اخبار, ال‌ جی, تاریخچه, تکنولوژی, مجله خبری نفیس 24

از تلویزیون های سیاه و سفید تا تلویزیون های OLED

از تلویزیون های سیاه و سفید تا تلویزیون های OLED 1 از تلویزیون های سیاه و سفید تا تلویزیون های OLED

از تلویزیون های سیاه و سفید تا تلویزیون های OLED

ال جی: 50 سال سابقه در تولید تلویزیون

از تلویزیون های سیاه و سفید تا تلویزیون های OLED

ال جی یک برند پیشرو جهانی در صنعت تلویزیون می باشد. در سال 1966، ال جی اولین شرکتی بود که یک تلویزیون تولید محلی را بازارهای کره آورد. سال گذشته ال جی نهایتا اولین تلویزیون 4K OLED با قابلیت HDR و تلویزیون LG Signature OLED TV را به بازار عرضه کرد.

نقاط عطف در تولید تلویزیون

نقاط عطف در تولید تلویزیون

تکنولوژی از زمان تولید اولین تلویزیون کره ای – یک تلویزیون 19 اینچ با صفحه سیاه و سفید(VD-191) – پیشرفت های زیادی کرده است. اولین تلویزیون های بزرگ در این صنعت توسط ال جی ارائه شدند. با تولید تلویزیون های ال سی دی 55 اینچ فول اچ دی Full HD LCD TV (55LP10D)، ال جی توانست مانعی که بر سر راه تولید تلویزیون های با سایز بزرگتر از 50 اینچ وجود داشت را از سر راه بردارد و از این رو در سال 2004 بزرگترین تلویزیون جهان را به بازار عرضه کرد. در همان سال، ال جی مجددا محدودیت ها را در هم شکست و تلویزیون 71 اینچی Full HD PDP را تولید کرد. درسال 2011، اولین تلویزیون 48 اینچی Ultra HD به بازار معرفی شد و در شروع امسال تلویزیون 98 اینچی 8K TV (98UH98) با کیفیت تصویر HDR به بازار عرضه شد.

درسال 2011، اولین تلویزیون 48 اینچی Ultra HD به بازار معرفی شد

تلویزیون LG OLED به عنوان انقلابی در بازار جهانی تلویزیون

آنچه تلویزیون های OLED را از دیگر تکنولوژی های تولید تلویزیون متمایز می کند، توانایی غیر فعال کردن پیکسل های منفرد می باشد. این امر به وضوحی بسیار بالا، با رنگ سیاه کامل، رنگ های جذاب و نسبت های کنتراست خارق العاده منجر می شود. به واسطه وجود سایه های سیاه عمیق، همه دیگر رنگ ها خیلی قوی تر دیده می شوند و نواحی روشن سرزنده تر و خیلی متغیرتری دارند. با قدرت محاسباتی 10-bit، تلویزیون های OLED ال جی می توانند یک میلیون رنگ را با ریزترین جزئیات و درجه بندی های رنگ نمایش دهند. با پشتیبانی BT2020، نسل بعدی انتقال سیگنال، تلویزیون های OLED ال جی در آینده به روز خواهند بود. با معرفی اولین تلویزیون های OLED در نمایشگاه CES 2012، ال جی توجهات جهانی را به سمت خود جلب کرد. در سال 2013، اولین تلویزیون OLED 55 اینچی تولید شد و در سال 2014 اولین تلویزیون 4k OLED به بازار عرضه شد. سال گذشته، ال جی اولین تلویزیون 4k OLED با قابلیت HDR را به بازار عرضه کرد، و به دنبال آن تلویزیون های پرچمدار Signature OLED به بازار عرضه شدند.

تلویزیون LG OLED به عنوان انقلابی در بازار جهانی تلویزیون

ال جی رهبری تولید تلویزیون های با کیفیت را در بازار جهانی در اختیار دارد

از زمان عرضه اولین تلویزیون کره ای، شرکت ال جی به سطحی کاملا جدید دست پیدا کرده است. از این رو، امروزه بسیاری از تکنولوژی های نوآورانه این شرکت در خانه ها در سراسر جهان یافت می شوند. در حالیکه ال جی با تلویزیون های OLED جایگاه خود در خط مقدم بازار جهانی تولید تلویزیون را تثبیت کرد، چشم انداز این برند برای 50 سال آینده از نیمه اول این قرن هم مثبت تر به نظر می رسد. تنها سال گذشته ال جی به رکورد 500 میلیون تلویزیون فروخته شده از زمان عرضه اولین تلویزیون خود دست پیدا کرد. اگر این موضوع را مد نظر قرار دهیم که ظرفیت تولید در سال 1966 تنها 9.050 دستگاه بود، این افزایش فروش ال جی بسیار عظیم است.

Life’s Good

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.