اخباری از آینده

کارکردهای متعدد در کنار هم

همچنین، در بخش لوازم خانگی، برخی راه حل های جالب ارائه شده اند که چندین کارکرد را با هم تلفیق می کنند. از جمله این دستگاه ها، دستگاه های تصفیه کننده و یونیزه کننده ساخته شرکت Flamec می باشند که هوای اتاق را تمیزتر و قابل تنفس تر می کنند. همچنین، Bellaria یک لامپ است که شدت نور آن قابل تنظیم است، در حالیکه مدل های Brio، آینه و بازیاب حرارتی هستند.

شرکت Elica یک سری صفحات اجاق گاز القایی به اضافه برخی اجزای تلفیق شده را ارائه کرده است، از قبیل ترازو، به منظور کنترل کردن وزن غذا. یک محصول جالب دیگر، Think Next Corner تولید شرکت Franke می باشد، که می خواهد شمه ای از آشپزخانه های دیجیتالی شده آینده را نشان دهد. در مرکز این فن آوری، هود ابری قرار دارد، که می تواند با استفاده از یک اپلیکیشن کنترل شود و در نسخه پلاس آن، یک حسگر کیفیت هوا دارد و شدت نور را کنترل می کند. سیستم تعاملی Kitchen Worktop Concept چندین کارکرد دارد، از جمله گرم نگه داشتن نوشیدنی ها، وزن کردن غذاها، نمایش دادن دستورالعمل های پخت، شارژ کردن گوشی تلفن، و تنظیم کردن نور شب. در میان این نوآوری ها، یک اجاق گاز نیز وجود دارد که غذا را می پزد و نگهداری می کند. این اجاق گاز، KeepHeat محصول شرکت Hoover می باشد که به لطف فن آوری Exever ™، که با همکاری تحقیقاتی دانشگاه پارما تولید شده است، عمل پخت را در درجه حرارت پایین انجام می دهد و غذا را، بسته به نوع آن، در درجه حرارت 62 درجه یا 70 درجه سانتیگراد نگه می دارد. از طریق یک اپلیکیشن امکان دسترسی به دستور پخت های سفارشی و مدیریت کردن اجاق گاز از راه دور فراهم شده است.

شرکت Elica یک سری صفحات اجاق گاز القایی به اضافه برخی اجزای تلفیق شده را ارائه کرده است، از قبیل ترازو، به منظور کنترل کردن وزن غذا.

هود در تصویر وجود دارد اما به دلیل تلفیق شدن با صفحه اجاق گاز القایی، قابل مشاهده نمی باشد. شیار موجود که محصول شرکت Best می باشد، این توانایی را دارد که هر نوع بویی را با استفاده از کنترل های لمسی بیرون بکشد. این محصول، یک بازنگری از هود Nineties می باشد، که با فن آوری های امروزی به روز شده است. صفحه اجاق گاز از جنس شیشه می باشد و بخش مکش به وسیله فولاد ضد زنگ پرداخت شده است.

 

از دنیای حرفه ای

برخی از لوازم خانگی استفاده شده در رستوران ها نیز در نسخه خانگی ارائه شده اند، تا به عملکرد بالاتر و بالاتری دست پیدا شود. خبر مهم چیلر دمنده می باشد، که شبیه به یک اجاق گاز توکار به نظر می رسد، اما در واقع برای جلوگیری از تکثیر باکتری ها در غذا، نه فقط در ماهی خام، بسیار مفید است. علاوه بر این، این محصول بهترین طعم و پایداری را حفظ می کند، و مانع از دست رفتن آب می شود. از جمله دیگر محصولات عرضه شده، BlastChiller محصول شرکت الکترولوکس می باشد که کار سرد کردن و منجمد کردن را انجام می دهد. کارکردهایی که به لطف یک دستگاه سنجس حرارت که حرارت غذا را اندازه گیری می کند، به راحتی فعال می شود. در تنظیم ملایم، این دستگاه به 5 درجه سانتیگراد می رسد، و در تنظیم سریع به 3 درجه سانتیگراد می رسد، و حالت انجماد عمیق به 18- درجه سانتیگراد می رسد. انجماد عمیق با کمک و هدایت برنامه های خاصی صورت می گیرد، به عنوان مثال در مورد پنیر، میوه و سبزی، ماهی خام، بستنی و دسر.

خلاء نیز یکی از روش هایی است که از آشپزخانه های حرفه می آید و به منظور ذخیره کردن و آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. Zero محصول شرکت ایرینوکس، یک محفظه خلاء است که می تواند به یک سطح خلاء نزدیک به صفر مطلق (0.002 بار فشار نهایی) دست پیدا کند؛ فشاری که برای پخت در خلاء و افزایش امکان نگهداری غذا در یخچال تا 5 برابر ضروری می باشد.

