بتا برای شما عزیزان آورده شده است :

مراحل ثبت نام و اخذ اعتبار در سایت بتا (https://beta.refah-bank.ir/) در طرح الماس رفاه در ادامه به روش تصویری قابل مشاهده می باشد:
پس از ورود مشتریان به سامانه بتا جهت بهره مندی از خدمات این سامانه مراحل زیر را دنبال نمایید: 
ورود مشتری مطابق شکل زیر با ثبت اطلاعات هویتی رفاه کارت صورت می پذیرد.

پس از ثبت اطلاعات رفاه کارت و رمز پویا وارد سامانه بتا می شوید و می بایست  مشخصات هویتی خود را تکمیل نمائید. در مرحله بعد مشتری می تواند شماره موبایل خود را ویرایش یا ثبت نماید. پس از تکمیل اطلاعات هویتی از طرح های موجود طرح الماس رفاه را انتخاب می نماید.

با انتخاب طرح الماس رفاه توان خرید اقساطی شما نمایش می یابد. و با انتخاب پذیرنده و تکمیل وکالت نامه الکترونیکی موجود در سایت امکان خرید اقساطی و برداشت اقساط به هنگام واریز حقوق برای شما فراهم می گردد.

پس از تایید و فعالسازی اعتبار درخواست خرید برای پذیرنده ارسال می گردد. و شما می توانید با مراجعه به پذیرندگان خرید خود را نهایی نمایید. همچنین پس از خرید و نهایی شدن خرید می توانید از منوی گزارش  وضعیت اقساط مربوط به خرید های صورت پذیرفته را مشاهده نمایید.