با شروع فصل پائیز تمامی خانواده ها به تکاپو می افتند که منزلشان را به یک سیستم گرمایشی مناسب مجهز کنند، اما بعضی از مشاغل مثل کافه ها و رستوان ها که افراد در محیط باز می نشینند باید در فصول سرد سال چیکار کنند؟ باید در ماه های سرد سال تعطیل شوند؟ برای این افراد نیز بخاری مخصوص فضای باز طراحی شده است که در ادامه کاملا در مورد آن توضیح خواهیم داد؛ به طور کلی بخاری ها به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که شاید با آنها آشنا نباشید اما اگر قصد خرید بخاری را دارید ابتدا باید انواع بخاری ، کارآیی و قیمتشان را بدانید تا بتوانید بهترین بخاری را خریداری کنید که چندین سال بدون ایراد برایتان کار کند.

بخاری برقی

بخاری های برقی بیشتر برای اماکن کوچک که فضایی برای استفاده از بخاری گازی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد، اصلی ترین مزایای این بخاری سهولت در جابه جایی، قیمتی مقرون به صرفه و استفاده از آن در هرمکانی که یک پیریز برق در اختیار داشته باشید؛ توجه داشته باشید که به این بخاری ها نباید زیاد نزدیک باشید زیرا خیلی زود لباستان اتش می گیرد، البته اگر به صورت مدام بخاری روشن باشد هزینه های قبض اخر ماهتان تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

بخاری برقی تابشی

گرمادهی این نوع بخاری از طریق تابش المنت های تعبیه شده در آن صورت می گیرد. در قسمت پشت این المنت ها یک سطح براق و انعکاس دهنده قرار دارد که انرژی گرمایی ایجاد شده توسط المنت های برقی را به فضای مورد نظر منعکس می کند. بخاری برقی تابشی انرژی برق را به انرژی تابشی تبدیل می کند و مصرف برق آن در مقایسه با بخاری های برقی بزرگ به نسبت پایین تر است. المنت های موجود در این بخاری ها با توجه به اندازه و ظرفیت خود به میزان ۴۰۰ الی ۸۰۰ وات انرژی مصرف می کنند.

بخاری برقی تابشی


راهنمای خرید سشوار


بخاری گازی

یکی از متداول ترین انواع بخاری ها، بخاری گازی است که در اکثر خانه هایی که دکوراسیون قدیمی دارند قابل مشاهده است، سختی استفاده از این نوع بخاری این است که جا به جایی آن ها بسیار سخت خواهد بود و باید حتما در محلی قرار بگیرد که امکان نصب لوله بخاری و لوله گاز وجود داشته باشد؛ لازم به ذکر است که هنگام نصب این نمونه از بخاری ها باید حتما به موارد ایمنی توجه کنید زیرا می تواند بسیار خطرناک بوده و خسارت های جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

بخاری گازی در نمونه های دیواری و زمینی طراحی می شود که برای راه اندازی نمونه های زمینی باید دکوراسیون منزلتان را عوض کنید و فضایی را برای بخاری گازی زمینی تان خالی کنید و در پایان فصل آن را جمع کنید، نمونه های دیواری آن نیاز به خالی کردن فضا ندارد اما توجه داشته باشید که میزان گرمادهی این نمونه بسیار کمتر خواهد بود.

بخاری صنعتی

اگر صاحب یک رستوران، سالن ورزشی، آمفی تئاتر و هر مکان عمومی که در روز افراد زیادی در ان مکان رفت و آمد دارند به سراغ بخاری های صنعتی بروید، توجه داشته باشید که بخاری صنعتی تنها برای مکان های عمومی کاربرد دارد. این بخاری ها عمدتا برپایه سوخت فسیلی معمولی تولید می شوند زیرا این سوخت قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به بقیه سوخت ها دارد و می توانید با خیالی آسوده ساعت ها آن را روشن بگذارید و نگران قبض اخر ماهتان نباشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آتشی که درون کوره های بخاری به پا شده است باعث داغ شدن بدنه کوره می شود و با جریان هوا گرما را در محیط آزاد می کند.

بخاری پاسیو

یکی از انواع بخاری های پر کاربرد برای مشاغلی که در فضای باز کار می کنند مانند رستوران، کافه و… که در فضای سرباز خدمات رسانی انجام می دهند بخاری پاسیو ویا بخاری چتری است که تنها برای تامین گرمای فضای سرباز به کار گرفته می شود و می توان خوشحال بود که به راحتی نیز قابل جا به جایی خواهند بود. بخاری پاسیو برای ایجاد گرما تنها از گاز مایع استفاده می کند و به دلیل اینکه گاز مایع را به صورت مستقیم به حرارت تبدیل می کند پرتاپ ذباد ندارد و تنها قادر خواهد بود اطراف خودش را گرم کند. از مزایای دوست داشتنی این بخاری می توان به مواردی چون اشغال فضای کم،مصرف سوخت کم، عدم تولید صدا و ایمنی بسیار بالا اشاره کرد، با وجود کلاهک به کار گرفته شده در این بخاری دیگر نیاز نیست نگران وزش باد و خاموش شدن بخاری باشید.

بخاری پاسیو

خرید اینترنتی لوازم خانگی

بخاری وسیله ایی است که برای تمامی منازل و شرکت ها لازم و ضروری می باشد، قیمت انواع بخاری وابسته به طراحی ، برند و نوع سوخت آن می باشد، نوع طراحی و کار کرد بخاری ها همگی باهم متفاوت خواهند بود که بسته به نیاز و بودجه تان می توانید از مشاوران ما در سایت فروشگاهی نفیس 24 راهنمایی بگیرید.

درصورت ثبت سفارش اگر ساکن تهران باشید کالای سفارشیتان در کمتر از 24 ساعت در محل به دستتان خواهد رسید، اگر ساکن دیگر شهرهای ایران باشید کالای سفارشیتان طی سه روز کاری در صحت کامل به دستتان خواهد رسید.