شرکت Rosières  ستون Sous Vide را ارائه کرده است که اجاق گاز بخار، چیلر دمنده، و سینی خلاء را با هم تلفیق کرده است. این یک راه حل هوشمندانه است، زیرا به لطف اپلیکیشن Epicurien، کاربران می توانند نکات مربوط به نحوه استفاده و دستورالعمل های پخت را داشته باشند.

شرکت Rosières  ستون Sous Vide را ارائه کرده است که اجاق گاز بخار، چیلر دمنده، و سینی خلاء را با هم تلفیق کرده است

BlastChiller محصول شرکت الکترولوکس، کار خنک کردن، منجمد کردن و انجماد عمیق را انجام می دهد. کارکردهایی که به لطف یک حسگر درجه حرارت غذا را اندازه گیری می کند. انجماد عمیق به وسیله برنامه های خاصی انجام و هدایت می شود، به عنوان مثال برای پنیر، میوه، سبزیجات، ماهی خام، بستنی و دسر. خنک کردن سریع امکان پر کردن سریع و ایجاد تزئینات شور و شیرین را فراهم می کند.

BlastChiller محصول شرکت الکترولوکس، کار خنک کردن، منجمد کردن و انجماد عمیق را انجام می دهد

به لطف فن آوری ثبت شده، چیلر دمنده سریع، کار خنک کردن سریع و گرم کردن آرام را با هم ترکیب می کند. Freddy  که از فولاد ضد زنگ ساخته شده است، محصول شرکت ایرینوکس می باشد و کنترل های دیجیتالی لمسی و حسگر حرارتی دارد. این دستگاه 9 کارکرد دارد، از جمله منجمد کردن، آب کردن یخ، پختن در درجه حرارت پایین، ورآوردن خمیر، خنک کردن نوشیدنی ها. دو مدل تو کار این محصول موجود هستند: 45 و 60.

رنگ

رنگ دارد به لوازم خانگی بر می گردد، هم به صورت رنگ های تند و هم به صورت رنگ های ظریف و الهام بخش. از مجموعه سیسیلی عشق من است (Sicily is my love) محصول شرکت Smeg که روح خلاق Dolce&Gabbana  را همراه با انفجاری از رنگ ها در دو نوع ارائه می کند، نباید غافل شد: نوع اول بازنمودهایی الهام گرفته از تئاتر شاعرانه عروسک های خیمه شب بازی و ارابه های سیسیلی را  نمایش می دهد که رنگ قرمز آتشین و نارنجی در آن غالب هستند؛ نوع دوم چاپ های کاشی در رنگ آبی و سایه های سفید می باشد. رنگ های روشن استفاده شده در سری های حرفه ای محصولات Bertazzoni، همواره یکی از ویژگی های متمایز کننده آن هستند که از محصولات امیلیا روماگنا الهام گرفته شده اند، رنگ های درخشان مثل نارنجی، زرد، قرمز یا شرابی.

محصول شرکت Smeg که روح خلاق Dolce&Gabbana  را همراه با انفجاری از رنگ ها در دو نوع ارائه می کند

یخچال از مجموعه سیسیلی عشق من است، محصول شرکت Smeg، طراحی شده به وسیله Dolce&Gabbana، انفجاری است از نور که آشپزخانه را با شخصیت قدرتمند خود مزین می کند. این محصول نقاشی هایی دارد که از شعرهای تئاتر خیمه شب بازی عروسکی و ارابه های سیسیلی الهام گرفته شده است، که در آن رنگ های سرخ آتشین و نارنجی غالب هستند.

یخچال از مجموعه سیسیلی عشق من است، محصول شرکت Smeg

سری های موروثی توکار، طراحی شده به وسیله برتازونی، زیبایی باوقاری دارند که از اجاق گازهای اولیه تولید شده به وسیله ناپلئون برتازونی در اوایل دهه 1900 الهام گرفته اند. اما تکنولوژی در آنها حرف اول را می زند؛ تکنولوژی هایی مانند رابط هوشمند که کارکردهای اجاق گاز را نشان داده و کنترل می کند، حسگر گوشت، سیستم های Total Steam و steam Assist برای بخارپز کردن. صفحات اجاق گاز و هودهایی که این محصول را کامل می کنند.

سری های موروثی توکار، طراحی شده به وسیله برتازونی، زیبایی باوقاری دارند

اجاق گاز Gourmet Chef ™، طراحی شده توسط Grundig، به لطف برخی حسگرها، از جمله حسگرهای مربوط به رطوبت، به طور دقیق آشپزی را کنترل می کند. یک حسگر چند نقطه ای حرارت داخلی غذا را نشان می دهد. این محصول یک دوربین دارد که در آن تعبیه شده است و یک صفحه نمایش لمسی TFT 7 اینچی که همه کارکردهای اجاق گاز ، از جمله 52 برنامه اتوماتیک برای بخارپز کردن، را کنترل می کند.