اخباری از آینده

صفحات اجاق گاز از دقت بیشتر و بیشتری برخوردار می شوند

حتی صفحه اجاق گاز نیز از تکنولوژی های جدید بی بهره نمانده است و نه تنها به لحاظ زیبایی، بلکه به لحاظ کارآیی آن در کنترل شعله پیشرفت داشته است. خبر اصلی مربوط به کنترل بهتر و دقیق تر شعله می باشد که کارآیی و عملکرد صفحه اجاق گاز را افزایش می دهد. یک مثال عالی، فن آوری Flameselect® از شرکت Neff می باشد، که با استفاده از آن، شعله مطابق با 9 سطح قدرت و با دقتی مشابه با قدرت القاء افزایش یا کاهش پیدا می کند. بعد از خاموش کردن صفحه اجاق گاز، کاربران می توانند حرارت باقیمانده در آن ناحیه را ببینند. همچنین شرکت الکترولوکس فن آوری کنترل شعله را با صفحات اجاق گاز Touchsure عرضه می کند، که این کار ایمنی اجاق گاز را با کارایی کنترل های لمسی که در اجاق گازهای القایی معمول هستند تلفیق می کند. درو اقع، تنها با لمس صفحه لغزنده افقی، کنترل لمسی الکترونیکی فعال می شود تا شعله را در 5 سطح مختلف تنظیم کند، و این اطمینان را ایجاد کند که پختی بسیار دقیق و بدون سوختن غذا انجام خواهد گرفت.

صفحات اجاق گاز از دقت بیشتر و بیشتری برخوردار می شوند

صفحه اجاق گاز T29TA79N0 تولیدی شرکت Neff، به لطف فن آوری Flameselect® امکان کنترل عالی شعله را فراهم کرده است. در واقع، شعله با توجه به 9 سطح قدرت افزایش یا کاهش پیدا می کند، تا نتیجه ای دقیق و مطابق با القاء ایجاد شود. بعد از خاموش کردن صفحه اجاق گاز، حرارت باقیمانده در این ناحیه قابل مشاهده خواهد بود.

رابط هایی برای ایمنی

علاوه بر عملی بودن تنظیم با استفاده از کنترل های لمسی یا دستگیره ولوم اجاق گاز که انجام تنظیمات را تا حد ممکن ساده می کند، راه حل های جدیدی نیز با استفاده از رابط هایی خاص ارائه شده اند، که ایمنی و راحتی در استفاده را به همراه دارد. در خصوص ایمنی، ما می توانیم فن آوری Halo Vision ارائه شده توسط شرکت Fulgor را ذکر کنیم، که بر روی صفحات اجاق گازهای Cluster Concept ارائه شده است، و به کاربران این امکان را می دهد تا به لطف نوری که در پشت دستگیره ولوم اجاق گاز وجود دارد، متوجه شوند که آیا اجاق گاز روشن است یا خاموش: اگر نور آبی رنگ روشن باشد اجاق گاز روشن است، و اگر نور قرمز رنگ روشن باشد یعنی اجاق گاز خاموش است اما هنوز داغ است. علاوه بر این، صفحات اجاق گاز با تایمرهای مستقلی مجهز شده اند تا زمان آشپزی و خاموش شدن هر شعله برنامه ریزی شود. اجاق گازهای جدید Glass FlameLight  شرکت الکترولوکس به کنترل های ارگونومیک دستگیره های تنظیم با کنترل پیشرفته مجهز شده اند. چراغ های LED نشان می دهند که آیا شعله روشن است یا خاموش، در حالیکه شاخص های نشان دهنده حرارت باقیمانده نشان می دهند که آیا صفحه هنوز داغ است یا نه. علاوه بر این، اگر دستگیره یا صفحه اجاق گاز برای مدتی فعال باقی بماند، یک هشدار آلارم صوتی به صدا در خواهد آمد، تا هیچوقت گاز به صورت غیر ضروری روشن باقی نماند و از خسارت وارد آمدن به غذاها، کاربران و آشپزخانه، جلوگیری شود.

یک راه حل بسیار اصیل و منحصر به فرد با فن آوری Samsung Virtual Flame™  ارائه شده است، که در این فن آوری، در صفحات اجاق گاز القایی، به لطف چراغ های LED که ظاهر شعله را شبیه سازی می کنند و با توجه به درجه حرارت روشن می شوند، قسمت هایی که داغ هستند به وضوح نشان داده می شوند. بدین طریق، صفحه اجاق گاز، اگرچه فقط به صورت بصری، شعله های گاز معمولی را به خاطر می آورد، اما با همه مزیت های اجاق گازهای القایی، بدون سوزاندن و با امکان کترل دقیق و کارآمد حرارت. علاوه بر این، صفحه اجاق گاز از این ویژگی برخوردار است که یک دستگیره مغناطیسی باز و بسته دارد تا سطح حرارت را کنترل کند.

یک راه حل بسیار اصیل و منحصر به فرد با فن آوری Samsung Virtual Flame™  ارائه شده است

تکنولوژی Halo Vision، به لطف نوری که در پشت دستگیره های اجاق گاز وجود دارد، این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا متوجه شوند آیا شعله روشن است یا خاموش: اگر شعله روشن باشد نور آبی دیده می شود و اگر خاموش اما هنوز داغ باشد نور قرمز دیده می شود. صفحات اجاق گاز Cluster Concept ارائه شده توسط Fulgor، از ویتروسرامیک با شعله های برنجی با کارایی بالا ساخته شده اند. آنها به تایمرهایی مستقیل مجهز شده اند تا زمان آشپزی و خاموش کردن هر شعله برنامه ریزی شود.

