انطباق اکوسیستم هوشمند ال‌جی با پلتفورم آمازون و گوگل

اکوسیستم هوشمند ال جی اکنون هم با پلتفرم آمازون آلکسا (Amazon Alexa) و هم با پلتفرم دستیار گوگل (Google Assistant) انطباق دارد

اکنون استراتژی باز خانه هوشمند ال جی گسترش پیدا کرده است تا دو مورد از محبوب ترین خدمات دستیار شخصی هوشمند را شامل شود.

 

اکوسیستم هوشمند ال جی اکنون هم با پلتفرم آمازون آلکسا (Amazon Alexa) و هم با پلتفرم دستیار گوگل (Google Assistant) انطباق دارد

 

شرکت ال جی به فعالیت مجدانه خود در پشت صحنه  ادامه می دهد تا استراتژی مشارکت در خانه های هوشمند خود را به گونه ای توسعه دهد که تا حد امکان با پلتفرم ها و خدمات هوشمند انطباق داشته باشد. با متعهد بودن به مشارکت باز، پلتفرم باز، و استراتژی اتصال باز خود، ال جی به طور مداوم اکوسیستم هوشمندی را توسعه داده است تا نه تنها لوازم خانگی هوشمند، بلکه ربات هایی که سلام و احوالپرسی می کنند، تمیز می کنند، چمن ها را کوتاه می کنند را شامل شود. آنچه که در نمایشگاه IFA 2017 در برلین به نمایش در خواهد آمد.

با تعبیه کردن وای فای در همه لوازم خانگی خود، ال جی به طور خاص این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا با آنها اتصال برقرار کرده و تعامل داشته باشند. یخچال های هوشمند InstaView Door-in-Door™  که با پلتفرم هوشمند webOS خود شرکت ال جی کار می کنند، با همه ویژگی های مطلوب ارائه شده به وسیله سرویس صوتی آمازون آلکسا سازگاری دارند. با بیش از 15.000 مهارت، آلکسا می تواند هزاران وسیله خانگی هوشمند را کنترل کند، موسیقی پخش کند، سرویس خودرو را سازماندهی کند، تایمرها را تنظیم کند و …. .

چیزی که برای سال 2017 جدید است آن است که دستیار گوگل اکنون با همه لوازم خانگی هوشمند ال جی که از Google Home تلفن های اندرویدی یا آیفون شما استفاده می کنند، سازگاری دارد، و شما می توانید لوازم خانگی متصل خود را به صورت هندز فری کنترل کند. با استفاده از دستیار گوگل، کاربران می توانند بازه ای از وظایف، از قبیل چک کردن زمان باقیمانده شسته شدن ظرف ها تا یا گفتن این موضوع به یخچال که یخ بیشتری تولید کند، را انجام دهند. و به دلیل اینکه دستیار در Google Home می تواند صدای افراد را از هم تشخیص دهد، کل خانواده می توانند در این عمل مشارکت داشته باشند.

همچنین ال جی از پلتفرم صدای هوشمند خود، Deep ThinQ، و نیز آمازون آلکسا و Google Assistant استفاده می کند. هاب SmartThinQ با جمع کردن اطلاعات از لوازم خانگی هوشمند و نیز دستگاه های متصل به SmartThinQ  از طریق وای فا، زیگبی و بلوتوث، نقش کنترل مرکزی را در پتلفرم خانه هوشمند ال جی ایفا می کند. اطلاعات به شکل اطلاع رسانی هایی بر روی صفحه ال سی دی نمایش داده می شوند و یا از طریق اسپیکری که در درون دستگاه تعبیه شده است اعلام می شود.

ال جی برای اولین بار در نمایشگاه برلین، ربات های هوشمند خود را در معرض نمایش قرار می دهد، که به وسیله یکHub Robot  بسیار قابل دسترس هدایت می شوند. این هاب ربات چیزی بیشتر از یک دستیار است و از تکنولوژی تشخیص صدا برای اتصال به دیگر دستگاه های هوشمند ال جی استفاده می کند تا کارهای خانه را راحت تر کند. یک دستور شفاهی تنها چیزی است که لازم است تا ربات وظایفی همچون تنظیم دور خشک کن از حالت داغ به گرم، یا روشن کردن سیستم تهویه اتاقی دیگر را انجام دهد.

ربات های راهنمای فرودگاه (Airport Guide) و نظافت کننده فرودگاه (Airport Cleaning Robot) مبنای فعالیت ربات های ارائه دهنده خدمت در بیرون از خانه را تشکیل می دهند. با استفاده از پلتفرم تشخیص صدای خود شرکت ال جی، ربات راهنمای فرودگاه زبان های کره ای، انگلیسی، چینی و ژاپنی – چهار زبان که بیشترین میزان استفاده در فرودگاه بین المللی اینچون – را متوجه می شود. با اسکن سریع کارت پرواز بازدید کنندگان، این ربات اطلاعات پرواز و نیز زمان و وضعیت آب و هوایی شهر مقصد را اعلام می کند. این ربات دوست داشتنی در حال حاضر در بزرگ ترین فرودگاه کره در حال فعالیت کامل می باشد، و استقبال گرمی از بازدیدکنندگان به عمل می آورد و مسافرانی را که تاخیر کرده اند را در سریع ترین زمان ممکن تا گیت پرواز اسکورت می کند.

ربات چمن زن شرکت ال جی در نمایشگاه IFA برلین فعالیت خود را آغاز می کند، و چمن ها را با دقت، مطمئن، و مهمتر از همه با امنیت کامل کوتاه می کند. این ربات که به بسیاری از سنسورهای پیشرفته که در ربات های فرودگاه یافت می شوند مجهز است، موقعیت مکانی خود را در تمامی زمان ها تشخیص می دهد و هر مانع قابل مشاهده ای – از قبیل درختان و پرچین ها – را تشخیص می دهد تا عملکرد خود را به حداکثر برساند.

به گفته دا-هیون سونگ، رئیس بخش لوازم خانگی شرکت ال جی “پیشرفت فن آوری تشخیص صدا نقشی حیاتی در پیشرفت تکنولوژی های هوشمند و اینترنت اشیاء ایفا می کند”. با پیوستن به فلسفه پلتفرم باز شرکت ال جی، ما قادر خواهیم بود تا بازه گسترده ای از مزایا و خدمات را به مشتریان مان ارائه کنیم که در این صنعت بی رقیب می باشد. با تقویت روابط مان با گوگل، آمازون و دیگر بازیگران مهم این صحنه، داریم به سمت انقلاب صنعتی چهارم پیش می رویم.

ال جی از بازدید کنندگان نمایشگاه IFA برلین دعوت می کند تا با حضور در غرفه این شرکت از دنیای شگفت انگیز لوازم خانگی هوشمند ال جی، از جمله لوازم هوشمند دارای فن آوری اینترنت اشیاء که خدمات روشنایی، انرژی، امنیتی، و تهویه هوای هوشمند را در داخل خانه ها ارائه می کنند بازدید کنند.