بهترین سیستم های خانه های هوشمند: اکوسیستم های برتر توضیح داده شده اند

راهنمای کامل شما در خصوص بهترین اکوسیستم های خانه های هوشمند

بهترین سیستم های خانه های هوشمند

چیدمان خانه هوشمند شما از همیشه راحت تر شده است، اما انتخاب سیستم خانه هوشمند برای یکی کردن لوازم شما و امکانپذیر کردن صحبت کردن آنها با هم یک عامل عمده است.

اپل، گوگل و آمازون بازیکنان اصلی در صحنه خانه های هوشمند هستند، با اسپیکرهای هوشمند، اکوسیستم ها و دستیارهای صوتی در دسترس شان که نه تنها کنترل کردن تکنولوژی های متصل شما را آسانتر می کنند، بلکه اتوماسیون خانه شما را به کاری ساده تبدیل می کنند.

چگونه سیستم خانه های هوشمند خود را انتخاب کنیم

در حالیکه این سیستم ها مترادف با دستیارهای صوتی استفاده شده برای کنترل آنها هستند، مسائل خیلی بیشتری در پس این قضیه وجود دارند. این اکوسیستم ها مثل یک بافت دستگاه های شما را در بر می گیرند، بنابراین لازم است سازگاری را لحاظ کنید (چه تعداد دستگاه توسط هر برنامه پشتیبانی می شوند، و بازه ای از ویژگی های که ارائه می شود).

خبر خوب آن است که شما در واقع نیازی به انتخاب کردن یک سیستم خانه هوشمند و متعهد بودن به آن ندارید. این مثل سیستم عامل iOS در برابر اندروید، یا مکینتاش در برابر کامپیوترهای شخصی نیست – شما کیت های خانه هوشمندی پیدا می کنید که با چندین اکوسیستم کار می کنند و دستگاه های بومی یک پلتفرم عمده را پیدا می کنید که به خوبی با سیستم های رقیب همگام شده و کار می کند.

گیج شدید؟ لازم نیست. زمانی که ادوات خانه های هوشمند را خریداری می کنید، فقط به برچسب “کار می کند با…” بر روی جعبه تکنولوژی خانه هوشمندی که دارید برای آن هزینه می کنید نگاه کنید تا ببینید آیا با اسلات های پلتفرم خانه موجود شما جور در می آید.

و اگر دارید از صفر شروع می کنید – یا به فکر ارتقای پلتفرم های خود هستید – راهنمای ما در خصوص بزرگ ترین و بهترین اکوسیستم های خانه های هوشمند را مطالعه کنید. آنچه علاوه بر این مورد نیاز است آن است که راهنما را در خصوص بهترین هاب های خانگی هوشمند بررسی کنید تا همه چیزهایی را که نیاز دارید در مورد جمع کردن اکوسیستم های خود بدانید را به دست آورید.

آمازون آلکسا

آمازون آلکسا

آلکسا به اسپیکر هوشمند و اورجینال Echo اضافه شده است و از آن زمان نه فقط برند آمازون، بلکه دستگاه ها و اسپیکرهای دیگری را نیز تحت پوشش قرار داده است. مطمئن باشید، شما بهترین تجربه را با آلکسا به دست خواهید آورد اگر، از اسپیکر بومی Echo استفاده کنید، اما اکنون آلکسا در بین چندین برند دیگر نیز پدیدار شده است – از جمله بازیگران اصلی مثل Sonos.

فرض آلکسا خیلی ساده است. شما از او درخواستی می کنید یا به او دستوری می دهید تا دستگاهی را خانه شما کنترل کند و او اطلاعاتی را که نیاز دارید در اختیارتان می گذارد یا با وسیله متصل مورد نظر صحبت می کند.

دو نوع دستگاه آلکسا وجود دارد – اسپیکرهای هوشمند و دستگاه هایی که آلکسا در داخل آنها تعبیه شده است، و دستگاه هایی که صرفا با آلکسا کار می کنند، که معمولا به این معنی است که آنها به وسیله صدا قابل کنترل هستند. این یک تصمیم مهم است. در مورد دومی، دنبال محصولاتی بگردید که برچسب “با آلکسا کار می کند” داشته باشند.

یک تمایز مهم رواج آلکسا می باشد. دستیار هوشمند آمازون نه فقط در درون اسپیکرهای هوشمند تعبیه شده است، بلکه به لطف Fire TV Cube و Fire TV Editions در داخل ترموستات هایی مانند Ecobee4، سوئیچ چراغ هایی مانند Echo Switch+ و حتی تلویزیون ها نیز تعبیه شده است. بیش از هر دستیار دیگری، پوشش دادن خانه تان با آلکسا آسان است. این بدان معنی است که دیگر هرگز از دسترسی آسان به اطلاعات یا کنترل خانه دور نخواهید بود.