هودهای بی صدا و با عملکرد بالا

هودها علاوه بر کارآمد بودن، بیشتر و بیشتر بی صدا می شوند، تا در عین حال که عملکردی عالی در خصوص مکش دارند، راحتی را نیز به همراه داشته باشند. شرکت Faber فن آوری جدید Airlane را عرضه کرده است، که به لطف موتور دومی که در سقف پیشخوان نصب شده است و هوا را به بیرون می راند، سر و صدا را کاهش می دهد. بوهای ناشی از آشپزی مکیده می شوند و از طریق گریل بالایی هود خارج می شوند، و مخروطی از هوا ایجاد می شود که به وسیله فن آوری Airlane فوق تنظیم می شود. این راه حل دربرخی از مدل های جزیره ای جدید مانند Glow و F-Light مورد استفاده قرار گرفته است.

در عوض، شرکت Elica مدل جدید Haiku را ارائه کرده است که تنها با 32 سانتی متر عمق، همه اجزاء را درکنار هم قرار داده است و بدنه اجاق گاز و محل قرار گرفتن شعله ها بدون فاصله به هم متصل هستند. در نسخه نصب شونده روی دیوار یا جزیره ای، یک هود قدرتمند اما بی صدا وجود دارد، چرا که به لطف پنل های صدا خفه کنی که صدا را جذب می کنند، در یک سرعت mc/h 730 تنها صدایی برابر با dB 61 تولید می کند. طراحی آن بسیار تمیز و خطی است، که مدل Spazio طراحی شده توسط شرکت Falmec را نمایش می دهد، با این حال، این تنها یک هود نیست. با این وجود، ساختار نگه دارنده جزیره ای آن با 180 سانتی متر طول، قفسه هایی شیشه ای و نیز پورت های USB و سوکت های برق دارد تا بتوان گوشی های تلفن هوشمند و تبلت ها را شارژ کرد. علاوه بر این، امکان جا دادن یک بعچه کوچک برای گیاهان معطر را نیز فراهم می کند. از این رو، این هود بیشتر شبیه به یک بخش از مبلمان دیده می شود، که در نسخه های جزیره ای یک لامپ نیز می باشد، در حالیه یکی از لوازم خانگی نیز می باشد که کارخودش را فراموش نمی کند و هوشمند می باشد. مثال هایی عالی در این خصوص، صفحات اجاق گاز القایی متصل به هود می باشند که خودشان کاملا به صورت کاملا خودمختار فعال می شوند، زمانی که صفحه اجاق گاز در زمان آشپزی سیگنال هایی را ارسال می کند، تا بوها را جذب کنند و هوا را تمیز کنند، و زمانی که کارشان تمام شد خاموش شوند.

یخچای هایی در سایزهای خیلی بزرگ

یخچال های خیلی بزرگ و جا دار، بر ابعاد خیلی بزرگ تمرکز دارند، هم در ورژن ساید بای ساید آمریکایی و هم در ورژن های دارای در فرانسوی. در واقع، این یخچال ها امروزه بیش از دیگر یخچال ها مد شده اند، با دو در ساید بای ساید برای قسمت یخچال و فریزری با کشوهای بزرگ یا با دو درب. در میان مدل های جدید این یخچال ها، یخچال French-Doors ارائه شده توسط Sub-Zero دو کمپرسور و یک سیستم تصفیه پیشرفته دارد، که توسط NASA طراحی شده است، که بوها را فیلتر می کند و هر 20 دقیقه هوا را تصفیه و تازه می کند، و غذاهای موجود را در بهترین حالت نگهداری می کند. پلمپ مغناطیسی این امکان را فراهم می کند که درها به طور کامل بسته شوند، و از نفوذ هوا به داخل جلوگیری شود و مصرف انرژی کاهش پیدا کند. شرکت Whirlpool مدل چهار درب از مجموعه W را ارائه می کند که از تکنولوژی حس ششم به منظور کنترل و بهینه سازی عملکرد به صورت اتوماتیک و نگهداری غذا برای مدت زمان طولانی تر به طبیعی ترین شیوه ممکن استفاده می کند. به طور خاص، حس ششم FreshLock درجه حرارت را ثابت نگه می دارد و حس ششم Freezelock نوسانات آن در داخل فریزر را به حداقل می رساند و از یخ سوختگی جلوگیری می کند.

یخچای هایی در سایزهای خیلی بزرگ

یخچال فریزرهای چهار درب از مجموعه W ارائه شده توسط شرکت Whirlpool دارای تکنولوژی حس ششم که به صورت اتوماتیک عملکرد خود را رصد کرده و بهینه سازی می کند، و غذا را برای مدت زمانی طولانی تر و به طبیعی ترین شیوه نگهداری می کند. به طور خاص، فن آوری حس ششم FreshLock درجه حرارت را ثابت نگه می دارد و فن آوری حس ششم FreezeLock نوسانات داخل فریزر را به حداقل می رساند و مانع از یخ سوختگی می شود.