حتما شما هم در زمان خريد، درباره اصل و پر قدرت بودن و نوع موتور ماشين لباسشويي از فروشنده سوالاتي خواهيد كرد و فروشنده هم با اطلاعاتي كه دارد، شما را در اين مورد راهنمايي كرده و توضيحاتي خواهد داد. اما بهتر است قبل از اينكه براي خريد اقدام كنيد، حداقل اطلاعاتي را در اين باره كسب كنيد تا در زمان خريد متعجب نشوید كه نهايتا هم انتخاب را بر عهده فروشنده بگذاريد. ما در ادامه اين مطالب، سعي كرديم شما را با اطلاعات جامعي در مورد انواع موتور ماشين لباسشويي آشنا كنيم با ما همراه باشيد.

انواع موتور ماشين لباسشويي

معمولا موتور ماشين لباسشويي به چند دسته تقسيم مي شود و بر اساس تكنولوژي كه در ساخت آن ها به كار برده شده متفاوت هستند.

موتور معمولي تسمه اي ماشين لباسشويي

موتور هاي تسمه اي، جزو قديمي ترين موتور هاي ماشين لباسشويي به حساب مي آيند كه لرزش و صداي زيادي ايجاد مي كنند و امروزه كمتر از آن ها استفاده مي شود. سيستم اين موتور ها به قدري ساده مي باشد كه تعمير و يا تعويض آن به آساني انجام مي شود. به موتور هاي تسمه اي، موتور هاي زغالي هم گفته مي شود. در زمان خريد ماشين لباسشويي، حتما در مورد نوع موتور آن از فروشنده سوال كنيد. ماشين هاي لباسشويي كه در آن ها موتور هاي تسمه اي به كاربرده شده است از قيمت كمي برخوردارند.

موتور معمولي تسمه اي ماشين لباسشويي

موتورهاي ديجيتالي بدون تسمه ماشين لباسشويي

از اين موتور ها، بيشتر در لباسشويي هاي جديد استفاده مي شود. به دليل نبودن تسمه، صدا و لرزش كمتري هم دارند. سيستم موتورهاي ديجيتالي به كمك يك برد الكترونيكي ساخته شده است كه چند نوع مختلف دارد. عمر موتورهاي ديجيتالي بدون تسمه، معمولا بيشتر از موتورهاي قديمي تسمه اي مي باشد. علت آن هم لرزش بسيار كم دستگاه مي باشد. اين موتورها، ميزان مصرف انرژي كم و ظرفيت بسيار بالايي نسبت به موتور هاي تسمه اي دارند. دليل آن هم تعداد كم قطعات جانبي اين نوع ماشين لباسشويي مي باشد. حتما در زمان خريد، دقت كنيد موتور ماشين لباسشويي ديجيتالي بدون تسمه باشد. موتورهاي ديجيتالي هم خود به تنهايي به سه دسته تقسيم مي شوند كه هركدام ويژگي هاي متفاوتي دارند كه در ادامه آن ها را براي شما توضيح خواهيم داد.

موتورهاي DC (دايركت درايو) در ماشين لباسشويي

جريان برق در موتور هاي DC به شكل مستقيم مي باشد و براي حركت آن ها از درايور و يا برد الكترونيكي استفاده مي شود. در توليد و ساخت اين موتور، تقريبا بيست عدد آهن ربا به كار برده شده است و زماني كه آهن رباها تحريك شوند، موتور شروع به حركت مي كند. دقت كنيد در زمان خريد، اكثر فروشندگان به موتور ماشين لباسشويي، كه از نوع DC هستند به اشتباه گيربكسي مي گويند. در صورتي كه در اين موتورها به هيچ عنوان از گيربكس استفاده نشده است.

موتور آسنكرون در ماشين لباسشويي

يكي ديگر از انواع موتور هاي ديجيتالي، موتور آسنكرون مي باشد كه براي حركت كردن احتياج به خازن دارند. در اين موتور ها يك محافظ حرارتي به كار برده شده است. در اين نوع از موتور ماشين لباسشويي، دستگاه شما قادر خواهد بود هم سرعت بالا و هم سرعت پايين داشته باشد كه در دور تند ماشين، لباس ها را به راحتي خشك مي كند.

 

موتور آسنكرون در ماشين لباسشويي

موتور هاي يونيور سال در ماشين لباسشويي

موتور هاي يونيور سال در ماشين هاي لباسشويي در دسته موتور هاي الكترونيكي مي باشند كه طبيعتا مجهز به يك برد الكترونيكي هستند. معمولا از يك تاكوژ نراتور در اين نوع موتور ماشين لباسشويي، براي كنترل دور موتور استفاده مي شود. قيمت اين نوع از موتور هاي ديجيتالي، بسيار بالاتر از انواع موتور هاي تسمه اي مي باشد. و اگر زماني دستگاه شما با مشكلي مواجه شود هزينه هاي سنگيني براي شما در پي خواهد داشت. پس دقت كنيد در زمان خريد، دستگاه شما حتما ضمانت نامه معتبر داشته باشد.

 

طريقه تست موتور ماشين لباسشويي

همه ما مي دانيم كه تست و چك كردن يك ماشين لباسشويي كار بسيار دشواري مي باشد و حتما بايد از يك متخصص و تكنسين حرفه اي در اين زمينه كمك بگيريم. براي مثال: زماني كه مي خواهيم يك موتور آسنكرون پنج فيش را تست كنيم، اول بايد پنج سوكتي كه بر روي موتور قرار دارد را بررسي كنيم تا مطمئن شويم موتور داري اهم مي باشد و با بدنه دستگاه در ارتباط نيست. امتحان كنيد، زماني كه موتور در حال چرخش است با دستانتان سعي كنيد حركت آن را متوقف كنيد اگر موتور از حركت ايستاد، قطعا موتور ماشين لباسشويي شما خراب شده است و حتما بايد تعمير شود.

كلام آخر

مهمترين نكته اي كه بايد بعد از خريد ماشين لباسشويي به آن توجه كنيد، اين است كه براي راه اندازي و نصب دستگاه خود، حتما از يك كارشناس حرفه اي كمك بگيريد تا خيالتان از بابت سلامت دستگاه و موتور آن راحت شود. ما در ارائه اين مطالب، سعي كرديم شما را با انواع موتور ماشين لباسشويي آشنا كنيم. همان طور كه متوجه شديد، اكثر موتور هاي تسمه اي، از رده خارج شده اند و به ندرت از آن ها استفاده مي شود. اين موتور ها، جاي خود را به موتور هاي ديجيتالي داده اند كه نسبت به موتور هاي قديمي پيشرفته تر هستند همچنين امكانات و مزاياي زيادي دارند.

در بازار لوازم خانگي، ماشين هاي لباسشويي با تكنولوژي جديد در برند هاي معتبري همچون برند ال جي، برند سامسونگ، برند بوش كه مجهز به موتور ديجيتالي هم هستند به فروش مي رسد. فروشگاه اينترنتي نفيس 24، مرجع بزرگي از محصولات خانگي با برند هاي معتبر مي باشد كه با ارائه اطلاعات و مطالبي در مورد لوازم خانگي، شما مشتريان عزيز را در جهت خريد كالاي مورد نياز خود ياري مي كند. با مراجعه به فروشگاه نفيس 24 مي توانيد در منزل خود به راحتي اقدام به خريد كنيد.