دستیار آمازون از Skills استفاده می کند – اپلیکیشنی که ضرورتا برای این سیستم ساخته شده است. به عنوان مثال، با استفاده از Tuneln radio skill، آلکسا می تواند ایستگاه مورد نظر شما را پخش کند، BBC News skill می تواند عناوین خبری را برای شما بخواند و با استفاده از Spotify skill شما می توانید تراک های مورد نظرتان را انتخاب کنید. آمازون گسترده ترین مجموعه از مهارت ها را در مقایسه با دیگر دستیارها دارا می باشد، و آنها به تازگی شروع کرده اند به پی بردن به این موضوع که چطور به بهترین شکل می توان از توانایی ها آلکسا به منظور بهبود زندگی تان استفاده کرد.

طرف خانه هوشمند آلکسا جایی است که شما دستگاه های سازگاری را می بینیند که آلکسا بر روی شبکه خانه شما پیدا کرده است. اضافه کردن کیت متصل جدید یک فرایند خیلی ساده تر نسبت به HomeKit اپل می باشد – شما صرفا دکمه “Add Device” را بر روی اپلیکیشن آلکسا کلیک می کنید و، اگر دستگاه جدیدی بر روی همان شبکه وای فا یافت شود، به لیست اضافه می شود – شما می توانید فقط از آلکسا بخواهید تا دستگاه های جدید را پیدا کند. بازه کیتی که با پلتفرم آمازون کار می کند در نوسان است و هر روز در حال افزایش است.

همچنین شما می توانید گروه هایی از دستگاه ها را ایجاد کنید: به عنوان مثال، همه چراغ های طبقه پایین، این امکان را فراهم می کند که همه چراغ ها را تنها با یک دستور روشن و خاموش کنید. و عملکرد روتین های جدید مثل ویژگی HomeKIt’s Scenes عمل می کند، که به وسیله آن می توانید اقداماتی را در بین چندین دستگاه به صورت اتوماتیک در آورید.

Apple HomeKit

Apple HomeKit

HomeKIt یک چارچوب نرم افزاری است که در iOS ایجاد شده است، و ایده آن ساده است – به جای داشتن یک دسته اپلیکشین خانه هوشمند مختلف بر روی گوشی هوشمند خود که ضرورتا با یکدیگر همگام نیستند، HomeKit همه آنها را با هم جمع می کند، و یک مرکز کنترل را بر روی دستگاه های شما، و نیز از طریق Siri فراهم می کند. خب، اپلیکیشن Home بر روی آیفون یا iPad شما این کار را می کند.

در واقع، دو مولفه برای Apple HomeKit وجود دارند. خود HomeKit یک استاندارد است، یک تکنولوژی نرم افزاری پس زمینه ای که دستگاه ها می بایست با آن انطباق داشته باشند تا به باشگاه دسترسی پیدا کنند (این تکنولوژی فوق امن است، اپل رمزگذاری ها را خیلی جدی می گیرد). مولفه HomeKit که شما بر روی iOS خود خواهید دید Apple Home نامیده می شود.

Home با دستگاه هایی که با HomeKit کار می کنند به سه شیوه اصلی تعامل می کند. “Home” همه دستگاه های خانگی هوشمند شما را لیست می کند، به طوریکه مورد دلخواه شما در بالا قرار می گیرد؛ “Rooms” دستگاه  ها را در محل هایی در اطراف خانه شما گروه بندی می کند؛ و “Automation” به شما این امکان را می دهد تا رفتارهای خانه هوشمند را به صورت خودکار در آورید. به عنوان مثال، شما می توانید چراغ ها را خاموش کنید، آژیر خطر را تنظیم کنید و درجه حرارت را کاهش دهید، زمانی که خانه را ترک می کنید.

این اتوماسیون را می توان در “Scenes” گروه بندی کنید. سناریوی ذکر شده در بالا می تواند به عنوان مثال “خروج از منزل” نامیده شود یا می توانید یک تنظیم زمان بازی داشته باشید که چراغ های اصلی را خاموش می کند، نورپردازی خاص را روشن کنید و با استفاده از یک پریز هوشمند ایکس باکس خود را روشن کنید. این تنظیمات می توانند با استفاده از مرکز کنترل آیفون یا iPad یا با استفاده از Siri فعال شوند.

مشخصا اپل، Siri جاسازی شده در اسپیکر HomePod، آیفون، مک، اپل واچ، تلویزیون اپل دارد که این بدان معنی است که دستگاه Siri هیچ وقت از شما دور نیست. HomePod به طور خاص، حقیقتا پلتفرم اپل را همتراز با ست آپ های صوتی گوگل و آمازون قرار می دهد.

جفت کردن دستگاه های سازگار با پلتفرم هوشمند اپل خیلی راحت نیست – برخی اتلاف وقت ها بابت اسکن کردن کدها با استفاده از یک آیفون وجود دارند – اما homeKit به طور قطع در چند ماه گذشته پیشرفت های سریعی داشته است.

به لطف iOS 11، شما چندین راه برای جفت کردن دستگاه ها دارید. شما می توانید این کار را با استفاده از کدهای QR روی دستگاه انجام دهید، یا با استفاده از NFC، اگر تولید کننده دستگاه از آن پشتیبانی کند. همچنین، اپل کدهای سخت افزاری که پیشتر برای کار کردن با دستگاه های HomeKit لازم بود را برداشته است. این بدان معنی است که مادامی که تولید کنندگان نرم افزار خود را بار رمز گذاری HomeKit به روز رسانی کنند، آنها می توانند دستگاه خود را به دستگاه های HomeKit تبدیل کنند.

همه این تغییرات و تغییرات جدیدی که با میان برهای Siri در iOS 12 ایجاد خواهند شد، امکان انجام کارهای روتین پیشرفته تری را با استفاده از ابزارهای خانگی هوشمند تان فراهم می کنند، و روشن است که خانه هوشمند چیزی بیش از یک پروژه جانبی از سوی این غول تکنولوژی مستقر در کاپرتینو می باشد.

انتخاب دستگاه هایی که با HomeKit کار می کنند، به اندازه دیگر دستگاه ها از نظر این خصوصیت جامع نیست (به واسطه الزام رمز گذاری سخت افزاری که پیشتر صورت گرفته بود)، اما همواره کیت با کیفیتی به لیست اضافه شده است.

دستیار گوگل

دستیار گوگل

پاسخ گوگل به آلکسا که به واسطه اسپیکر های Google Home در سال 2017 به گل نشسته بود، همانند پیشرو بازار آمازون، توسعه یافتن فراتر از دستگاه های توکار و تعبیه شده در درون خانه می باشد. سه اسپیکر Google Home وجود دارند که اکنون با دستیار گوگل در معرض فروش گذاشته شده اند: عادی، مینی، و ماکس، و همچنین ما اسپیکرهایی را از طرف های ثالثی نیز دیده ایم، از جمله JBL، ال جی، سونی و پاناسونیک.

همانند آلکسا، دو نوع دستگاه دستیار گوگل وجود دارند – آنهایی که با دستیار تعبیه شده در داخل هستند و آنهایی که به وسیله آن می توان به آنها دستور داد.

بر اساس همان دستیار گوگلی که آن را تعبیه شده در درون گوشی های هوشمند یا ساعت های هوشمند Android Wear خود می یابید، شما می توانید بر روی اسپیکرهای Home موسیقی خود را کنترل کنید، اخبار خود را بشنوید، از وضعیت آب و هوا مطلع شوید؛ دیگر دستگاه های خانگی هوشمند را کنترل کنید، تایمرها را تنظیم کنید و حتی تماس های تان را دریافت کنید. شما می توانید اسپیکرهای سیستم صوتی چند اتاق را متصل کنید و تا شش کاربر مختلف را در خصوص تقویم های شخصی سازی شه و لیست پخش موسیقی بر روی Home نصب کنید.

در هر حال، یک مزیت عمده دستیار گوگل نسبت به آلکسا آن اس تکه اگر شما یک گوشی اندروید داشته باشید، دستیار گوگل اساسا دستیار پیش فرض شما خواهد بود. دستیار گوگل می تواند تمام طول روز با شما باشد، از صبح زمانی که از اسپیکر در مورد گزارش وضعیت آب و هوا می پرسید، تا زمانی که بیرون هستید و زمانی که به خانه باز می گردید. این امکان وجود دارد که این کار را با آلکسا هم انجام دهید و آن را به عنوان دستیار پیش فرض بر روی اندروید تنظیم کنید و از آن از داخل اپلیکیشن Alexa iOS استفاده کنید، اما دستیار گوگل پیش فرض است و استفاده از آن برای بیشتر مردم راحت تر است.

دستیار گوگل در اپلیکیشن Google Home پیکربندی شده است، با ویژگی هایی که عموما به دو گروه تقسیم بندی می شوند: کنترل های Al butler و خانه هوشمند.

شما می توانید از دستیار گوگل همه نوع درخواستی بکنید و صرفا با صحبت کردن از او بخواهید که وظایف مختلفی را انجام دهد. شما می توانید یک برنامه امروز من برای به روز رسانی های اخبار، آب و هوا، ترافیک، و تقویم ایجاد کنید که زمانی که بخواهید دستیار آنها را برای شما می خواند، به عنوان نمونه، “سلام گوگل، برنامه کاری امروز من چطور است؟” علاوه بر این شما می توانید اطلاعاتی در مورد ساعت های رفت و آمد، اطلاعات پرواز، پیش بینی آب و هوا، رویدادهای پیش رو، اطلاعاتی در خصصو تیم های ورزشی، تبدیل واحدها، ترجمه های کوتاه، مدخل های دیکشنری ها، و حقایق ساده قدیمی درخواست کنید.

کنش های Google home عبارتند از اینکه دستیار گوگل چطور می تواند با اپلیکیشن های موجود تعامل کند. آنها معادل Skills  آلکسا می باشند، و می توانند آن را خیلی سودمندتر کنند زمانی که موضوع ارجاع دادن، بهره وری، و انجام دادن کارها با کنترل های صوتی به میان می آید.

همچینن، دستیار گوگل شما یک هاب کنترل برای دستگاه های خانه هوشمند می باشد – شما می توانید با رفتن به قسمت “Home Control” و انتخاب کردن برند/دستگاه، دستگاه ها را نصب کنید. این کار خیلی ساده است، و نیاز به هیچ اسکی بی معنایی مثل آنچه در HomeKit وجود داشت نیست. بسته به تکنولوژی، شما می توانید کارهایی مانند روشن  و خاموش کردن دستگاه ها، تغییر تنظیمات و تنظیم کردن کارهای روتین را انجام دهید.

شما می توانید منتخبی از دستگاه های سازگار با Google Home را در اینجا مشاهده کنید، شامل ترموستات های هوشمند برتر، دوربین های امنیتی، چراغ ها، پریزها، قفل ها و غیره. برخی از این دستگاه ها کنترل های دستیار تعبیه شده در درون خود دارند، برخی دیگر اسپیکرهایی موجود هستند که نیازمند افزونه صوتی Chromecast می باشند.

با Nest کار می کند

با Nest کار می کند

گوگل در واقع دو بازیکن در بازی دارد. Nest Labs، که زمانی یک شرکت مستقل تحت شرکت آلفابت بود. شرکت مادری گوگل، اکنون بخشی از گوگل است. Nest سیستم خود را دارد – که با Nest کار می کند – که اتصال با کیت خانه هوشمند را بازه در حال گسترشی از محصولات Nest آسان می کند. دستگه های Nest خودشان به خوبی هم با آلکسا و هم با دستیار گوگل همخوانی دارند – یک مثال بی نقص از تلاقی اکوسیستم خانه هوشمند که پیشتر به آن اشاره کردیم.

نشان “با Nest کار می کند” یک مهر تایید است که Nest به دیگر برندهای خانگی هوشمندی می دهد تا نشان دهد کیت آنها به راحتی با محصولات Nest همخوانی دارد، بدون نیاز به اپلیکیشن یک طرف ثالث یا Skill هایی از مانند آنچه در آلکسا، گوگل، IFTTT یا HomeKit وجود دارد.

به دلیل نزدیکی جدید با گوگل، شما می توانید انتظار داشته باشید که Nest ویژگی هایی را در خصوص دستیار گوگل اضافه کند که به آلکسا بسط داده نخواهد شد. به عنوان نمونه، دستیار گوگل می تواند اعلام کند چه کسی پشت در شماست، اگر شما یک زنگ در ویدیویی Nest Hello داشته باشید. همچنین، Nest Cam IQ به صورت تعبیه شده در داخل دستیار گوگل ارائه می شود.

البته، Nest به خوبی با همه این پلتفرم ها (به جز HomeKit) کار می کند، اما کار کردن با پلتفرم Nest به این معنی است که شما نیاز به نرم افزار یا سخت افزاری اضافی برای متصل کردن تکنولوژی های متصل به یکدیگر ندارید.

اینکه این برای خانه هوشمند شما به چه معنی است، به دستگاه دارای برچسب “با Nest کار می کند” که شما انتخاب می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، Philips Hue تقریبا با همه محصولات کیت Nest صحبت می کند – چراغ های قرمز زمانی که یک آلارم وجود دارد، چراغ های چشمک زن برای به صدا در آمد زنگ در، چراغ آبی چشمک زن برای زمانی که شما ایمیلی دریافت می کنید، و این جور چیزها. دیگر چیزهایی که با کیت Nest کار می کنند بسیار محدودتر هستند – به عنوان مثال، روتر Almond فقط یک روش اضافی برای کنترل کردن ترموستات در اختیار شما می گذارد.